Má 30 a žije s rodičmi

Príspevok v téme: Má 30 a žije s rodičmi
melany

Priateľ má 30 rokov, zachviľu 31 a stále žije s rodičmi. Zdá sa mi to divné a vadí mi to. Mám pocit, že jemu to tak vyhovuje a nechystá sa osamostatniť. Keď prídeme ku nim domov, tak sme spolu v detskej izbe. Detskej! Znie to smiešne. Už som sa s ním o tom aj rozprávala, ale tvrdí, že nemá peniaze na to aby platil byt a všetko ostatné. A to nie je pravda. Zarába slušne, 850e mesačne má a v novembri mu majú zvyšovať plat. Veď koľko ľudí zarába oveľa menej a dokážu vyžiť. Neviem čo mám robiť. Ľúbim ho ale neskutočne mi to vadí, veľakrát rozmýšľam či ten vzťah vôbec niekde speje, keď z jeho strany je to vždy rovnaké. Sme spolu 2 roky.

silvik76

wendy, myslim, ze melany neslo o peniaze, ale vaha, ci jej priatel vobec bude mat potrebu osamostatnit sa. Mysli na ich spolocnu buducnost. Teda tak som to pochopila ja.

:-Pbebe

moj byvaly priatel uz mal pred 30tkou pracuje ako veduci v jednej z velmi znamej firme a mal mesacny plat 40 tisic korun... byva vsak s rodinou v 2 izbovom byte a to su 2ja rodicia, 2 sestry a on...mladsia sestra odisla do zahranicia tak uz nemusi spavat v obyvacke ale je s druhou sestrou v malej izbe a aj tam si musi roztahovat kreslo... takychto nikdy nepochopim... ale nevadilo mi to bola som s nim aj napriek tomu...no maminka mu vsetko pripravila nebolo o com... ale uz s takym nechcem mat nic spolocne

melany

wendyy - keď nevieš o čo ide tak si zmeň slovník a nesúď ma. Ja nechcem aby on kúpil, zariadil a ja sa k nemu len nasťahujem. Ide o to, že by som bola rada keby sme si ho kúpili spoločne. Mám našetrené a napoly by sa to dalo zvládnuť. Ale on si vôbec nešetrí, z výplat si neodkladá a mám pocit, že čaká len na to, kedy si našetrím ja, kúpim, zariadim, a môže sa ku mne nasťahovať.

karioll

ja to vidim tak a uz som v zivote vselico preskakal
je mu dobre doma a nema dovod riesit zmenu,hoci je uchylne aby taky stary chlap sa drzal matkinej sukne.ak nejakym zazrakom sa zoberiete,alebo zacnete spolu zit sami dvaja,vzdy ta bude porovnavat s matkou,alebo matka bude stale volat a na navstevy chodit a tam prehras,alebo sa z toho zblaznis

wendyy

Ja som zena, ale uplne suhlasim s AdamomKrtom...
Melany, preco by si mal zaobstarat byt? Aby sa osamostatnil alebo aby si sa k nemu mohla nastahovat ty? Co je na tom divne, ze zije s rodicmi navyse ked to vsetkym okrem teba vyhovuje. Podstatne snad je, co chce on. Ked ti to na nom tak strasne vadi, tak ho nechaj, aj tak si ho nezasluzis, ked si sa este nenaucila aku hodnotu maju peniaze. Fakt ma vedia nasrat takeho vypocitave hlupane...

Boze baby, co si myslite, ze chalanom z neba peniaze padaju len preto, ze su chalani???

jajka001_

podla mna by bolo celkom v pohode, ze nema zatial vlastne byvanie, ale ze byvat so sestrou v jednej izbe ked mas 30, to je dost divne, ak ma prostriedky byvat sam
na jeho mieste sa snazim aspon o nejaky podnajom, ved uz ma predsa vek a nejake tie plany, nema? alebo aspon setrit. ale ty si dost mlada a kratko ste spolu. asi ta neberie vazne.
a ked ti povie, ze ked otehotnies, nejako uz bude, tak uz je to jasne. spolahlivy, zodpovedny.

AdamKrt

Tak to je nieco uz uplne ine, ked je niekto lemra lemrava, ze by nechcel riesit ani byvanie vlastnej rodiny a este nema snahu ani setrit. To uplne meni situaciu. Takemu by bolo dobre asi dohovorit, alebo nejak mu otvorit oci...

pipulienka

nechapem, preco by musel odist od rodicov. To nemusi byt v tom, ze by nebol samostatny, ale preto, lebo ma s nimi pekny vztah a vyhovuje mu viac takyto zivot v rodine. Nechapem, preco by sa mal z principu odstahovat len preto, lebo \"sa to tak robi\".

:-Pbebe

dnes sa chlapy z domu neponahlaju lebo su rozmaznavany mamkami... mamicky im operu, popracu, dobre ze nepredzuju jedlo na co by sa ponahlali...