Má 30 a žije s rodičmi

Príspevok v téme: Má 30 a žije s rodičmi
melany

Priateľ má 30 rokov, zachviľu 31 a stále žije s rodičmi. Zdá sa mi to divné a vadí mi to. Mám pocit, že jemu to tak vyhovuje a nechystá sa osamostatniť. Keď prídeme ku nim domov, tak sme spolu v detskej izbe. Detskej! Znie to smiešne. Už som sa s ním o tom aj rozprávala, ale tvrdí, že nemá peniaze na to aby platil byt a všetko ostatné. A to nie je pravda. Zarába slušne, 850e mesačne má a v novembri mu majú zvyšovať plat. Veď koľko ľudí zarába oveľa menej a dokážu vyžiť. Neviem čo mám robiť. Ľúbim ho ale neskutočne mi to vadí, veľakrát rozmýšľam či ten vzťah vôbec niekde speje, keď z jeho strany je to vždy rovnaké. Sme spolu 2 roky.

micaa

Aj ja by som rada byvala so svojim priatelom, ale nejde to. Sme spolu 3 roky a najblizsie 3-4 roky budeme urcite byvat takto. Oddelene. Ja studujem na vyske a popritom sem-tam brigadujem, on zacal tento rok pracovat a teraz sa tiez chysta externe na skolu. Takze kym obaja zacneme "normalne" zarabat (tak aby sme si mohli dovolit najom/hypoteku), pretecie este vela vody...
melany plat tvojho priatela je sice slusny ale nemyslim si ze dostacujuci na to aby sa osamostatnil. Znamy si teraz vybavili 2-izb byt v Ba za 500eur mesacne a to sa este tesili zo super ceny! Pokial ty zarabas priblizne rovnako dobre, mozno by sa ten najom dal, ale hypoteku by som si po 2rocnom vztahu na krk nebrala...

AdamKrt

lipkalipova Dnes 16:17: pekarne mas povedzme 600-800W. Cenu mas par korun za kWh. Program trva 4 hodiny, pricom pecenie je iba poslednu hodinu. Pecenie neni neustale, ale je prerusovane termostatom. Trochu je tam miesania a dlho kysnutia. Tej elektriny pri tej pekarnicke minies tak na upecenie chleba za 2-2,50SKK. Existuju merace spotreby elektrickej energie, ktore sa daju kupit, ci pozicat a dat pred spotrebic, takze vies, kolko spotreboval. Vela ludi si to tak uz pri pekarnach urobilo....

Keby som este chcel, mozem povedat kolegovi, nech mi tam a tam kupi este napr. raznu muku za polovicnu cenu, co teraz este lacno kupujem. Ale nepotrebujem tolko piect, ani mat taku usporu....

Proste da sa to. Myslis, ze to nemam uz za tu dobu co peciem, X krat prepocitane ? Ratal som to a ratalo to X dalsich ludi. Vychadza to proste podstatne lacnejsie, ak nakupis lacno suroviny. Samozrejme to predpoklada, ze nebudes kupovat vsetko hned v prvom obchode...

AdamKrt

lipkalipova:

predstavujes si to ako Hurvinek valku... Samozrejme, ze to rozratavam. Dokazal by som to urobit este lacnejsie, keby som to piekol castejsie pre rodinu...

Otazkaaa

mam iba jednu otazku na AdamaKrta. tebe by nevadilo, keby si chodil s neakou babou uz dva roky a zacal by si pomyslat na spolocnu buducnost a tvoja partnerka by byvala stale u rodicou a nechcela by to menit?
Mne sa totiz zda, ze Melany ma skor mozno obavy, ze jej priatel nechce nikam v tom vztahu postupit a ona by aj chcela.
-a este ty byvas s rodicmy?

-ale inak do teba nechcem niako vyrivat, tak to tak prosim ani neber.

lipkalipova

krto prdko dobre muka je lacnejsia al elektrina isla hore..ano pekar pecie lacnejsi chlieb,stoji ho menej,ako ho predava,ved musi z niecoho zit.ale pecie vo velkom.ked das do pece 20 chlebov a spotrebujes pri tom energiu ako keby si tam piekol jeden chlieb..tak sa to oplati,lebo nie si v minuse.Ale ked pecies jeden chlieb tak asi v pluse nie si,pretoze energia je draha a nerozpravaj mi tu ze ta to vynde lacnejsie.Nesplietaj ze ked kupis rascu tak ju este odlozis na ine jedlo o odkladani tu nebola rec.Nikto ti dve lyzicky rasci nepreda ani pohar vlociek.tak netrep.aj ja si kupim cizmy a ked sa mi zunuju tak ich posuniem dalej ale zaplatit za ne musim to je to iste.tak to uz pochop.a moje ego vobec netrpi ja sa z teba dobre smejem a ze si chlap to mi je jasne,pretoze iba chlap si predstavuje vsetko jednoducho.

vevericka

adamkrt..tiez si pecieme doma chlieb..je to lacnejsie a ta kvalita..viem, co som do toho dala, moj priatel nema rad chlieb, ale tento nas domaci si vzdy da, lebo mu chuti..nie ako tie zuvackove chleby v obchodoch..tu si das aj semiacka a chlieb je o 100x lepsi nez z obchodu..:)

AdamKrt

lipkalipova, Dnes 15:59: tot velmi kvalitny a prinosny Tvoj nazor.

lipkalipova Dnes 16:02: ano, viem kolko stoji taky chlieb. A viem, ze kolko ho ja dokazem urobit. Myslis si, ze pekar nedokaze urobit lacnejsie chlieb, nez ho upecie ? Ved by nezarobil. Nie som pekar, ale viem upiect lacnejsie. Mna ten chlieb vychadzal v prepocte cca tusim 26SKK a to som to pocital pred 1-2 rokmi, ked muka bola drahsia. Proste lacno nakupim suroviny, ked viem ako a kde a urobim si lacno chlieb. Poznam ludi, co pecu ESTE LACNEJSIE.

lipkalipova Dnes 16:02: zosmiesnujes sa sama. Ani nie nevedomostou, to je normalne. Ale tym, ze si myslis, ze ked to Ty nevies, nemoze to vediet urobit niekto iny a ktomu Ta ego este nepusti, ze by to vedel chlap...