boli ste uz darovat krv? napr. dnes :)

Príspevok v téme: boli ste uz darovat krv? napr. dnes :)
.malina

ak zajtra rano navstivite jednu zo zberni krvi vo vasom meste, pomozete, dokonca mozno zachranite mnohe zivoty:)trva to len par minut a pravdepodobne dostanete aj keksik a caj a gastrolistok ( viem, je to trochu smiesne, ale aj to je nieco:) )...

a pre tych co su z BA, maju zadarmo obed v Slovak pube...

takze ludia, sup, podme zachranovat zivoty..

mary-anne

erus, mne bola tento tyzden diagnostikovana tato alergia, presne na prach a roztoce :) a planovala som ist este tento mesiac darovat krv, len obvodak mi vravel, ze nemozem, ked mam tuto alergiu.. a samozrejme zacala som brat uz aj lieky na to, fnuuuk :( a to je moj sen ist darovat krv..

erus;)

ja by som sa chcela opytat, ci budem moct darovat po 18-nastke krv ked mam alergiu na prach a roztoce, inac som zdrava

klarka12_

krvinka, condrosulf mozes uzivat, je to len klbova vyziva, tiez som to brala, ale musis im to povedat. to iste HAK, aj tu beriem, ale na to vsetko by sa ta tam mala doktorka pytat.

klarka12_

taakze bola som darovat zorvna pred 3 hodinami a zas sa citim uplne na prd..ako vzdy.:) no ja sa pravidelne kazde 4 mesiace premozem a poviem si, ze raz to mozno budem potrebovat ja, tak idem. ale vzdy s niekym, lebo mam fakt panicky strach a byva mi velmi zle, toci sa mi hlava a tak podobne...

.malina

www.ntssr.sk

tu su podmienky darovania krvi

je to celkom dobra stranka, dozviete sa vela uzitocneho:)

a este, vedeli ste ze darovanie je zdrave? lebo sa vam obnovi krv v tele, co podporuje celkove fungovanie a ani nehovorim o tom ze vam zadarmo vysetria krv, co sa zide vzdy:)

asterix_jjj

brieta: nulka vôbec nie je vzácnosť, je to druhá najčastejšia skupina, má ju 33% populácie, jej výhoda je v tom, že nulkári sú tzv. univerzálni darcovia, ich krv môžu prijať aj majitelia ostatných skupín. Najzriedkavejšia skupina je AB, ale tí čo ju majú sú zasa univerzálni príjemcovia, oni jediní môžu prijať akúkoľvek skupinu.
Ja krv darovať chodievam, ale v našom okresnom meste ju berú len jeden deň do týždňa.