rozpadnuty vztah po modlitbach

Príspevok v téme: rozpadnuty vztah po modlitbach
neveriaca

Chodila som uz s bvyvalym priatelom. Myslela som si, ze hoci nam je dobre, trebalo by sa za nas vztah aj modlit. Lenze par dni ci tyzdnov po tom modleni ma byvaly priatel nechal. Znamena to, ze Boh nema rad lasku medzi partnermi? Alebo nas len skusal, ci sa k sebe vratime? Alebo on nebol ten pravy a chcel ma uchranit? Ci to bola iba nahoda? Predtym, ked som sa nemodlila, bolo vsetko v poriadku. Na par drobnych hadok, ale tie sme si vedeli rychlo vyjasnit. Teraz som sa zatala a ked nemusim, ani do kostola nejdem. Vraj Boh je dobrotivy, ale preco nas potom nenechal na pokoji, nech si zijeme svoj vztah? Vdaka, ak odpisete aj veriaci, aj neveriaci.

lost

LadysFilth - dam ti iny pohlad na vec.

Pokial by sa teraz vyvratili nabozenstva.

Tak by si 1% ludi povedalo ze "kaslem na zivot, kaslem na dane, co som ja, aj tak skapem, tak si idem zobrat co len ja chcem, ak keby som vas vsetkych mal pozabijat"

Stale si myslis, ze su tak zbytocne?

Ja si myslim ze 1% by znicilo zvysnych 98% a prave Ty by si bola medzi nimi..

Nabozenstva, podla mna samozrejme, dodavaju spolocnosti istu moralku, bez ktorej by sme boli len ciste ziverata, kde by platilo jedno jedine - zakernejsi vyhra. Pretoze v 21. storoci uz sila nie je vsetko, prefikanost zvytazi daleko castejsie ako ferovost.

Vysvetli mi prosim chorobu, pokial ju spomenies, patrilo by sa aj vysvetlit, nie je to takto pochopitelne.

Pravu povediac, ak by mi niekto garantovane ukazal a dokazal ze po smrti je prazno, tj. nic, jendoducho strati sa moja entita, cele moje ja. .. tak ti mozem garantovat ze by som zahodil svedomie, pretoze by nemalo ziadny vyznam, rozdiel by bol len v tom, ze by som nespal v hlinikovej posteli, ale v diamantovej a ruky by som si neumyval od cokolady, ale od krvy ludi ktori mi na tu postel prispeli..

;-)

LadysFilth

Náboženstva sú skaza spoločnosti. Je to hrozba ľudstva. Hrozba ktorú sme si sami vytvorili a teraz na to doplácame.
Čo ľudia potrebujú zo všetkého najviac ?
Je to ako choroba , čím viac ľudí je nakazených tým viac sa ich nakazí.
Nech zdravý rozum zvítazí.
..samozerejme sa tu nebudeme hádat .

yxdv

darika :) to bude len preto lebo je to zauzivane slovne spojenie :) aj ja to vyslovim ale nemyslim to tak aky to ma vyznam :)

Ezechiel

No ocividne tvoj priatel mal na to ze "vam je dobre" asi iny nazor, taktiez si nepovedala ci je veriaci, mozno si sa zacala modlit prave preto, lebo ten vztah az tak neklapal a si si naivne myslela ze modlitby daju nieco do poriadku, motlidby nikdy nic nezmozu, iba ciny dokazu nieco zmenit...

darika

ludia musia niecomu verit,aby ich cosi drzalo.Keby nas stvorili mimozemstania,tak by sa modlilo ku mimozemstanom.Zaujimave,ze aj ti,co neveria,ked su v nudzi a nemaju sa na koho obratit,povedia-Boze,pomoz mi."

yxdv

zvlastne nazory toto tu :) vazne pre mna absolutne nepochopitelne, akurat lost z tvojimi sa ztotoznujem teda aspon z casti :) a pre tych ostatnych ani nwm ako to sem napisat preco sa mi to zda kravina :), tymto som zakladatelke urcite pomohol vsak? .-)

lost

respektive ak by sa teraz na beton krestanstvo a vsetky ine nabozenstva vyvratili.... ?

napriklad- ze nas stvoril nejaky nudiaci sa mimozenstan, alebo cokolcek ine

lost

LadysFilth - nepojdem teraz do hadok o tom ci Boh existuje alebo nie, ale dam ti jednu otazku ohladom naboznestiev ako takych.

Vies si predstavit co by bolo, ak by neexistovali nabozenstva ?

lost

nudicaopica -

"videli ste niekedy boha? nie... tak preco v nom slepo verite? :D no nic."

tiez som nevidel tvoju ale viem ze tam je ;)