rozpadnuty vztah po modlitbach

Príspevok v téme: rozpadnuty vztah po modlitbach
neveriaca

Chodila som uz s bvyvalym priatelom. Myslela som si, ze hoci nam je dobre, trebalo by sa za nas vztah aj modlit. Lenze par dni ci tyzdnov po tom modleni ma byvaly priatel nechal. Znamena to, ze Boh nema rad lasku medzi partnermi? Alebo nas len skusal, ci sa k sebe vratime? Alebo on nebol ten pravy a chcel ma uchranit? Ci to bola iba nahoda? Predtym, ked som sa nemodlila, bolo vsetko v poriadku. Na par drobnych hadok, ale tie sme si vedeli rychlo vyjasnit. Teraz som sa zatala a ked nemusim, ani do kostola nejdem. Vraj Boh je dobrotivy, ale preco nas potom nenechal na pokoji, nech si zijeme svoj vztah? Vdaka, ak odpisete aj veriaci, aj neveriaci.

jajka001_

taka vyhovorka málo platná, ked ti niekto stále strká niečo pred nos :)ale myslim ze dobrym srdcom sa to da zachranit nie? čo tam po ritualoch, tie su vsade ine

lost

Ezechiel - s tym suhlasim ze nepotrebujes Boha k zivotu, respektive pre to aby si vedel co je dobre a co nie.
avsak vela ludi je inak vychovavanych, a hlavne v moralke, tak kazdy ma ine "hodnoty" :)

to co je pre mna napriklad uz privela, to je pre ineho bezna rutina

moze to ale platit aj naopak..

To aby clovek zil stastne a aby sa vedel spravne rozhodnut, na to vskutku staci zdravy rozum :)

napriklad, ja som bol vychovavany v krestanskej rodine, ale nie az takej "fanatickej", ale klasickej, mam vsetky tie krsty, birmovky a 1.sv primanie.. chodievali sme, a aj chodime do kostola, avsak tu musim povedat ze to povazujem za "nemalo by to byt povinne", pretoze ak vskutku chcem vyznavat vieru, povinnostou dosiahnem pravy opak (vacsinou), to je: ak nemam naladu ist v nedelu do kostola, z akehokolvek dovodu, donutenim toho vela nedosiahnem, pretoze viera ma byt ako to povedat - "zo srdca" ..

avsak som s tou vychovou spokojny, pretoze ziskal som hodnoty zivota, ktore by som inak pravdepodobne neziskal.

zalezi aj na rodicoch a podobne, je tam vela vychovnych faktorov.

respektive, ak pozeram na DRTIVU vacsinu neveriacich, tak zistujem ze horeuvedeny extrem "premne vela, pre nich rutina" plati, ale pozor! aj vela krestanov.

a tu je dalsia vec... vela krestanov chodi do kostola ako poslusny sluhovia, avsak akonahle odtial vyjdu, tak ohovaracky, pretvarky, atd atd az do prostitucie...

cize nie je veriaci ako veriaci :)

osobne by som nepovedal ze Boh NIEJE, lebo ak je (a bude ma sudit), tam mam aspon vyhovorku, ze JA TO NEBYL :P

Ezechiel

@Lost

"5 ciferna suma a par 10 ludi, na 9/11"
zabudol si podotknut ze "veriacich" , nie su to sice krestani ale tak isto veria v "boha" , katolici su len o trosku menej extremni

akekolvek nabozenstvo prosto nema odovodnenie na svoju exitenciu, na to aby si bol dobry clovek nepotrebujes ziadneho boha ani jeho pravidla, mne to pride ze ludia sa tymto zbavuju svojej zodpovednosti za vykonane ciny lebo "robili podla toho ako boh kaze, tak to predsa muselo byt dobre" tak isto si radsej povedia ze "to je vola bozia" lebo je to jednoduchsie ako si uvedomit ze len ty sam si strojcom svojho stastia

Ak niekto vidi jediny zmysel svojho zivota vo viere, tak ho uprimne lutujem, lebo svoj zivot, ten ktory ma na to aby nieco dokazal, jednoducho premrha vo vidine niecoho nerealneho. Nie viera, ale ciny robia cloveka nesmrtelnym.