Lezie mi na nervy mamin priatel

Príspevok v téme: Lezie mi na nervy mamin priatel
znechutená

neznasam, ked sa zavru v izbe a zrazu je len pocut zvuky! vtedy vypeckujem hudbu, telku a vsetko co mam poruke. on je otravny, stale ma kritizuje - co jem, co pijem, co si obliekam, kam chodim von a kedy sa vraciam. dnes som si natrela chleba s maslom a zacal mi hovorit, ze priberiem, ked som si naliala iba trochu coly, tak len poznamenal "zas cukor?" a pritom ja sladke skoro nejem! je strasne otravny a uplne mi znechucuje vsetko! tvari sa akoby zozral šalamuna.
neviem uz co mu mam povedat, tak sa s nim radsej nebavim.
ak ma niekto podobny problem, prosim odpiste, ale len seriozne.
je mi z toho nanic lebo som si vsimla, ze sa kvoli nemu vzdalujeme aj s mamou :(

Eva531

Vo vseobecnosti medzi nejneznesitelnejsie typy ludi patria ludia primitivni a hlupi, ktori sa snazia stoj, co stoj presviedcat inych (predovsetkym inteligentnych a mudrych) ludi o svojej "mudrosti" tym, ze im neustale protirecia. Takito hlupaci su ludmi bez vlastneho nazorua bez vlastneho usudku, ktori sa narodili s neskutocnym provokaterskym talentom a ich jedinou zivotnou tuzbou na tomto svete je vyhliadnut si okolo seba nejakeho inteligentneho a mudreho cloveka a snazit sa toho inteligentneho a mudreho cloveka presvedcit, ze je v skutocnosti hlupy a ze nema pravdu a vzdy a vo vsetkom kazdemu, ale najcastejsie jemu protirecit. Ja som mala taku tetu a iba niekolkokrat za rok sme sa stretli s nimi u babky. Ona mala tri deti a inteligentneho a bohateho, dobreho muza, ktory vedel dat svojim detom za pravdu a vedel im dat uprimny obdiv a uznanie, pozitivne ich okomentovat, aby sa im vyvinulo zdrave sebavedomie, takze ich inteligentny a dobry otec to svojou dobrou vychovou vyvazoval, nakolko ona bola len na mudru sa hrajuca primitivna hlupana, dokazujuca si svoju mudrost tym, ze neustale protirecila kazdemu okolo seba, najcastejsie svojim detom a svojmu muzovi, ale niekedy aj nam, ked sme sa s nimi u babky stretli. Raz som jej povedala, ze velmi lubim polievky a ze si nedokazem predstavit, ze by som mala jest len surovu a nevarenu stravu bez polievky. A ona, ze ale ved polievky vobec nie su zdrave a ktori ludia sa chcu zdravo stravovat, ti jedia len surovu stravu a nemaju co jest polievky, ked su take nezdrave, a podobne. Ked sme sa o niekolko mesiacov znovu stretli, tak som jej povedala, ze surova strava nevarena je velmi zdrava a ze nebudem uz jest polievky (chcela som pocut jej nazor a chcela som dostat od nej, aby mi dala za pravdu a odsuhlasila mi, co poviem). Ona mi odpovedala, ze kto chce byt zdravy, mal by jest polievky a nema co vymyslat, ze bude jest len surovu stravu, lebo taka strava je nezdrava, a podobne a spustila dlhy monolog protireciaci tomu, co som povedala ja. Inokedy som jej povedala, ze podla mojho nazoru politik XY kradne a ten velky majetok ma z nakradnutych penazi a ona mi protirecila, ze nech nevymyslam take sprostosti, ze on by predsa nikdy nic neukradol a ako len mozem o nom takto hovorit. Pritom som vedela, ze ona vobec nevolila jeho, ale niekoho celkom ineho. O nejaky cas sme sa znovu stretli a povedala som jej, ze podla mna politik XY nikdy nic neukradol a peniaze a svoj velky majetok nadobudol cestnou pracou. Ona na mna pozrela opovrhovacnym a posmeskarskym pohladom a zacala mi protirecit, ze ako len mozem byt taka hlupucka, ze si toto o nom myslim, ze vsak kazdy normalny clovek vie, ze politik XY ma ten svoj majetok z nakradnutych penazi a ze kradne ako straka. Ja ako decko s nizkym sebavedomim, co som bola doma vlastnymi rodicmi bita a ponizovana, som potrebovala ako sol, aby mi aspon raz v zivote niekto dal v niecom za pravdu, nech sa mi trosku pozdvihne sebavedomie, preto som jej mnohokrat zopakovala jej vlastne slova z minuleho razu, ale ani takto som nedosiahla, ze aby mi dala za pravdu a vzdy ma len vysmiala a ponizila, protireciac mi, presviedcajuc ma takymto sposobom o svojej mudrosti, ktoru nikdy nemala, nema a ani nikdy mat nebude, lebo uz lezi v truhle a v hrobe, ale to nie je podstatne. Obdivujem jej muza, ten mal zlate nervy, pocuval ju, pritakaval, on si ju bral iba pre krasny fyzicky vzhlad, lebo to bola velmi pekna zena, ale co z krasy, ked mala takuto neznesitelnu povahu. Tie tri deti boli asi v mojom veku otec im zomrel, ked boli dve mladsie v puberte na strednej skole a najstarsia vo stvrtom rocniku na vysokej, ktora sa vtedy nedelila na bakalara a magistra, ale bolo treba vychodit 5-rocne magisterske, aby mala titul. Smrt otca ju natolko zasiahla, ze vo stvrtom rocniku na vysokej pedagogickej zanechala studium a odletela do zahranicia, lebo sa nezniesla s mamou. On po sebe zanechal majetok velky majetok, takze financne nebola odkazana tam ist a pomahat rodine. Oni byvali v Bratislave a vsetci traja mali maturitu so zamerom ist studovat na vysoku. Prostredny chalan ako sikovny a inteligentny po otcovi by bol mohol ist na hocijaku skolu a na hocijaky vysokoskolsky odbor, na ktory len prstom ukaze, pretoze v hlavnom meste sa dalo studovat vsetko okrem dopravneho inzinierstva. A hadajte, kem isiel chalanisko na vysoku? No predsa na dopravnu do Ziliny, aby bol prec od mamy, nech si svoju salamunsku mudrost dokazuje rozpravanim sa s klebetnymi susedkami a nie s nim. Najmladsia si sice vybrala vysoku skolu v Bratislave, aby bola u mamy doma, ale v skutocnosti neustale zdoraznovala mame, ze ona sa s nou teraz nemoze rozpravat, lebo sa musi ucit, co jej vynieslo vsetky skusky vykonane v riadnom termine a po piatich rokoch studia titul, no hned po ukonceni studia zduchla do zahranicia, potom po navrate na Slovensko zase do podnajmu, chalan si po skole nasiel robotu a rychlo vzal hypoteku a do podnajmu. Faktom ale je, ze kazdy clovek sa vyhyba komunikacii s hasterivymi ludmi, ktori nevedia dat nikdy nikomu za pravdu a kazdemu len protirecia, dokazujuc si tym svoju mudrost a davajuc neuctu a ponizovanie partakovi na rozhovor.
Dobre ti radili vsecti tu na fore a ja radim vyhybat sa komunikacii s nim, radsej sa ani nehadat. Inteligentny clovek sa nebude hadat s primitivom a nebude si ani dokazovat svoju mudrost presviedcanim inych o ich hluposti a neustalym protirecenim. Zatial to ber tak, ze jednym uchom dnu a druhym von a neskor zvaz nejaky odchod na vysoku skolu do ineho mesta, aby si bola na intraku, pripadne ak nechces ist na vysoku skolu, tak potom bud do zahranicia, alebo do podnajmu. Takato matka ide proti vlastnym detom, ktora si dovedie nevhodneho partnera. Bud je to primitivna osoba, ktora nevladze so svojimi vlastnymi sexualnymi zivocisnymi pudmi a nemoze byt bez sexu, alebo je to chudera tuziaca sa hoci aj ponizovat a trapit svoje deti, riskujuc, ze ju v dospelosti opustia natrvalo, len aby mohla mat z chlapa nejake financne vyhody, lebo on jej z vyplaty nieco dava. Skus sa na to pozriet aj tak, ze na Slovensku sa tazko zije, vyplaty su velmi nizke a niekedy matka namiesto toho, aby si nasla dve roboty, alebo aby pouvazovala o nauceni sa aspon len tych zakladov nemciny a o vypadnuti do Rakuska na dvojtyzdnovky opatrovat seniorov, z lenivosti sa radsej ucit nebude s lepsie sa jej pozdava radsej moznost zmykat peniaze z nejakeho chlapa, hoci aj neznesitelneho, ale je to potom naozaj smutne, no toto tvoju mamu neospravedlnuje. Normalna matka ked ma deti, snazi sa venovat sa uz len detom a ked je vdova, alebo je rozvedena, tak po inom chlapovi uz ani nepozrie. Je sice pravda, ze tvoja matka ma pravo na vyber partnere ako dospela osoba, ale podla mna to nestoji za tie natrvalo rozvratene medziludske vztahy v rodine medzi matkou a dcerou, ved predsa dcera by mala byt pre matku viac, nez nejaky cudzi chlap, ktory jej dcere nie je ani otcom. Skus sa porozpravat s maminou, ci by si vedela predstavit, ze by isla na kurz nemciny, ukazat jej v knihkupectve peknu nemcinu pre samoukov, spytat sa, ci by si vedela predstavit, ze si urobi opatrovatelsky kurz a odide potom na dvojtyzdnove turnusy do Rakuska a ukazat jej, ze ty si uz skoro dospela, vies si sama nakupit, navarit vyprat, vyzehlit a ked si sa doteraz velmi nevenovala pracam v domacnosti, tak sa zacni a snaz sa co najviac sa naucit o mamy, hlavne co sa tyka varenia a pecenia, aby si jej ukazala, ze nie si v tejto veci celkom lava a vies sa o seba postarat. Keby si ona vedela na seba a aj na teba zarobit prachy sama, vedela by chlapa pustit k vode a vystacili by ste si same dve, ty a ona a vylepsili by sa vam vztahy v rodine. Kym tam bude chlap z pohladu komunikacie neznesitelny, nebude to v poriadku a vztah medzi tebou a matkou bude stale horsi a horsi, az si jedneho dna zbalis kufre a odides, co by kazdy normalny clovek aj cakal. Tvoja matka ma sice pravo na vyber partnera, ale aj ty mas pravo, alebo po 18. roku zivota budes mat pravo sama sa rozhodnut, s akymi osobami chces zit v jednej domacnosti. A o toto pravo ta nikto nemoze obrat a je len otazkou casu, kedy ho vyuzijes. Medziludske vztahy mozu byt niekedy komplikovane a kto sa chce zbavit problemu hlada riesenia.

kkkkkk

Pixvix - chceš mamu len pre seba a ty za pár rokov od mami odídeš a začneš žiť svoj život - bez mami. Daj mame šancu, nech si v poslednej chvíli môže niekoho nájsť do života, nebuď toľko sebecký a zahľadený len na seba.

Pixvix

Ja mam podobni problem mam 13 a mama si nasla priatela naskor sme si zo sestrou mysleli ze je v pohode no len v tedy bol len kamarat a teraz su spolu.Chodi k nam kazdy vecer a s mamou kazdu noc spia a z izby idu zvuky pre kt. Nevieme zaspat zo sestrou.Neznasam ho . Myslim si ze ku nam chodi k voli tomu aby sa vispal z mohou mamou pls pomozte

kacingeska_8

fuuha....tyzden som tu nebola a kukam ze sa pridal dalsi hrozny clanok a reakcie nanho..:/..a to si mozno kazda z nas myslela ze je v tom sama a premyslala ze ako je vsetko na nic a uz sa nas tu stretlo neviem kolko s rovnakym alebo podobnym problemom..:(fakt je to hrozne..:(

InLoweee

AdamKrt

My sme plnolete - ale nezaopatrene deti (ako zakon hovori, t.j. do 25roku pri studiu je matka povinna sa este starat). Mame: ja21r. sestra 19.r - v januari tak budeme mat.

S1M

Moja mamina ma tiez priatela. Zvykala som si na neho 2 roky. Vsetko bolo ale nastastie postupne a nie naraz (ze by sa k nam hned nastahoval). Tiez mi neskutocne vadil, no casom som si zvykla a zistila, ze nie je zly. Nebojoval so mnou o maminu priazen ako som tu citala, ze sa tak niektori chovaju, ani ju nehuckal proti mne. Len som nevedela stravit to, ze mama ma zrazu priatela. Nad svadbou nepremyslaju. Ved naco, ked sa maju radi 2 ludia. Co to zmeni. Ked bola mama v manzelstve s otcom tak ziadne spolocne financie neboli. Otec je proste skrob. Tiez mi na Vianoce nikdy nic nekupil a od kedy sa rozviedli tak nejavi o mna zaujem. Jeho mama mi vzdy vsugeruvava aky je uzasny, lebo ked je so svojou rodinou hra sa na "super otca".
Takze naco zbytocne svadba, ked ta aj tak nic nezmeni, iba ak meno. Zbytocne by sa znovu rozvadzali ak by nieco nevyslo. Ja teraz studujem mimo. V podstate zijem svoj zivot. Financne mi prispievaju no mam aj stipko aj si zarabam a mam priatela, ktory ma podrzi. Treba to len nejako prezit a neskor bude lepsie ;)

AdamKrt

InLoweee:

pocitac mozes preniest ku dedovi. Ak neni vas a museli by ste kupovat, mozno by pomohli stari rodicia, dnes su pocitace lacne.

Co sa tyka internetu, dnes je dostupny skoro vsade. Neviem, kde byvaju stari rodicia, ale povedal by som, ze miestne pripojenie na internet tam bude niekde a ak nie, tak existuje aj mobilne pripojenie na internet. Vstavanie je iste neprijemne a dochadzka tiez. Je to na zvazenie...

Tvoja mama nema co zvrtnut. Tyranie vlastnymi neplnoletymi detmi, by bolo smiesne. Mozno, keby socialna Vas zacala preverovat, konecne by si vstupili s priatelom trochu do svedomia...

InLoweee

AdamKrt:

ano babka s dedom nas uz aj volali, ale keby sme byvali pri nich mame dalej do skoly a tak, museli by sme vstavat ovela skor, ale na druhej strane, ked mame cas, chodievame sa k nim najest. Takisto internet by nam chybal, pocitac, proste zakladne veci, ktore nam ku skole treba. Je jasne, ze by naam tam bolo lepsie-myslim tym zilo pokojnejsie. Ale tak snad tie 3 roky ece vydrzim a potom uz pojdem niekde prec, ktovie...Dedo chcel viac krat podat staznost na socialku, ale tak bojime sa, lebo mama by dokazala vsetko obratit ako sa aj vyhrazala, ze ju psychicky tyrame a pod... Takze to radsej neriskujeme :(

AdamKrt

InLoweee: neda sa, nebolo by lepsie skusit oslovit starych rodicov, keby ste byvali u nich /ak su lepsie podmienky/? To je ozaj hrozne. Socialka na to nic nehovori ?