S čím by ste nevedeli žiť

?:8

hm, čítam, že by ste nevedeli žiť s vážnou, neliečiteľnou chorobou, keby ste ochrnuli... ale čo keby sa vám to stalo? zabili by ste sa? keď teda by ste s tým "nevedeli žiť".

crossetdante

S Aidsom, Rakovinou..s hocijakou vaznou chorobou, S myslienkou ze som umyselne sposobil smrt druhemu, cudziemu alebo bliznemu.

[zruseny12]

...ja by som nevedela zit,keby som ostala bezvladna a musel by mi pri tom niekto pomahat...
LEBO SOM ZVYKNUTA VSETKO SI ROBIT SAMA ATD.
velmi tazko by sa mi takto zilo...

honney

Boze ludia, ved to je dobra tema na zamyslenie, co ste ju za to vsetci sprdli. Ja som nad tym musela trochu dlhsie rozmyslat, ale asi by som nevedela zit, ked by som bola hluchonema, slepa a ochrnuta. Proste, ze by som nevedela komunikovat s okolim. A tiez si neviem predstavit zivot bez partnera a ludi, ktori ma maju radi. Da sa zit so vsetkym, ale nie kazdy na to ma silu.

sway

Suhlas s mandarinka.Aj ked ja mam jednu blbu vec s ktoru by som nevedela zit "normalne".A to keby som v nejakom afekte alebo v nekontrolovatelnom stave niekoho zmrzacila alebo zabila.Napr.sadnem za volant totalne na mol (uz nevnimam v opojeni,ze je to strasna blbost)a zrazim niekomu manzela/ku,decko..Samovrazdu by som asi nikdy nedokazala spachat,ale po takomto niecom by som urcite odisla na samotu a rozmyslala nad svojou sprostostou hadam do nekonecna.Fuj dufam,ze som dost normalna a nikdy sa mi taketo nieco nestane.Dik za temu na zamyslenie.

Maharka

Ok , sorry nereagujte, už som to dala na iné fórum. A inak som to sformulovala a je to v pohode.
Chcela som skôr skúsenosti.

Neberte to osobne, nebolo to myslené v zlom. K ľuďom, čo sa nachádzajú v ťažkej situacií mám súcit a pochopenie.

mandarinkaa

to je tak blba tema... ty asi fakt nemas co robit. To mi pride ako: Ktoru cast tela by ste si nechali odrezat. Asi taka blbost.. Clovek ma v sebe tolko sily, ze pokial v takej situacii nie je, kedy ju musi vyuzit, tak o nej ani nevie. Ked rozumies, co tym chcem povedat. S mnohymi vecami, ci ualostami by si mozno teraz povedala, ze by si s tym nevedela zit, ale keby sa ti to stalo, tak by si zrazu vedela.. lebo by si musela!

Maharka

Ja to robím pre dobrú vec. Práveže som chcela nájsť ľudí, čo sa vedia popasovať zo životom, spracovať ich príbehy a dať to ako príklad ľudom, ktorí sú na úplnom dne. Ospravedlňujem sa, ak to zle vyznelo.
Nemusíte reagovať.
Mrzí ma, ak som sa niekoho dotkla.