Menštruácia..?poradte

Príspevok v téme: Menštruácia..?poradte
Sarah_1

Ahojte v utorok cez noc som dostala 1.krámy.prvé dva dni boli dosť silné tretí menej .No dnes je už pondelok a stále mám krámy je to o.k?Ničma nebolí len mierne bolesti brucha atotiež len občas:)Rozmýšlam žekedneskončia do 3dní tak to začnem riešiť.A chcem sa spýtať ,vložky mi nevyhovujú prídu mi dosťnehygienické,ale je to je len môj názor A tak sa chcem spýtať či si možem dať o.b tampon normal...mini by mi nestačil .a nemožem si pretrhnuť blanu ak si dám normal?poradtéé

anjelik9

ja som mala prvá menštruáciu 4 dni taku normálnu 2x 10 dní a silnú 3x na 11-ty den som šla k deckej ta ma poslala na gyndu a mi ju zastavovali injekciou tiež silná menštruácia až do dnes ale potom už som ju mala tak 6-7 dní a teraz tak 5-6 ale silnu ju mam stale =(

adda

Ahojte,mam 32 rokov a tento rok som bola operovana na myomy,ktore mi laparoskop.odstranili a zrasty na vajecniku. Po naslednej kontrole mi zistili,ze nie vsetky myomy sa podarili odstranit a tak mam nadalej silne krvacanie pri menstruacii a velke bolesti,ktore trvaju 4 dni pocas mojej menstruacie a zjem nehorazdne mnozstvo liekov,co nérobi dobre na moj zaludok. Antikoncepcia mi nepomaha,co mi bolo poradene. Neviete o niecom,co by odstranilo moje bolesti a nebola by to chemia? Dakujem

"Miskaaa"

ja ked som dostala prve kramy, tak som ich mala sest dni, je to tak priemer, a dost suhlasim s "odpovedam", ak ich budes mat dlhsie ako 10 dni, zacni to bezprostredne riesit, no ale moze to ale aj dopadnut, ze si ich len mala trochu silne, a casom sa ti to upravi :) ..... tak drzim palce....

odpovedam

Dnesne tampony su vyabane z inych materialov nez kedysi, cize syndrom toxickeho soku sa uz velmi nevyskytuje. Pouzivam tampony 4 roky a nikdy som ten syndrom nemala a ani snurka sa nikdy neodtrhla. Toho sa neozaj neboj :-). Lepsie je vyskusat, aj ked najprv asi budes mat problem so zavadzanim tamponu. No mal by byt k baleniu prilozeny navod tamponu na pouzitie. treba sa to naucit :-). Krvacanie sa zastavit neda. No je nebezpecne, ked stracas vela krvi, preto ak bude menstruacia trvat viac nez 10 dni, radsej vyhladaj lekara.

lucyY

ahoj, krvacanie urcite nicim nezastavuj a podla mna ani ked budu trvat viac ako 10 dni, ak su prve by to nemalo byt nejake hrozne...ja som tiez kedysi mavala aj 8 dni a tak takze podla mna je to v poho:)

odpovedam

ahá ale akurát som čítala otom že sa može odtrhnuť šnúrka,alebo toxický syndrom radšej s tamponmi počkám ajked možno nemám dôvod na obavy.A ak krvácanie neprestane môžem sa pokúsiť ho niečim zastaviť?alebo čo?

odpovedam

Tak zo zaciatku byva menstruacia trosku nepravidelna a raz silna, raz slaba. casom sa to upravi, neboj sa :-). No ak vsak bude tvoje krvacanie dlhsie nez 10 dni, tak to urcite povedz mamine alebo pokojne aj sama to nejako ries. Ale aj ja som mala prve kramy dost dlhe.

Co sa tyka vloziek, tak nie je dovod si mysliet, ze su nehygienicke. Kupujes ich predsa ciste :-). No ak ti nevyhovuju, vyskusaj tampony. Pretrhnutia blany sa bat nemusis, je pruzna a tampon (akykolvek) sa tam v pohode da zaviest. vynimky vsak existuju, no ale vyskusaj a budes vediet :-).