Problémy s nosnými mandľami

Príspevok v téme: Problémy s nosnými mandľami
a-2

môj 5 ročný syn má zväčšenú nosnú mandľu, ťažko sa mu dýcha na nos, zápal dutín mal však iba raz, ušiek ani raz, v noci chrápe hlavne keď je nachladený, nádcha trvá aj 2-3 týždne, hlavne zatekanie hlienov /dávame Sinupret/. Myslíte, že je potrebné pri každej nádche /ak je takýto priebeh, niekedy sa k zatekaniu hlienov pridruží aj kašeľ-odkašliavanie/ navštíviť lekára a brať antibiotiká. Je riešením vybratie nosnej mandle, dosť sa toho obávam, alebo sú aj iné riešenia. Kto má aké skúseností!

sfdr

Skuste si cez net zohnat koloidne striebro. Je ovela ucinnejsie ako antibiotika a v koloidnej forme nezatazuje organizmus. !!! Pozor, nepouzivat ho v dobe vysetreni na RTG a obdobnych diagnostickych pristrojoch (argyria). Zaroven sa ale treba poriadne venovat zvysovaniu imunity organizmu (colostrum, imunoglobliny, betaglukan a pod.), otuzovaniu a zdravej strave. Ak by sa ale i napriek tomu zapaly opakovali, mandle treba dat prec.

rasto78

chlapec ma 4,5 roka,ideme s nim na nosne.tiez nam povedali,ze ho neuspia.uz si to viem predstavit,ako ho budeme drzat.

yvett

syn ma 5 rokov,nosne mandle von,lokalne anestezium na kramaroch,ale dycha dalej cez pusu a chrape,asi to nebolo pricinou mandli,je to len september 06.Poradite dobru kliniku?Alebo je to alergia?

monica

Dcéra má 5,5 roka a 3/4 roka som s ňou chodila po lekároch : detská lekárka, imunologička-alergologička, pľúce oddelenie, nosno-krčné sme navštevovali pravidelne kvoli pravidelnému obojstrannému zápalu stredného ucha a použ. sme stále antibiot. kt. nepomáhali až teraz jej zistili pneumokoka a dnes je zaočkovaná. Dúfajme pomože,

eeja

Ja mam 5 r. dcerku a vyberali jej nosne mandle pred rokom,kvoli castemu zahlieneniu a aj mala z toho zapal uska.Tiez chrapkala v noci,same hlieniky ked ochorela.Robili jej to v lokalke,ale po roku sme boli na tom rovnako,zase jej narastli. Kedze mala krcne mandle velmi velke ze sa jej az dotykali,navrhli mi aby jej ich zmensili laserom a nosne mandle opat vybrali,ale v celkovej anestezii.Odporucili mi inu nemocnicu,kde to robia a tam sa cudovali preco jej pred rokom nevyberali nosne mandle v celkovej anest.,tak to vedia pekne vycistit,,ze dieta sa nemyka,nekrici a nema z toho traumu. Lebo vtedy sedela sestricke na nohach ona ju drzala a doktor stikal nosne mandle,ale vsetko urcite nevybral,tak dosledne. Takze my sme dnes uz po vsetkom,a dcerke sa v nemocnici aj pacilo,len este sa jej musia zahojit krcne mandle,co ju este boli,ale deti to znasaju ovela ovela lepsie ako dospely......nech ti poradi tvoja doktorka co je najlepsie a rozhodnes sa.