MATURITA 2009/2010

matura

malicqaa: mne sa zdá, že je to tak, že ak aj nespravíš, tak budeš musieť odpovedať aspoň na 3 aby si mala aspoň 4..aspoň sa mi to tak zdá...neviem teda...uvidime v máji..ci kedy sú....:)

usiko

musite spravit 33 percent, esej sa mi zda, ze tiez....ale aj ked nespravite, je v moci riaditela skoly vas na ustnu cas pripustit...takze sa treba dobre spravat aby ste si spravili ocko u vedenia skoly....

malicqaa

a ja som pocula aj v spravach to islo ze ked nespravime pisomnu cast maturity tak nas nepustia na usstne..co je na tom pravdY??minuly rok kamosky nespravili test a sli dalej..ale ze tento rok musime spravit aspon na 33% a sloh newiem..:(

kvak

Ja mauturujem zo sloviny, angliny, odborných predmetov - ekonomika, bankovníctvo a možno este z matiky a áno mam stresy:D

Aj ucitelka

A este nieco ... Zadania testov najdete na konci zaverecnych sprav jednotlivych predmetov ...:-)... Kluce su na stranke tiez, pred pisomkami niekedy koncom februara ich zvyknu zo stranky stiahnut.

Aj ucitelka

Pre vas vsetkych - kazda skola z kazdeho predmetu vypracuje maturitne zadania (ktore nemozete vidiet) na zaklade cielovych poziadaviek (ktore mozete vediet). Tu je oficialna stranka ustavu, ktory testy pripravuje. Najdete tam cielove poziadavky, testy a vysledky z predoslych rokov a ine info o maturite. Ja dobre si prejst cielove poziadavky z kazdeho predmetu - tak viete, co cakat na mature, pisomnej aj ustnej. A ako ja radim ziakom - urobte si VSETKY predose testy, vela veci sa z roka na rok opakuje, hlavne v jazyku. A aspon budete vediet, ake cvicenia budu na teste.

Tu je link:

www.nucem.sk

Co sa tyka AJ a jazykov - suhlasim, ze maturita je tazka, chce to pravidelnu pripravu. Ak mate problemy, dajte si doucko alebo nejaky kurz ... Mozno sa daju ostatne predmety nabiflit za tyzden, ale kto jazyku nerozumie, tomu ani mesiac nestaci ...

Drzim vam vsetkych prsty .. :-)

ploche_brusko

miska - ja som dievca :) heh :)

inak je celkom dobre sledovat aj take stranky a stuzkova.eu, alebo zones.sk zvyknu tam byt celkom dobre pomocky pre maturantov :)