Rodit po 40tke

0vecka

Moireal netusim kedy som ti co napisal ale takto sa mozeme bavit pri cajiku... ludia tu ocakavaju rady a podla mna a zatial mi nikto nedal dobry dovod na opak dobra rada sa musi zakladat na SRPAVNEJ informacii.. jasne ze som aj ja napisal bullshit a ospravedlnujem sa za to ale na nejakych pocitoch sa neda utvarat nazor presne ako dotycna co hovori o tom ze je bezne mat v taliansku dieta po 40 a je to ani nie 8 percent...

povedz mi ako sa maju ludia na niecom dohodnut ak si jeden povie ze ja fakty neuznavam ale mam pocit bla bla bla... prave fakty su na to aby sa nasiel prienik subjektivnej reality a mohli ludia stavat na tom co je objektivne a nie hadat sa so mnou lebo niekto ma pocit ze zem je doska a ja nemam pravo povedat ze je to bullshit a vypsat dokazy ze zem je +- gula

ak sa niekomu zda moj styl neslusny atd tak prosim nemusi byt moj kamarat... ale nech nesiri blbosti... prave kvoli takymmto nazorom ze niekto mal nazor a iny mu uveril spachali dvaja ludia v mojom okoli samovrazdu obaja zivitelia rodin lebo invetovali vsetky svoje peniaze na zaklade nazorov... neboli az tak blizky akoze nemozem povedat ze som z toho hotovy ale aj taketo dosledky maju tieto "nazori"

0vecka

ok nasiel som to.. tu je statistika kolko porodov je po 40tke v taliansku ... a je to 7,9 v roku 2014... cize 8 % deti sa rodi matkam po 40 co mi teda ako bezna vec nepripada

www.istat.it

Moireal

Pamatam si, ze uz moja prva interakcia s tebou na tomto fore ukazala tvoju "velku" inteligenciu. Okrem chladnej logiky, ktoru ty uznavas ako jedinu smerodajnu vec, existuje aj nieco ako ludsky jemny pristup, decentnost. To ale tebe chyba. Preto sa dostavas do tychto sporov, lebo si stale potrebujes nieco dokazovat. Tym ze ukazujes prstom na kazdeho druheho a bleskovo zhodnotis na zaklade jedneho slova, kto aky je, davas najavo, kde vsade a s cim mas problem ty. A mas toho ozaj hodne.
Bavit sa inteligentne neznamena bavit sa s chladnou inteligenciu a mavat statistikami v ruke. Patri tam aj uznanie toho, ze ak niekto ma zivotnu skusenost opacnu oproti tvojim statistikam, ma rovnako pravo na svoj nazor, ktory moze byt celkom opacny tomu tvojmu. Ja nemam problem uznat, ze su problemy ktore logicky vyvstavaju z toho, ze zena starne, starnu jej organy a teda logicky nebude mat zenske organy v takom tip-top stave ako trebars 20 rocna.
To preco ti tu zeny pisali o tvojich pokusoch oplodnit tvoju zenu naznacuje iste odchylky v zdravi dnesnych zien do 30ky, na ktore su a mozno niesu statistiky. Ja niesom chladny logicky typ. Napriek tomu ale si myslim, ze sa da viest debatu s clovekm, opierajucim sa o fakty a statistiky a clovekom, ktory sa na to cele pozera trochu inak. Ty potrebujes dokazy. Nam tu poniektorym staci osobna skusenost. A urcite aj ty sam si tvoris nazory a rozhodnutia z velkej casti podla osobnej skusenosti. Statistiky sa dnes robia na vsetko, ale ta hlavna statistika je a je to aj dokaz, ze nikto nevie dopredu, co sa stane a moze hned na druhy den umriet.
Ako si pisal, ze je peklo nemat na starobu deti, ja to tak nevidiim. Je peklo a hlavne pre to dieta, ak citi, ze je nechcene.
Ja sa vobec necitim byt v nejakej rizikovej skupine, jedine co mi vzdy prekazalo, bol ten generacny rozdiel v nazoroch ale dnes v dospelosti sa to vsetko zotiera a aj preto, ze aj dnesni starsi ludia sa snazia drzat krok s dobou, lebo musia, nemaju na vyber, tak ako nik.
Toto zenske zmyslanie by si skor pochopil, keby si sam zena. Ja som tieto nazory, ze zena je po 30 stara, vytahana korcula, ktora ma poslednu nadej na to mat deti, inak amen, pocula od asi 3 chlapov a ty si jednym z nich. Nuz, nemas vaginu, nevies ake to je mat dnes problemy vsetkeho druhu, zijes v dobe, ked su chlapi panmi tvorstva a vsetko sa toci len okolo ich priani, aj zeny sa tomu prisposobili a zacali byt tvrde na vsetkych aj na seba a najdolezitejsi je vzhlad. V tych temach, kde sa velka vacsina chlapov obuva do tychto neschopnych zien, ktore hladia iba na vyzor, sami mozu vidiet, ze je to z velkej casti vina aj ich samotnych, chlapov. Chlapi najprv myslia penisom a az potom rozmyslaju, ci je ta zena vhodna nielen do koca ale aj do voza. Samozrejme s vekom si kazdy, aj zena aj muz uvedomit, ze dolezite je hlavne vediet sa obracat a nie kto ma aku tvaricku.

Trosku som teraz sice odbocila, ale myslim, ze to lepsie ozrejmi zmyslanie zien.

0vecka

Leuska123 akoze je Pravda ze statistika nemusi odzrkadlovat stav akurat ze v tomto pripade je celkom v pohode... napr tam ukazovali kolko % porodi prve dieta po 40tke a bolo tam ze 6% teda je to relativne uzitocny udaj...

navyse ak napisem ze sa mi to nezda ze by to bolo bezne tak spravna reakcia je imho bud nic alebo lala tutok uz niekto o tom hutal a podla oneho prieskumu tak rodi 45% teda by sa to dalo povazovat za bezne... ale urcite nie nekecat nevyjadruj sa k tomu atd... inak nechapem ako takyto ludia vedu bezny zivot, ved je uplen normalne narazit na ludi s inym nazorom a ak by sa takto mali zachovat aj na ulici tak by boli do obeda v base..

Leuska123

Ovecka, ale v predoslom prispevku o Taliansku nebolo spominane, ze v 40ke su prvorodicky.. v 40 je bezne tam mat dieta, ale nie prve..

a ano, treba sa bavit inteligentne a na urovni, nie ako ty, ked si napisal, ze nech si zeny rodia postihov.. ale je pravda, ze statistika je statistika... ale so statistikou je to tak... jeden je syty, druhy je hladny, v priemere su na tom obaja fajn.. kazdy nech sa rozhoduje, ako sa citi...

0vecka

vyjadrujete sa k teme ak prezentujem nejaky fakt a vam sa zda nespravny dokazte mi ze je nespravny... ale pride mi uplne uletene ze tu riesite kolko krat som musel so svojou zenou spat aby otehotnela a vydavate to ako argument proti mojim tvrdeniam...

skuste diskutovat aspon trosku ako inteligentni ludia

co sa talianska tyka som si len typol ale napr podla tohto:

ec.europa.eu

rodi po 40 v taliansku prve dieta len 6% zien... takze tolko k tomu ze je to bezne... akoze beriem ze druhe tretie dieta mozu mat starsie ale o tom sa v tom clanku nepisalo tam sa pisalo nieco po 35 a aj tak pochybujem ze by to stuplo na 50%

wewerka91

dnes maju zeny deticky troska neskor ako tomu bolo volakedy ale ma to svoje dovody. Je predsa len lepsie ked sa dieta narodi do fungujucej rodiny lebo dnes je kazda druha mlada zena slobodna matka ktorej otec dietata ani vyzivne neplati a chova sa ako keby ani dieta nemal. Riziko je v tehu vzdy si myslim ci je zena mladsia ci starsia... proste keby sme sa bali tak nic v zivote nedosiahneme. Ja drzim palce vsetkym zenam ktore sa rozhodnu mat dietatko nech su hlavne zdrave a stastne

Joleen

Ovecka sry ale ty musis mat fakt nejaké komplexy ked sa v temach o TT robis dôležitým. Uz je na case stupit na brzdy! ;) to sa uz neda vydržať

Moireal

lola43, moja mama mala 38 rokov, ked som sa jej narodila a tiez mala strach, dokonca so mnou sla na potrat. Jej sa zdravie zhorsilo az potom ale keby nedostane vaznu chorobu, tak je na tom aj teraz ok, aj ked v podstate som stastna, ze ju stale mam. Preto ma mrzi a je mi luto tych, co ju uz nemaju, nemoze byt pri nich.
Inak ja som presne toho nazoru, ze zena nemusi mat deti, ze to nieje to najdolezitejsie, ale ked ho uz ma, tak radsej neskoro s tym, ze ho NAOZAj chce, ako ked ho ma zamlada ako nehodu, alebo ju do toho niekto alebo spolocnost dotlaci.
Takze ano, tvoj pribeh sluzi na zamyslenie ale ako vidis aj u mna, nieje to vsade tak. A dovolim si povedat, ze moja mama je rada, ze ma predsalen ma, aj ked to bolo urcite pre nu tazke. Moj priatel detto. Jeho mama ho porodila v 40ke a v poho. Ale chapem, ze ludia sa boja. Ja keby si zacnem planovat dieta, tak si v prvom rade urcite dam zdravie doporiadku. Lenze to uz dnes nieco stoji. Takze tak.