cena potratu

3nttt

inak neber to ze sa ti snazim zmenit na toto vsetko nazor :) viem ze by to ani neslo.
neprajem ti nic taketo zazit, pretoze toto by som nepriala nikomu. a kedze si to neprezila tak z malej malilinkej casti aj chapem tvoj nazor a myslim si o nom ze je celkom pekny.
len ono ked ti lekar taketo nieco oznami tak sa ti zruti asi vsetko na com si zakladas a tie myslienky co ti lietaju po rozume...
ja som napr vzdy tvrdila ze keby sa mi nieco taketo stalo tak idem na 100% na potrat. a ked sa to stalo tak mi to trvalo mesiac. a poviem ti ze to bol ten najdlhsi mesiac v mojom zivote.

3nttt

m25 - ja viem.ale zase musim uznat ze je tato konverzacia aspon v norme. nikto tu nikomu nenadava ako to pri tychtoch temach byva zvykom :)

3nttt

vies preco ma odhovarala moja rodina?lebo to vobec nebola pre mna sranda. a co bolo na tom sebecke?to ze sa to netyka len mna.ale vsetkych okolo teba. o to dieta by som sa nestarala len ja,ale aj moj muz,moji rodicia a resp cela rodina. pri postihnutom dietati to nieje len ze hod-sup do ustavu a ja idem do roboty.jeden z nas by musel byt doma a aj tak by sme to MOZNO utiahli!cize by nas musel aj niekto financovat lebo v tejto dobe je velky problem uzivit zdrave dieta a to mozu makat obaja rodicia. nieje tazke dieta porodit, len vela ludi co sa tu vehementne ohana argumentami o zabiti uz dalej nepremysla. mam pocit ze vacsina takychto ludi by to dieta porodilo len preto aby nemali vycitky svedomia, ja ich nemam, mozno tvrde ale nemam. a poviem ti ze keby som ich aj mala mat tak radsej sa budem cely zivot trapit nad tym ze som sa nasho drobca vzdala ako mu dala neplnohodnotny zivot. a prosim nezacni ma tu presviedcat aky maju postihnute deti plnohodnotny zivot. videla som ich uz dost :(
kazdy ma pravo na stastny zivot zo vsetkym co ku tomu patri. nie kazdemu to vyde, ale to uz povacsine zavisi od toho cloveka, lenze tymto detom "daju" rodicia zivot a vedia ze sa pravdepodobne nikdy nebudu moc sami rozhodnut a pohnut bez pomoci inych. nikdy by som neodhovarala zenu ktora sa rozhodne preto ze si dieta neha, ale tak isto by som neodhovarala ani taku co sa rozhodne pre ukoncenie.

lionesssssss

m25, ja si zase myslím presne to isté, len z druhej strany... a kde je tá pravda teraz teda?
každý máme tú svoju

[zruseny17]

ako lahko odsudia tie co to nezazili...ale chapem,aj ja som bola vzdy striktne proti potratom...bohuzial,zivot prinesie aj take situacie ked vas postavi pred hotovu vec a neda vam vela na vyber...
tie co potraty tak vehementne odsudzuju by si mali uvedomit ze aj ony sa mozu ocitnut v tazkej situacii ked je treba rozhodnut bud alebo...a nie je to len o tom ci si dieta nechat a ci nie...ak ste v situacii ze ste nevyliecitelne chora,dietatko vas priamo ohrozuje na zivote a vy mate doma dve male deti???ktore dieta uprednostnite?tie co uz mate doma,alebo to este nenarodene?a ak sa kvoli tomu cakanemu nepodrobite liecbe a zomriete,co tie dve sirotky doma?skoncia v domove?bez mamy?...ten kto najviac sudi druhych sam bude sudeny:(zivot je ako bumerang,vsetko vam vrati...da vam to pociti aby ste si zazili na vlastnej kozi,prezili si vlastne slova a nazory...nie nadarmo sa hovori "z odhadzovaneho najvacsi krajec"...

m25

3ntt, no musím uznať, že máš trpezlivosť :)

vieš, ono ťažko budeš niekomu vysvetlovať niečo podla seba, ked si bude aj tak myslieť len to svoje.. a že práve to jeho je to správne a to naše zmýšlanie je zlé a choré.. a blá blá......

lionesssssss

3nttt - len tak v skratke.

zabitie to je, bez ohľadu na to či sa ti to páči, alebo nie. plod je živý organizmus, a potratom sa z neho stane mŕtvy. ak z niečoho živého urobím mŕtve, hovorí sa tomu zabitie. ako sa na to pozeráš z ľudského a morálneho hľadiska, to je už druhá vec, ale technicky o zabitie ide. to je bez debaty.

do Modrého z neba by som sa rozhodne ja osobne pretŕčať nešla a nikde som nenapísala, že deti s postihnutím sú šťastné.

ja len proste žijem v tom duchu, že každý má nárok narodiť sa ak už bol počatý, a druhá vec je ako to potom dopadne.

že ťa nahovárali lekári, to mi snáď nepredkladáš ako argument, ešte som nepočula, aby nejaký lekár ženu prehováral aby potrat nepodstúpila. a že ťa na to nahovárala rodina, to je prinajmenšom smutné, že ani tam si nenašla podporu, potom sa vážne nečudujem, že si sa rozhodla tak ako si sa rozhodla.

každopádne ti nerajem nič zlé, hlavne zdravé deti ti prajem, aby si už toto nemusela riešiť.

a ja mám ešte jednu otázku. v čom by to bolo sebecké, ak by si ty napriek "hučaniu" lekárov a rodiny nešla na potrat? lebo ja skutočne neviem, v čom konkrétne by to sebecké bolo a komu by si tým tak strašne ublížila...

k tej poslednej otázke, čo si myslím o tom, ak žena podstúpi potrat kvôli tomu že bol ohrozený jej život, k tomu sa nejako neviem vyadriť, nad tým som sa nikdy hlbšie nezamýšľala, rozhodne to je ale náročné rozhodnutie, snáď to najnáročnejšie zo všetkých... ono, nič nie je čierne alebo biele, isto by tam bolo treba konzultovať či neexistuje aj nejaká iná možnosť, atď. lekári vždy najskôr prezentujú a presadzujú len tie najjednoduchšie možnosti, čo rozhodne potrat v tomto ohľade je...

3nttt

m25 a vlastne to co si teraz napisal/a sa snazim treti den vysvetlit :)
len nemam rada ked sem napise baba ze chce ist na potrat (este aj kvoli postihnutiu) a hned sa tu zhlukne skupinka ludi a zacne jej nakladat...

m25

hej, bolo len otázkou času, kedy sem docupká "bella" s jej teoriou :D

baby, ešte vás to baví?
každá si už niekolko dní stále píšete len to svoje.a ono sa to nijako nemení :)))

ja som ZA potraty....nestariem sa do toho, Prečo, nikoho neodsudzujem za to..je to vec každej ženy predsa!