Roaccutane na akne

Príspevok v téme: Roaccutane na akne
NestastnaPacientka

Ahojte,bral uz niekto z vas Roaccutane po druhy krat?Mam 25r,Ja som ho brala pred 3-4 rokmi,pomohol,mi ale teraz sa mi objavuju zase take iste podkozne vyrazky ako predtym,som z toho zufala,myslela som ze mam do konca zivota pokoj,ale zda sa ze ho budem musiet zase zacat brat,lebo nic ine mi nikdy nepomohlo.HLAVNE ODBORNICI,poradte prosim.Dakujem.

Ardiel

Problem s akne poznam dost doverne, ba co viac som aj ja vyskusal drasticku metodu - niekolko mesacne podavanie liekov Aknenormin.

Niekto si mysli ze je to sialene a aj ked tych ludi za to neodsudzujem aj tak musim napisat ze taky ludia nemaju tusenia co moze akne sposobit s psychykou.

Pretrpiet sa akne da, ale cloveku z toho navzdy zostanu psychycke problemy a znicene sebavedomie. Taky clovek potom nedokaze zit plnohodnotny zivot. Navyse, kto povedal ze sa kazde akne samo vylieci po puberte? TO NIE JE V ZIADNOM PRIPADE PRAVDA! Na to nie su ziadne garancie.

Je to 5 rokov od posledneho pouzitia Aknenorminu a zatial sa my nevratilo take hrozne akne ktore som mal predtym. ALE plet sa my znova masti a mavam aj niekolko malo vyrazok aj ked nic hrozne to nie je.

Tak ci tak v mojom pripade si myslim ze by my nadobro pomohlo neako utlmit to mastenie pleti v "T-zone" a vsetko by bolo uplne fajn. Neviete niekto poradit nieco na to ako minimalizovat mastenie pleti?

Rozmyslal som aj o tom znova brat Aknenormin co by my absolutne odmastilo plet zrejme nadobro ALE tie vedlajsie ucinky by som uz asi nezniesol. Na druhy krat by sa muselo navyse uz aj platit predpokladam.

zuska-bluzka

bez urážky... ale brať tento liek je šialenstvo. A vzhľadom na jeho vedľajšie účinky už totálne šialenstvo... radšej si pubertu a to čo k tomu patrí pretrpieť, pouvažovať o inej alternatíve, hlavne sa starať o seba a o svoju pleť ako brať toto svinstvo

RNG

Vitamin D je celkove nedoceneny a dnes z roznych dovodov alternativni lekari odporucaju doplnovat 2000 az 5000 IU denne.
Ak to pomoze aj proti acne o to lepsie.
Lebo je to protirakovinne, na zlepsenie absorbcie mineralov, na zvysenie imunity a dokonca protidepresivne, co zatial lekari zistili. A zaroven zistili, ze az 20% ludi(vyskum z Hawaii na ludoch co su dost na slnku a nepouzivaju ochranne kremy) si nevie vitamin D-3 vyrabat v dostatku, aj ked su na slnku dlho.

kocurik1

Jedna z mála vecí, ktoré vám pomôžu v rozsahu 80- 100 percent je VITAMIN D 2x400 I.U denne.
Mňa to vyslovene zachránilo.
Chcem tento zázrak dalej šíriť a preto to sem dávam.
Konkrétne z tohto článku som čerpal:
www.medhelp.org

Jožkooo

Cawes asi by tu chlap nemal čo radiť ženám ale akne som mal od 15 rokov . Od 18 do 32 som chodil od kožnej ku kožnej , všeliake mastičky , antibiotika a podobné srandy ktoré ako sa zdalo zaberali ale len krátko . Pred pol rokom som išiel surovo do ordinácie a že som sa dočital o lieku Roaccutane aaaaaa ,že som oboznámeny s jeho vedľajšími učinkami . Tak mi vzali krv , a výsledok že mám zlé pečeňové testy a že lieky nemožem brať :-)) Ale ja som sa nedal a dohodli sme sa na zníženej dávke a že prídem o 3 týždne na kontrolu . A stal sa zázrak :-))) Pečenové testy ako novonarodenec a pleť zlepšená o 60 percent .... tak ďalši mesiac sa to zlepšilo pleť ako batoľa a po 3 mesiaci ani uhor ... a segre spadla sánka keď ma zbadala po pol roku :-)))
Mne to pomohlo a nič hrozné akurát suche a popraskane pery .
Ale z čoho mám ja naj naj radosť a to ozajstnú je , že ja som sa vždy leskol mastná pleť total na každej fotke . A teraz neviem čo to je mastná pleť .

Mne ten liek veľmi pomohol pošlem aj fotku :-)) seba :-))

Ale je pravda že som bol agresivnejší z toho lieku ....

bingham

To je tak ked niekto uveri tym kravinam ze kokosovy olej pomaha na akne....

jedina rada...opat zajst k dermatologovi

bibinka

ahojte. som celá nešťastná. začala som používať kokosový olej a pleť sa mi zhoršila. mám také isté akné ako pred liečbou roaccutanom. liečbu som vysadila asi pred rokom a neviem či má zmysel zopakovať ju.....prírodné veci nepomáhajú. od roaccutane mám suchú pokožku, citlivú, avšak sa mi tvoria vyrážky, hlavne na spánkovej časti, brade.....poraďte mi prosím, lebo ja už nevládzem

kathren

Roaccutane bol super, jedine co mi kedy pomohlo a vedl.ucinky u mna takmer ziadne, trosku suchsia koza, ale inak...no smola, ze po 3rokoch sa vsetko zase vratilo...

1falkenbach

Ahojte... zacala som uzivat Roaccutane a popri liecbe sa mi vyskytli gynekologicke problemy (zapal, vytok). R uzivam len mesiac a z toho 2 tyzdne mam uvedene problemy. Neviem vsak, ci suvisia s R, alebo nie. Gynekolog mi vsak nasadil liecbu a po vyuzivanie liekov sa problemy vratili. Moze mi niekto poradit co mam robit? Dakujem