kedy k lekarovi pre dospelych

mary-anne

no ja moju tiez zvyknem mat doma aj par mesiacov a nikto ju nepyta spat, ani problem nie je a hocikedy aj pride cez tie mesiace, co ju mam doma k dr, bez karty, pohodka a ked som sa odhlasovala od pediatricky, tak mi ju dala do ruky normalne.
no a bolo to po skonceni strednej skoly.

InLoweee

ale jasne :) je to tak aj u nas, sestra mala doma pol roka kartu od gynekologa, ked ho chcela zmenit, alebo priatel od alergologicky - tiez pol roka mal kartu u seba :) ... a mamina, kedze pracuje v detskom domove, tak je v styku so zdravot. kartami deti - a pri zmene lekara ich tiez niekedy nosi domov, a potom odnesie k novemu.

radana

Ale volakedy davnejsie sa zdrahali dat kartu do ruk pacientovi.Ale v dnesnej dobe je to u nas beznost,ze po poliklinike ludia pobehuju s kartou v rukach.Aj u vas je to tak?Ci to len u nas...Ale viem,ze podla spravnosti by to tak byt nemalo :-))

radana

InLoweee-tak by to malo byt.Ale u nas to tak vobec nefunguje.Karta sa dava do ruk pacientovi bezne hocikedy,ked ides ku odbornemu lekarovi.Vseobecny lekar ti napise vymenny listok,ten ti strci do karty a spolu s kartou v rukach pochodujes napr.na interne,alebo k hocijakemu odbornemu lekarovi.Tam ti lekarka dopise vysetrenie,ktore ti urobila a potom odnesies naspat ku vseobecnej kartu aj s vysledkom vo vnutri.
A tiez,ked si syn prekladal kartu od pediatra k vseobecnemu pre dospelych,bola to zalezitost 2 minut a karta bola u vseobecnej.On prechadzal ku vseobecnej ku ktorej podla rajona patrime,takze sme sa ani neboli vopred pytat,len jak dovrsil 19 rokov sa karta prelozila.Ale s tym,ze by kartu nemal dostat do ruk pacient mas pravdu,avsak u nas to funguje inac.

InLoweee

este opravim radanu - zdravotnu kartu by ti lekar nemal dat do vlasntych ruk (ak menis lekara) ale podla zakona je spravny postup ten, ze najskor pojdes za novym lekarom a ten kontaktuje tvojho stareho, pricom stary lekar je povinny do isteho casu (neviem uz aky tam bol) dorucit zdravotnu kartu novemu lekarovi. Toto je zakonny postup. Ak to stary lekar porusi, vystavuje sa riziku, nakolko ty mozes z karty co-to povyberat a tvrdit ze dane a dane vysetrenia ti neboli vykonane :)a teda ho udat ak by si ho moc v laske nemal a chcel mu zle :)