Vitarianstvo

Príspevok v téme: Vitarianstvo
lina21212

Uz dlhsie som sa pohravala s myslienkou zalozit vlastne forum s hlavnou temou vitarianstvo,pretoze som si vsimla,ze prave tento sposob vegetarianskeho zivota tu prave chyba.
Tomuto racionalnemu sposobu stravovania sa venujem uz dlhsi cas.Zatial som ho este nevyskusala na dlhsiu dobu,boli to len kratkodobe lehoty,ktore boli pre moje zdravie vzdy velmi prospesne.Precitala som o tom mnozstvo odbornej literatury,ktore ma ubezpecili v tom,ze je to velmi rozumny sposob stravovania.Tymto forum by som chcela ubezpecit ludi,ze vitarianstvo je vhodne naozaj pre kazdeho,bez ohladu na vek,pohlavie alebo zdravotny stav.vsetky problemy sa daju upravit vitarianstvom,naozaj, moze to potvrdit na vlastnej kozi,minimalne garantujem zlepsenie zdravotneho stavu.Na tomto fore,by som chcela komunikovat s ludmi,ktorych tak ako mna zaujima tema vitarianstvo,ci uz ma s nim nejake skusenosti alebo sa len chce nieco dozvediet,kazdy je tu vitany a budem velmi rada,ked sa zapoji na diskusie.Na kazdu otazku velmi rada odpoviem,ak to bude v rozsahu mojich vedomosti,pozdravujem vas a uz sa tesim na pisomny kontakt s vami:)

usiko

lina,

knihu Liecba vyzivou mame s mamcou prestudovanu asi pat rokov a riadime sa vo velkej miere nou....vzdy ked potrebujeme, si ju otvorime...v podstate ju citame kazdy tyzden......

Moj jedalnicek - jedla som vela, kazdy den som pojedla kopec rozneho druhu ovocia, /banany ,jablka, hrozno, pomarance, citrony, mandarinky, nekrarinky / podla sezony, ale miesala som / a royne druhy zeleninovych salatov..... kapusta, paradajka, uhorka, paparika, olivy, mrkva, hrasok....plus orechy kazdy den /len prirodnem teda nesolene / arasidy, kesu, para, lieskove, vlasske..../, vnate petrzlenova, pazitkova.....v podstate som jedla tak vela, ze som nic ani neschudla, ani ked som chcela...lebo som prijala tolko energie, ze som ju akurat spotrebovala, nie menej.....

tak co som robila zle?

okrem toho, ze som nemala energiu, tak som su uhnala spomenute tazkosti....

kamill

beriem to naspat, ved ludia boli povodne bylinozravci.... hovoriaaa clanky ZA vegetarianstvo, a aj som vegetarianka tak tomu verim, vela znakov tomu napoveda... ale zase nehovorte, ze neexistuje vyraz ,,lovc mamutov" :)))) mozno sme boli cisto bylinozravci pred tym ako sme sa naucili lovit,... ale ktovie :) tak ci tak, vela sa od vtedy zmeniloo

kiki na

Ja by som nič nezovšeobecnovala... čo je pre jedného kľúč ku zdraviu a dlhému životu, môže byť pre druhého smrtelná kombinácia... záleží to od mnohých vecí, od DNA až po krvné skupiny a RH faktory (napríklad o otm máte článok turegeneracnecentrum.sk )

A treba zobrať do úvahy, že ľudia sa takto živili veľmi, veľmi dávno..... aj ked viem , ze vitarianstvo je zalozene len na rastlinnej strave, hlavnou obzivou praludi bolo stále mäso, takže pochybujem že niekedy žili na čisto rastlinnej potrave... ale urcite k nej mali blizsie ako dnesny ludia, to treba uznat.... ale zas ich sposob zivota, telo, vnutorne organy a aj genetika (predsa sme sa mi ludia od neandertalcov vyvinuli-aspon niektory:) boli uplne ine, takze sa to neda porovnat..... tym ale nechcem vitarianstvo odsudit..... niektorym ludom ktory na to maju predpoklady je to urcite kluc k zdravemu zivotu... ale nemozete povedat ,, budes vitarian. budes najzdravsi" ...

lina2121

takze moja skusim ti objasnit par detailov,nechcem sa hrat na mudru ani nic take,ale iem,ze ludia maju nieekedy s tymto velke problemy.Takze zdrave to je vtedy,ked si prostrednictvom vitarianskej stravy nahradis vsetky potrebne vitaminy a mineralny v potrave,napriklad je dolezite dodrziavat a prijimat potrebne mnozstvo bielkovin z potravy,na kazdy kg telesnej hmotnosti je potrebny 1 gram bielkovin,kym zivocisne bielkoviny nase telo nedokaze stravit uplne,pretoze su pre neho velmi neprirodzene,tie rastlinne stravi dokonale.velmi kvalitne bielkoviny su v orechoch,semenach,potvrdzuju to aj rozne vedecke vyskumy.kazdy prirodny produkt ti dokaze zabezpecit kavlitne bielkoviny,sacharidy a tuky,len to treba dokladne prestudovat,odporucam knihu Liečba výživou,od Červenych,najdes v nej naozaj vsetko,co ta lne zaujima.
Ludia sa velakrat mylne domnievaju,ze ziju napriklad vitarianskym sposobom zivota,pri tom velakrat to ma velmi blizko k anorexii,pretoze dotycny prijimu velakrat velmi malo kalorii,ak prijimes takych 1500kcal denne z rastlinnej vylucne rastlinnej stravy,nehrozi ziadne poruchy v organizme a vobec ziadne choroby,tiez to chce svoj cas a postupne vylucovanie potravin,ak clovek,ktory sa doteraz stravoval,tak ze si doprial vsetko a bol velky gurman,naraz zo dna na den,vyluci takpovediac vsetko zo svojej potravy,tak ptom to prinesie aj patricne dosledky.
Ak by si mi mohla povedat,tak mi napis,ako asi vyzeral tvoj denny jedalnicek,dakujem.

usiko

no, je to sice vraj velmi zdrave...vraj.....nie som si ista, pretoze sice ludia v minulosti sa tak stravovat mohli, ale zili viac spati s prirodou, a mali iny zivot, nemali tolko technologie a boli na tuto stravu prisposobeni....my nie sme...

stravovala som sa tak par rokov aprivodila som si:

znizenu imunitu/dost drasticky znizenu/ a nasledne opakovane kutiky zapalene, mykozy, plesne v ustach, strata menzesu, vypadavanie vlasov, nervozitu, neklud.....atd....takze uz nikdy viac...a tiez som si bola ista, ake zdrave to je...nie je.....