Anglictina alebo nemcina?

SiSA89

jednoznacne anglina....ja sa ju ucim vlastne uz od prvej triedy zs a mozem povedat,ze jej znalost mi dost zlahcuje zivot:)na strednej som si k tomu pridala aj spanielcinu a ten jazyk milujem :Dv buducnosti by som este rada zabrdla aj do rustiny...no uvidime...podla mna nie nadarmo sa hovori kolko reci vies tolko krat si clovekom..a k tej nemcine ..tej by tiez nebolo na skodu sa povenovat ..ale ja si nemozem pomoct mna strasne irituje tento jazyk:)proste ked niekto po nemecky rozprava strasne mi to pili usi:)

katka...

Urcite anglictinu, s tou sa dohovoris vsade. S nemcinou tak akurat v Nemecku, Rakusku. Tak pokial tam nechces pracovat, ci zit, tak ju velmi nevyuzijes. Anglina je zaklad a potom k tomu mozes pridat tu nemcinu.

bibba

daj sa na anglictinu. je to prvy svetovy jazyk a lahsi! ked budes vediet nemecky a nebudes vediet anglicky, mozes tym nieco pokazit, ked to bude naopak nemozes pokazit nic. vzdy bude anglina prvorada. a preco radsej nemcinu?

olivia_

Mne sa zda nemčina lahšia. Lahko sa mi učila a aj som to lahko chapala všetko, teda asi treba mať dobrú učitelku na to. Potom som z nej aj maturovala vybrala som si ju ako volitekny predmet, angličtina mi nikdy nešla neviem prečo.

Kristina1

Podla toho,naco potrebujes ten jazyk,ci mas nejake plany do buducna.Ja som sa ucila nemcinu,velmi som to olutovala. Teraz od septembra idem na anglictinu,lebo to mi chyba.

out

Anglictina - lebo je najpouzivanejsia, dohovoris sa nou takmer vsade, najdes aj na nete strasne vela testov, ucebnych latok...
Ja som anglictinu mala na strednej ako druhy jazyk a neznasala som ju... Zato na nemcinu nedam dopustit, ucila som sa ju od raneho detstva az po vysku. Ale ludia hovoria, ze nemcina je oproti angline tazsia. Ak teda len zacinas a mas nulove vedomosti, asi by si si mala zvolit anglictinu.