Vitarianstvo

Príspevok v téme: Vitarianstvo
lina21212

Uz dlhsie som sa pohravala s myslienkou zalozit vlastne forum s hlavnou temou vitarianstvo,pretoze som si vsimla,ze prave tento sposob vegetarianskeho zivota tu prave chyba.
Tomuto racionalnemu sposobu stravovania sa venujem uz dlhsi cas.Zatial som ho este nevyskusala na dlhsiu dobu,boli to len kratkodobe lehoty,ktore boli pre moje zdravie vzdy velmi prospesne.Precitala som o tom mnozstvo odbornej literatury,ktore ma ubezpecili v tom,ze je to velmi rozumny sposob stravovania.Tymto forum by som chcela ubezpecit ludi,ze vitarianstvo je vhodne naozaj pre kazdeho,bez ohladu na vek,pohlavie alebo zdravotny stav.vsetky problemy sa daju upravit vitarianstvom,naozaj, moze to potvrdit na vlastnej kozi,minimalne garantujem zlepsenie zdravotneho stavu.Na tomto fore,by som chcela komunikovat s ludmi,ktorych tak ako mna zaujima tema vitarianstvo,ci uz ma s nim nejake skusenosti alebo sa len chce nieco dozvediet,kazdy je tu vitany a budem velmi rada,ked sa zapoji na diskusie.Na kazdu otazku velmi rada odpoviem,ak to bude v rozsahu mojich vedomosti,pozdravujem vas a uz sa tesim na pisomny kontakt s vami:)

GoFruit

Edrien pozri sa do temy Vitarianske dennicky a napis nam tam presne co jes a ako kombinujes.
Plus mozno je to len tym ze sa cistis. Aj to je mozne. No najprv by som chcela vidiet co jes a ako dlho sa takto stravujes. Co si jedol/la predtym , veci co by pomohli rozlustit preco ta nafukuje.

Edrien

Zdravím Vás,

nedávno som prešla na vitariánsku stravu, no strašne ma nafukuje. Môžete mi poradiť ako a ktoré ovocie a zeleninu kombinovať? Som na začiatku, učím sa, no tie kŕče sú nepríjemné. Ako by mal vyzerať môj denný jedálny lístok? Ďakujem

kikusssik

Linuska

ja som začínajúca vegánka, a chcela by som sa ťa opýtať, či máš nejakú kuchársku knihu, ktorú by si vedela odporučiť?
alebo kde by som mohla nájsť dobré recepty?

kikusssik

bublik
čítala som jedlu knihu o očistných kúrach a písalo sa tam, že stále keď sa telo neustále toxikuje, tak keď si dáš očistnú kúru (skôr je to pár dní, nie iba jeden deň) stav sa najprv zhorší, keďže sa telo musí najprv detoxikovať (preto sa to volá "očistná kúra")
možno preto si mala nafúknuté brucho, lebo si zle kombinovala ovocie so zeleninou (v tej knihe čo som čítala uvádzali, že iba mrkva+jablko sa môže kombinovať, ostatné jesť iba ovocie s ovocím a zeleninu so zeleninou)
neviem či si pre tým, ako si sa pustila do experimentovania, prečítala nejakú knihu. ale lepšie je si niečo prečítať, ako si myslieť, že to nepomáha, keď (možno) to robíme zle.

kikusssik

bublik
čítala som jedlu knihu o očistných kúrach a písalo sa tam, že stále keď sa telo neustále toxikuje, tak keď si dáš očistnú kúru (skôr je to pár dní, nie iba jeden deň) stav sa najprv zhorší, keďže sa telo musí najprv detoxikovať (preto sa to volá "očistná kúra")
možno preto si mala nafúknuté brucho, lebo si zle kombinovala ovocie so zeleninou (v tej knihe čo som čítala uvádzali, že iba mrkva+jablko sa môže kombinovať, ostatné jesť iba ovocie s ovocím a zeleninu so zeleninou)
neviem či si pre tým, ako si sa pustila do experimentovania, prečítala nejakú knihu. ale lepšie je si niečo prečítať, ako si myslieť, že to nepomáha, keď (možno) to robíme zle.

Robert0

Ako vnímam, tak najbúrlivejšia časť diskusie už prebehla. Keby niekto ešte mal záujem o dostatok informácií k problematike stravovania (vrátane vitarianstva), odporúčam všetky publikácie domáceho stravovacieho guru Bukovského a pre vitariánov a zvlášť tých začínajúcich knihy Victirie Boutenko.
Pre všetkých ostatných želám veľa tolerancie k svojmu okoliu.

Linuska

Som veganka uz rok a nezaznamenala som ziadne zdravotne problemy. Skor zlepsenia, necitim zatazenia zaludka a nemam zly pocit z toho, ze jem zviera. Maso a mlieko mi teraz smrdi a nechapem ako som ho niekedy mohla mat tak rada. Kedze mi to nepomohlo ubrat na vahe, a chcem skusit vitarianstvo, tak sa snazim tyzden sa tak stravovat. :) drzte mi palce, zatial ziadne tazkosti a snad mi to len pomoze.