cena potratu

lionesssssss

jaj, a k tej dovolenke...

hej hej, to máš pravdu, ale nezabudni, že vopred sa platí aj záloha, a ak by si sa pred dovolenkou rozhodla, že tam nechceš ísť, zálohu ti už nevrátia ;-)

lionesssssss

3nttt :) ty vážne nedokážeš pochopiť to, že pre niekoho môže byť potrat nelegálny, aj keď ho zákon povoľuje.
garantujem ti, že ja v tom rozdiel nevidím a ani vidieť nebudem.

kašlime na to, tých alibistických odpovedí mám už dosť :)

3nttt

rozdiel mas uz iba v tom ze jedno je legalne a druhe nie.
kazda matka chce zdrave dieta.ja tiez.a kazda s apreto snazi urbit maximum.
keby sa stalo a neratam s tym je to o niecom inom. ked sa ti chore dieta narodi tak uz na vyber nemas.ale pokial si vybrat mozem tak si urcite vyberiem toto. nechcem sa cely zivot pozerat ako moje dieta trpi,aki su ludia hlupi a bát sa toho (v co rodicia zdravych deti dufaju)co ak ma moje dieta prezije.pretoze tu si treba polozit dalsiu otazku,kto sa mi o dieta postara? ako to to dieta zvladne ked je cely zivot odkazane na pomoc druheho? ano,kazdy ma pravo na zivot,ale na dostojny zivot!
je to ako ked si na internete pozeras kam v lete na dovolenku,mozes svoju volbu este 100x zmenit,ale ked uz na tej dovolenke si tak tam ostanes ci sa ti tam paci alebo nie.blbe prirovnanie ale sak chapeme.
cize pre mna to urcite nieje to iste. ale ak budes tehotna tak to skus porovnat s tym ked dieta porodis.a budes ho par tyzdnov kojit,prebalovat a starat sa o neho.uvidis ze tam mensi rozdiel predsa len je.

lionesssssss

3nttt, mám pre teba ešte jednu otázku.

Ak by sa ti narodilo na pohľad zdravé dieťa a po pár týždňoch by lekári zistili, že má ťažké postihnutie (telesné a/alebo mentálne), tiež by si ho trebárs doma utopila?

lebo ja v tom nevidím ŽIADNY rozdiel !!!

Ak je dieťa ešte v maternici, žena "má možnosť výberu" a sú také ako ty čo povedia, že sa na to necítia, a blábláblá, podobné alibistické drýsty. Ale ktorejkoľvek by sa to stalo po narodení dieťaťa, zrazu by sa na to cítila každá. Ešte som teda aspon nepočula o tom, že by niektorá odstránila takto dieťa v takejto situácii..

V čom je teda rozdiel?
Ak má žena zdanlivo na výber tak je zbabelá ale ak je zdanlivo postavená pred hotové, tak je to zrazu silná, obetavá a ochotná žena starať sa o postihnuté dieťa?

to mi nesedí, vieš?

lebo ja v tom rozdiel nevidím. ja to beriem aj v jednom aj v druhom prípade ako "postavenie pred hotovú vec" a žiadne "na výber"

3nttt

lenze ja som v takej situacii bola...
a poviem ti ze som si prerevala "pekne" tyzdne.a dokonca som kedysi tvrdila ze ak by sa mi nieco take stalo tak by som sla urcite na ukoncenie. ale ked sa to stalo tak to ani zdaleka take lahke nebolo. bola som asi u 5tich odbornikov,ktory mi povedali ze to nema zmysel natahovat.
poviem to takto: mna sa reci tohto typu vobec nedotknu pretoze viem ze som urobila dobre (z vysetrenia plodu,som zistila ze som mala este velke stastie) ale su baby ktore sa s niecim takym zmierit nevedia a reci typu ze zabili a podobne dristy im mozu velmi ublizit.to ze si niekto neha dieta s postihnutim je jeho problem,ale urcite by som netvrdila matke ktora sa takto rozhodne ze urobila chybu a ze je vrahyna a pod.je to kazdeho vec.ked sa niekomu postihnute dieta narodi,tak sa o neho nebudem starat ani ja,ani ty ani nikto iny.len on.cize ked sa niekto na to neciti tak je to zase len jeho rozhodnutie ktore nema pravo nikto spochybnit.

lionesssssss

3nttt, v poriadku, ale ani ty si ešte v takej situácii nebola a je teda podľa tvojho uvažovania dosť možné, že sa zachováš inak ako momentálne od seba očakávaš.

jasné, človek uvažuje nad všeličím, ale človek, ktorý je za život v akejkoľvek situácii neuvažuje nad potratom, to mi fakt ver. začne skôr už premýšľať, ako to bude ďalej...

a nikto netvrdí, že "mne sa to stať nemôže"... úplne kľudne sa mi to stať môže, tak ako hocikomu

3nttt

a okrem toho som ani raz nepovedala ze si myslim ze kazdy by hned volil potrat.povedala som tolko ze ked sa clovek v takej situacii ocitne tak zacne premyslat trosku inak ako ked o tom iba hovori. vela ludi si mysli ze sa im take nieco nemoze stat a preto si mysli ze ma pravo druhych odcudzovat,ale ked sa nieco take stane tak zrazu je to strasna rana a premysla uplne inak.

lionesssssss

3nttt, ty prečo si myslíš, že hneď každý by volil potrat? prečo by sa mala v sebe sklamať? ako, normálne existujú aj ľudia, čo by nevolili potrat, si predstav ...

ja by som nešla ani na odber plodovej vody. no na čo, moje rozhodnutie by to aj tak nezmenilo.

ak je niekto v tomto smere pro-life, tak ním aj ostane, to mi ver

3nttt

no dobre.uz nebudem tvoje nazory komentovat pretoze to nema zmysel.aj tak si pojdes stale svoje.hlavne dufam ze nikdy nebudes v situacii v ktorej budes musiet rozhodovat a "zabijat" pretoze sa z najvacsou pravdepodobnostou sama v sebe sklames...