strach z -diagnozy-

Príspevok v téme: strach z -diagnozy-
mallenka

už dlhšie pocitujem dolest v lytku, niekedy v kolene i trochu nad ním, za sebou mam viacero vyšetrení, sono, magneticku rezonanciu, u chirurga, ortopeda, cievneho, odbery krvi, ale nič doteraz nezistili, pripadám si už ako bábka ktoru si len tak medzi sebou pohadzuju a jednoducho sa bojím diagnozy "nič Vám nie je". Lebo aj to sa mi už u ních stalo. ˇčo potom?Ale tak tie bolesti su stale, nie tyžden, nie mesiac, ale takmer rok. Má prosím vás niekto podobnu skusenosť, že lekari mu na nič neprišli ale ten nejaký problém pretrvával stale? Ako ste to riešili? Dakujem

alzbee

Snazim sa:)) teda hlavne ku gynekologicke a zubarke kazdy rok, na sono prsnikov kazde dva roky...a myslim, ze nejake uplne komplexne vysetrenia sa nemusia robit kazdy rok, ked sa necitim zle a mam 20rokov. To skor mamu s otcom posielam, nech si ich daju spravit, lebo tusim po 45ke, ci 50ke sa odporuca komplex vysetrenie?

misenkaa

alzbee jasné,že si to uvedomujem, ale chceš mi povedať, že ty chodíš dajme tomu každý rok na každu preventívku?

alzbee

misenkaa: ze aj ked ti nieco je, tak co s tym ??!! Neviem, ci si postrehla, ale zijeme v 3.tisicroci...a nemyslim to v zlom, len ma udivuje taky nezodpovedny pristup k vlastnemu telu, ako maju niektori ludia. Ako keby som pocula moju mamu-naco pojdem ku gynekologovi po 20tich rokoch?

misenkaa

ja som tiež už zoparkrat nebola u lekara ked bolo treba, strach mi nedovolil, ved aj ked mi niečo nahodou je, tak čo už s tym. :-(((((

mallenka

karioll ale na to potrebujem vymenny listok od obvodnej, nie? To ma tam môže poslat len tak na požiadanie? To by mohlo mať aj neurologický pôvod? :-O Nuž, ale tak človek nikdy nevie.

mallenka

maruska77
no hej, za čo sa už v dnešnej dobe len neplatí :-/ aj ked som si chcela vybrat ortopeda, ktorého mi odporučali známi, tak trebalo za to platit, lebo som nespadala do jeho "obvodu".Ja viem, vo všetkom su pravidla. ): A ako ti potom vyliečili tu chrbticu? Liekmi? Rehabilitacia?

renyyy

mallenka:

Tak obcas cvicim specialne cviky na klenbu chodidla, popritom som vzdy sportovala. Bicyklujem, korculujem, no behu som sa kvoli bolesti musela vzdat. No aj s tym sportom to ide dolu vodou, nemam kvoli studiu vela casu na sport.

maruska77

mozu ti spravit hociake vysetrenie na poziadanie, ale asi si to zaplatis, ale podla by to stalo za to.. mna bolelo koleno ze som si nemohla cupnu a potom aj stehno.. a nakoniec to boli lrize, kde bola chyba...