Pestovanie uzitocnych a liecivych rastliniek

Príspevok v téme: Pestovanie uzitocnych a liecivych rastliniek
AdamKrt

Pestujete nejaku liecivu rastlinku doma v kvetinaci, ci niekde na zahrade ? Podelte sa o svoje skusenosti.

Zatial pestujem chilli papricky.

Okrem pouzitia ako potravina sa chilli pouziva pri roznych ochoreniach.

-odkaz odstránený-

Mate skusenosti niekto so Steviou cukrovou - je ako nahrada cukru, ale je aj proti postipnutiu hmyzom, protibakerialna, proti zubnemu kazu, zrychluje mysel....

zahradkar.pluska.sk

Zaujalo ma este aj Goji - plody s vysokym obsahom zdraviu prospesnych latok. Nechcem robit reklamu, na ziadny produkt...

www.baoba.sk
----------------------------------
Časopis o liečivých rastlinkách: www.cme.sk

Tomasko987

Vseobecne, ak nieco pestujeme v zahrade, tak berieme z roznych zahradnictiev, ci uz Hornbach alebo aj z online eshopov ako napr. zelenydom.com

Huhulak

Ja pestujem aj s detmi :) kúpili sme taký detský kvetináč na záhradu www.garden-life.sk a pestujeme tam chilly, bazalku, pažitku a čo príde :) každý rok si tam niečo sadíme.

[zruseny12]

...no ja som si myslela,ze uz mam dostatocne silne creva,ale mylila som sa...
ta PALIVA PAPRIKA mi dava zabrat...sak nevadi...poucila som sa...
inak neviem,co to ma znamenat,ale opuchli mi aj oci,no skor dole pod ocami tie vacky,mam ich velmi citlive a opuchnute...a koza stipe...nie som si vedoma toho,aby som jedla nieco,take co by mi az tak poskodilo...

- mira

Nie je na škodu si občas dať trošku niečoho pálivého. Ľudia, ktorí majú problémy s ochabnutým črevom, by mali jesť len slabé výluhy, pretože najviac dráždivá je dužina.

Ochabnutie čreva býva veľmi často zapríčinené ovocím, alebo niečím horším ...

[zruseny12]

no ADAM... a je to tu...vcera a predvcerom som zjedla palivu papriku/myslela som,ze uz bude ok/ a mam problem s crevami,citim ich take slabe...
takze neprehanat s palivimi vecami...i ked si zdravi,lebo urcite sa tym da aj tak narusit crevo atd.je to velmi velka sila...
JEST PALIVE Z MIEROU

[zruseny12]

mozno,ze to nebolo citit,lebo si bol ok,ale ked mas nieco podrazdene...
skus si tak potriet ranu ch.paprickou a uvidis aky je to rozdiel...

[zruseny12]

hovori sa,ZE FEFERONKY STIPU 2X...:0))))
no,nema sa,lebo podrazdi hrube crevo,konecnik atd....ja som mala 2stupen hemoroid. a silne som krvacala...
ale tak uz zacinam opatrne pridavat a jest stiplave,ale velmi opatrne...

ja som to az prehanala,kazdy den palive...