Lezie mi na nervy mamin priatel

Príspevok v téme: Lezie mi na nervy mamin priatel
znechutená

neznasam, ked sa zavru v izbe a zrazu je len pocut zvuky! vtedy vypeckujem hudbu, telku a vsetko co mam poruke. on je otravny, stale ma kritizuje - co jem, co pijem, co si obliekam, kam chodim von a kedy sa vraciam. dnes som si natrela chleba s maslom a zacal mi hovorit, ze priberiem, ked som si naliala iba trochu coly, tak len poznamenal "zas cukor?" a pritom ja sladke skoro nejem! je strasne otravny a uplne mi znechucuje vsetko! tvari sa akoby zozral šalamuna.
neviem uz co mu mam povedat, tak sa s nim radsej nebavim.
ak ma niekto podobny problem, prosim odpiste, ale len seriozne.
je mi z toho nanic lebo som si vsimla, ze sa kvoli nemu vzdalujeme aj s mamou :(

priska

InLoweee:
no smutny je tvoj pribeh. ja som tu uz nizsie pisala, co si myslim o takych zenach - "matkach". Ako moze byt matka stastna s nejakym chlapom, ked jej deti su velmi nestastne?? ja ako matka, tiez rozvedena, to neviem pochopit. a ked citam, ze nesmiete jest z toho, co ona navari, kupovat si toaletny papier..., ved je to hrozne!! nikdy by som svojmu vlastnemu dietatu takto neublizila.
ja som stastna aj bez frajera. to, ze nespavam s nejakym chlapom, este neznamena, ze musim byt nestastna.
dievcata, keby bola taka moznost, tak si vas vezmem ku mne. ja vam vsetkym drzim palce, prajem stastny zivot a nezabudnite, ze ak by ste sa nebodaj v zivote ocitli v takej situacii ako vase matky, tak si pomyslite na seba, ked ste boli este deti.

InLoweee

znechutená

tusim touto temou si trafila do cierneho, no v tom zmysle, ze presne viem co prezivas, ako sa citis. Doma mam to iste! :( Dokazala by som sa rozpisat na niekolko minut, ale aby to neboli omacky, snazim sa to strucne zhrnut. Mala som otca, ktory takisto mlatil moju mamu, bola som vtedy ece malinka (aj moja sestra o 2roky mladsia), preto si len co-to pametam co sa u nas doma dialo. Vadili mu uplne blbosti, vymyslal si ze ho mamina podvadza a pod, a za vsetko ju bil - mama sa snazila, varila mu, prala, cuchala koberce a on so spinavymi topankami sa opovazil prejst po vycistenom koberci :( bolo mu jedno, ked hodil na zem hrniec halusiek, ktore prenho navarila. Bol alkoholik, vecne chodil domov opity, pocikany, a pod. Vracal kde sa dalo. Z bitky raz mama i potratila :( Nakoniec jej uz presla trpezlivost a rozviedla sa s nim. (castokrat sa este pametam ako sme utekali s mamou k babke spat, ked vystrajal). O rok na to zomrel-alkohol-vlak. :(....

Ostali sme len 3 (ja, mama, sestra) po case si nasla jedneho chlapa, s ktorym sme boli 7 rokov, viac-menej bol okey, aj ked mal svoje chyby-tiez pil a naucil pit i mamu :( Ako 7rocna so sestrou 5rocnou sme ostavali kazdy vecer sami doma, lebo oni chodili pravidelne na pivo...takymto sposobom sa mi mama zacala znechucovat, kedze som ju videla stale opitu :( nastahovali sme sa do 3 izb. bytu a setko pokracovalo dalej, ten chlap zacal byt lenivy, nechcelo sa mu robit, vyuzival mamu vo vsetkom! Uz sme boli starsie, dohovarali sme jej, nech ho vykopne z domu - po case sa tak i stalo.

Od toho momentu nasledovali tazke roky, ja ako 15rocna tusim, som vsetky okolnosti brala moc citlivo, mamaa chodila pit s kamoskami, cez den v praci, vecer rovno do baru a v noci ked sme uz spali-domov :( ani som ju poriadne nevidela, nevenovala sa nam ako mama :( ...hnusila sa mi, ked som videla ako sa tackaa, resp. artikuluje. V tom case si zhanala chlapov, a kazdeho tahala do bytu k nam, kde si s nimi chcela uzit a evidentne aj uzivala. V izbe zavreta som cez stenu vsetko pocula a plakala od hanby, co to mam za mamu :( Babka jej dohovarala, dedo, kazdy... ze je ako krkavcia matka, ze bere ohlad len na seba, na chlapov a nas kladie na posledne miesto. Takto sa to tahalo ece zopar rokov, az na internete (kde travila do 4rana) nasla terajsieho.

Toho dnesneho si po roku nastahovala opet k nam, ale takeho chlapa nemozem dnes zniest aj keby co bolo :( strasne falosny, podpichuje do mamy, hucka ju proti nam, ona vsetky jeho "prikazy" realizuje v neprospech mna a sestry. Tak ako i ty pises- hovori pred nami o sexe s mamou, skace na nu pred nami, chodi v slipach a este sa vystavuje aky je "krasny" :( proste humus! Falosny ako liska, strasny ironik...sam o sebe si mysli, ze zjedol vsetku mudrost sveta, no je len uplny "Gadzo" s prepacenim, mama ma na viac- ovela!

takze castokrat sa i hadame, aj medzi mamou a mnou nie je bohvie aky vztah, vsetko sa to tak vybudovalo z toho co som zazila. Dnes sa o seba same starame (ja i sestra), dostavame sirotske (114€) a pridavky (21,25€) a z toho si platime vsetko, varime si, financujeme skolu, telefony, internet, proste vsetko. Doma ked je navarene, my sa toho dotknut nemozeme, lebo to je len mamy a jej priatela. I toaletny papier, ci sacky do kosa si musime kupovat same, o prasku na pranie ani nehovorim, proste vsetko! Mama nam neda ani cent naviac.

Fuu, rozpisala som sa riaddne, ale aspon vies, ze nie si sama, ktora zaziva nieco podobne. Isto vies aj ty, ze aj nase maminy potrebuju byt stastne, no ak si my deti nerozumieme s ich partnermi, je to prosto strasne :( Tak pre jednu stranu, ako aj pre druhu. Najlepsie je najst kompromis, no niekedy je to viac nez narocne...

AdamKrt

žanetaKE: preco ? No ked jej tak vadi ine priezvisko... :) Ved svoje si moze nechat, ide iba o papier...

Na priselca do rodiny sa da divat aj inac. On jej s jej matkou a dieta zdedil ako privesok. Urcite nemal v umysle votriet sa do nejakej rodiny. Dostal k priatelke este aj dieta - vlastne uz dospelu osobu, kedze ma 18 rokov. Nechcem ho obhajovat, podla toho spravania, ma ten chlapik hodne masla na hlave a urcite nie je vhodne pred nikym robit si take sexualne narazky, ale nechat si to v sukromii, ked sa mu to tak paci...

queen_sam

suhlasim s babami..teda toto moze fakt urobit len debil. ukazka chlapa, ktory by mal este dospiet. a menit si priezvisko..ved sama napisala, ze do rodiny nepatri a ako tak citam, nezda sa mi, ze by nejako velmi chcela, tak preco by si mala menit svoje rodne meno??

žanetaKE

Adamkrt: prečo by si mala meniť priezvisko Znechutená? Frajer jej mamky je prišelec do ich rodiny, nech si ho zmení on. A neuraz sa, ale naznačovať pohlavný styk pred dieťaťom svojej partnerky môže len absolútny kretén.

znechutená

kacingeska_8
fuha tak ty si inak drsna..mne osobne otec nikdy nic neurobil. to len mame a za uplne blbosti. mne akurat bral moje nasetrene peniaze co som si niekedy do prasiatka davala. to si pamatam, ze som mala krasne hlinene prasiatko a raz som ho nasla rozbite a vedla nelezala ani jedna minca a mala som ho skoro plne a davala som si tam len 10 koruny. no ale to je jedno.. byt na tvojom mieste, asi urobim to iste. som sice typ, ze radsej sa do nicoho nepletiem nech je klud, cize asi ako tvoja sestra, ale ked je toho uz vazne moc tak zasiahnem aj ja. ale tvoja mamina je tusim na takych typkov..zda sa, ze su vsetci rovnaki, teda aspon podla toho co pises.
a co sa tyka mojho fotra..volal mi miuly rok 3 dni po narodkach, ale zavolal, na vianoce kaslal. tento rok sa mi neozval ani na meniny a ani na narodeniny. pred nedavnom som ho stretla prvykrat po 2 rokoch. vyzeral naozaj hrozne. bol strasne vychudnuty a taky zniceny vyzeral. ale neviem co s nim je, iba viem, ze vobec zije.
a co sa tyka tohto maminho...no uvidim co bude dalej. sak zatial sa s nim nebavim pokial sa da. on je strasne naladovy. ale vcera bol na prechadzke so psom a priniesol mi z lesa 3 zalude :D som sa musela zasmiat. pokial nic nehovori, je fajn.
dufam aj ja, ze sa to polepsi u teba doma a ze si mamina konecne uvedomi, ze takto to dalej ist nesmie :(

bodocka: vcera som mamine hovorila, ze kedy bude hotovy byt (mama kupila byt a ja tam mam ist byvat)lebo s nim uz sa to neda, uz mam ponorkovu chorobu. a ona sa na mna pozrela..no vidno bolo, ze vie, ze nemozeme byvat uz dlho v jednom byte spolu, ael opytala sa ma ze "a co ublizuje ti ten clovek? preco sa vystale musite hasterit?" nie, neublizuje mi. ale stale ma poucuje a ked spravi chybu, neda si povedat. a to ma rozculuje. jednoducho my 2 sme uplne ini vo vsetkom..v nazoroch sa velmi lisime a vo vsetkom. tazko povedat preco. na maminu taky nie je. sice ked "ma slinu" tak kritizuje cely den aj ju. ze ako mu to zehli tie kosele, kam dala hento a kam toto..bledoruzove tricko nesmie ist do pracky s bielym a pod. poucuje ju ako malu a to ide na nervy aj jej, ale ona mu nieco povie a da jej pokoj. ale mne nie, do mna rype stale. no otrava.

kacingeska_8

Deeee

trosku zle asi citas...ona napisala daco v tom zmysle ze je rada ze mama je stastna ze ce pre nu to dobre ale ako by si sa citil/a ty keby sa k tebe niekto tak spraval?neprezivas to co ona tak nemozes vediet ake ma pocity alebo ake to vlastne je...ten chlap proste nema pravo na to spravat sa k nej tak ako sa sprava len preto ze je s jej mamou..aj keby s nou bol 5 rokov...

Deeee

znechutena, vadi ti, ze mama by mala ine priezvisko ako ty. A nemyslis na to, ze za par rokov sa vydas aj ty a budes mat ine priezvisko? Boze ved na tom mene vobec nezalezi. Chcela by si aby bola radsej mama sama? Za chvilu odides z domu a ona sa bude utapat v slzach sama. Ked je stastna, tak ju nechaj....ani tebe by sa nepacilo, keby ti mama hovorila do vztahov

bodocka

ahojky Znechutena.
sice ja tento problem co mas ty a ine baby nemam,(i ked zas aj mna doma dost sekiruju, vecne maju omne zly nazor, a dalsie hrozne veci co fakt lezu na nervy!)ale viem si to predstavit. musi to byt nespravodlive taketo zaobchadzanie v rodine.. ved to kazi aj sebavedomie a nervy... no jedine co sa da, tak sa musis porozpravat s mamou. som zvedava, ci ta pochopi, potom nam napis:) myslim ze by mala byt aj na tvojej strane. ved keby si to ona skusila predstavit vo svojej kozi akoby sa citila...? musi byt ten muz riadna otrava.. nepacia sa mi ludia ktori len stale kritizuju a hladaju chyby..a na tvoju maminu nie je taky tiez?