jeho rodina - prosím o názory

Príspevok v téme: jeho rodina - prosím o názory
letnička

naša situácia v skratke: on býva u mňa, bol nezamestnaný na podpore 60€ mesačne. Neprispieval na byt ani na stravu lebo nemal z čoho. Všetko som ťahala ja - veď nakoniec môže sa to stať každému že príde o zamestnanie. Platila som byt, inkaso, jedlo, drogériu-proste všetko. Mám vlastný byt aj prácu. Moji rodičia sú skvelí prajní ľudia, ktorí ešte k tomu pomáhali tak, že poslali či vajíčka, zeleninu, ovocie alebo nejaký koláč či jedlo. A nemuseli!!! lebo v srabe som nebola ja ale on. Jeho rodina NIČ! vedeli kde žije, ako je na tom finančne a v podstate že ja ho živím, vedeli aj to že naši pomáhajú ako môžu. Podotýkam že nie sme manželia. nebolo by Vám to trochu sprosté? alebo ja som nenormálna že takto uvažujem a oni predsa nemusia pomáhať synovi, ktorý je dospelý...

AdamKRt

Vies, niekto si co doma ma, nevie vazit. Alebo vazi si vseto len nie to co ma doma. Tiez mame v rodine takeho cloveka, co na svoju rodinu frfle, ale kamamarati ho mozu aj otentovat, aby sa z nich nepototo...

Povedz mu to a skus tento dvojity meter poriesit, lebo bude to len horsie.

Alebo to uplne ignoruj, zite si svoj zivot a kaslite na nich. Naco si zbytocne privolavat problemy ?

hmmmmm

Zrejme je taky isty aj jeho postoj k nim.Ked bolo treba nieco nezistne pomoct,tak sa pomoci nedockali.Tak sa zariadili podobne,ako ich syn.

letnička

krtko vystihol si to presne! je presne taký typ človeka...inde má nároky ale pokiaľ ide o jeho rodinu nedá na nich dopustiť! odo mňa by hádam chcel trenírky ARMANI od nich dostal ponožky od čiňana a išiel sa zblázniť že si ho vôbec všimli...ja by som si tie ponožky mohla nechať lebo odo mňa by neboli dosť dobré...aaale nejdem sa rozčuľovať :-)

letnička

nie, živiť ho nemajú, ani nikdy neživili, vždy sa staral o seba sám...ja hovorím o pomoci v kríze...ale to je o výchove, pretože mne moji rodičia a starí rodičia vždy pomáhali aj pomáhajú a ja budem to isté robiť pre svoje deti učiť ich aby to isté robili oni pre svoje...la familia

hmmmmmmmmmmm

letnicka-a co ho maju zivit do konca zivota?Nemyslis,ze by sa mal o svoj blahobyt trosku postarat aj sam?Ved je dospely.

AdamKrt

Tak ich vyskusaj, ked bude nieco, keby mohli pomoct v niecom inom, co ich nebude stat, ze ako sa zachovaju. A niekolko krat skus nieco ine. Uvidis, co su to za ludia a potom, ked budu nieco chciet, mozes sa zachovat tiez tak.

A co "my chceme pokoj, klud, dovolenku atd. rieste si to ako viete". Otazkou je, ci Tvoj priatel, neni ten typ cloveka, co rodicia nanho nakydaju, alebo nevsimaju si ho a on na nich neda dopustit...

Vykasli sa na nich. Viem o com hovoris, podobneho druhu mam z jednej strany rodiny starych rodicov. Proste maju inu mentalitu, dvojity meter. Chcel som im aj pomahat, ale este aj to odmietali. Tak nech si robia po svojom, ale nech potom nechodia s prosikom, ked je vazny problem.

letnička

krtko máš pravdu - mne nie sú nič ale jemu sú a to tí najbližší aspoň podľa môjho názoru
a bola situácia keď bolo ešte horšie- nejdem sa rozpisovať čo to bolo - ale ich postoj bol rovnaký

a ich názor poznám - citujem "aj my si chceme dopriať či saunu, či plaváreň alebo oblečenie a dovolenku" - ja im to doprajem tiež, ale v tichosti dúfam, že nikdy nebudú chcieť odo mňa či našej rodiny žiadnu pomoc- lebo by som pomôcť nedokázala

AdamKrt

A co Ta mrzi ? Ze nie ste manzelia a oni maju ine vychovne metody, iny pohlad na vec ?

Cely zivot skoro ledva poznam starych rodicov z jednej strany rodiny, pretoze sa neazujimali.

Ked prsi, pris. Ked snezi, snezi. Ked je niekto hovado, je hovado.

Oni maju proste iny nazor. Mozno je si myslis, ze sa nezaujimaju a mozno sa pleties. Mozno su skupani a mozno len chcu, aby sa viac spolahol na seba a pohol zadkom.

Bola snad situacia, ked bol ozaj poriadny problem, ze by ho nechali bez pomoci ?

Mozes sa s nim, ci s nimi porozpravat a uvidis, aky maju na to nazor. Ak nie uz s nim, tak s nimi.

Ale tiez je rozdiel napr. ze v akych pomeroch vyrastali. Mozu mat taku vychovu, alebo ozaj nemaju na rozdavanie.

Jednoducho v zivote sa netreba na druheho spoliehat, ale na seba. A ak na druheho, tak najblizsieho. A oni su Ti neni nic.

Tak naco sa tym vobec zaoberas ? Pusti to z hlavy. Ako raz povedal Bruce Willis v jednom filme: Voda je modra, Slnko svieti, zeny maju problemy. Koho to se*e ?

letnička

veď ja nikoho nenútim, len ma hrozne mrzí že sú takí vychcaní hnusáci a majú v paži že niekto iný pomáha ich synovi. A ešte sa tešia že to nemusia robiť oni. A z toho mi je do plaču a zároveň na grcanie! Pretože ja idem na nákup, kupujem najlacnejšie TESCO jogurty a jeho mama má v košíku Yogobellu - takže až takí chudáci asi nie sú. No nič aspoň som sa tu vyžalovala a dostala to anonymne zo seba :-))

AdamKrt

Tak potom je to v pohode a neries to.

Kazdy ma nejaku rodinu a nemoze za to, ze sa niekde narodil. Tvojim rodicom sa dalo a mozu pomahat. Jeho sa neda, alebo nechcu pomahat. Nikoho nemozes do niecoho nutit, za to, ze to robi niekto iny.