Roaccutane test

Príspevok v téme: Roaccutane test
Poncarello

Zdravím!...Všimol som si,že veľa ľudí trpiacich AKNÉ sa bojí absolvovať liečbu ROAVVUTANE-om...
Ja akurát začínam,takže som sa rozhodol,že tu budem postupne písať celý priebeh liečby,aby mali ostatní podrobní prehľad o tom, čo ich viac-menej čaká.
Je pravda, že každý na lieky reaguje inak,ale väčšina známych vedľajších účinkov sa objaví takmer u každého...
Mám 14r. a už takmer rok bojujem s akné...
Na začiatok mi kožná predpísala Zineryt.Myslím,že týmto liekom začína väčšina lekárov.No objavili sa nežiadúce reakcie ako sčervenanie kože a extrámna suchosť.
Prešiel som teda na Skinoren.Ten bol celkom OK,ale každé nanesenie t.j. každé ráno a každý večer som zažíval neznesiteľné svrbenie,akoby vás pichal niekto ihlami...Celkom to pomohlo,ale potom to už účinok nemalo žiadny...Prejavy mi to pomerne zmiernilo a viac-menej vymizli,tak mi kožná predpísala Duac gél.Ten nemal žiadny účinok,a tak po ňom nasledoval tuším Eryfluid...Okrem mastnej a smrdlavej kože takisto nič:D...Ďalej som mal Differine gél,ten nemal vobec žiadny učinok,tak mi kožná predpísala Eclaran 10.Tento mi pleť veľmi vysušoval a sčervenávala mi z neho pleť.Chcel som si ísť pre iný krém,no kožná mala v tom čase dovolenku a ja som vedel,že po prerušení liečby Eclaranom sa akné zhorší...Naordinoval som si teda sám Isotrexin gel...SMola...Bez efektu...Pred niekolkymi dňami som sa teda vybral ku kožnej s tým,že som vyskúšal všetky lokálne antibiotiká so všetkými liečivami,takže posledné východisko,ktoré vidím je ROACCUTANE...No problema! :D...Predpísala mi ho..najprv mi samozrejme spravila krvné testy,ktoré som mal našťastie all right a predpísala mi najnižšiu dávku Roacc. 10mg,keďže nemám ťažkú formu aknú,prevažne papulopustulóznu...Dávkovanie mám 3x1 tbl. denne...Spolu s receptom mi dala balzam na pery,keďže jeden NIE z vedľajších účinkov, ale jeden zo sprevádzujúcich javov liečby je suchosť pier,oluúpovanie...
Prvú dávku som si dal včera a pokračujem...Zatiaľ nemôžem povedať nič.Žiadne vedľajšie účinky...
Viditeĺné výsledke je možné pozorovať až po niečo vyše 2 mesiacoch...Do tejto doby sa akné vo väčšine prípadov zhorší,keďže Roaccutane uzatvára mazové žlazy...Všetok maz sa tým pádom vyplaví na povrch,čoho dôsledkom sú komedá...
No efekt,ktorý sa dostaví to vykompenzuje...
Ak by ste mali akékoĺvek otázky,stačí napísať:)
Za gramatické chyby a preklepy sa ospravedlňujem,ale píšem rýchlo,takže sa mi pletú prsty a sem-tam mi nejaké písmeno ujde...
O ďalších príznakoch budem informovať,veď somlen začal s liečbou...
:)

LIeNushka

Ahojte.... pred rokom a pol som bola u kozne kvoli akne. Bez krvnych testov mi predpisala Roaccutane a upozronila ma ze budem mat velmi suchu pokozku. Po par tyzdnoch uzivania mi zacalo len tak bezne krvacat z nosa, mala som strasne vysusene pery a zacali sa mi tvorit velke vredovite a opuchnute vyrazky (ak sa to tak da nazvat). Popri roaccutane pri predpisala aj skinoren. Kazdy mesiac som chodila na kontroly a nakoniec mi predpisala aj prirodne liecivo Cordyceps a Schindeleho mineraly. Z vredov na tvari som bola hrozne nestastna no nastastie ku koncu liecby sa mi zacali zmensovat az uplne zmizli. Teda neda sa povedat ze uplne lebo stale mam male jazvycky na tvari a som aj trochu cervena. Po roku a dvoch mesiacoch som roaccutane prestala brat. Ku lekarke chodim stale no jazvy mi este stale nezmizli. A co je najhorsie v priebehu liecby som pribrala vyse 16 kilogramov bez zmeny stravovacich navykov a pravidelneho cvicenia. Takze s roaccutanom nie som az taka spokojna. Kazdopadne aspon uz nemam akne.
:)

pa3is

Liečila som sa Roaccutanom/Acnenorminom a pleť má už cca rok skoro bez jednej vyrážky :) Kto chce foto denník, píšte na mail :)

sofijaaaa

Ja tiez beriem roaccutane teraz tusim 5ty mesiac ,plet mam uz uplne cistu ... beriem ho uz druhy krat.Prvy krat som ho brala asi pred 2 rokmi,brala som ho 8alebo 9 mesiacov ,ale akne sa znova vratilo ,aj ked nie az v takej forme ako predtym,ale aj tak to bolo zle ...predtym som nepouzivala pri ROA ziadnu kozmetiku s alkoholom ,lebo som mala strasne suchu tvar ,napnutu ,strasne ma stipal aj hocijaky krem na tvari a vtedy bolo dost vidiet najprv zhorsenie na tvari apotom zlepsenie po cca 5tich mesiacoch ( ale pri tom zhorseni som sa naozaj hanbila chodit na ulicu ,lebo tomu ani make up nepomohol)... teraz pri druhom raze sa mi zacala plet zlepsovat uz po 3 mesiacoch,nemam ju vobec suchu ,pouzivam normalne peeling ,ale pouzivam prirodnu kozmetiku ,takze mozno preto niesom taka sucha.Jedine co ma stve su suche pery co musim stale natierat ,doteraz som si ich nemastila nicim.