Rodit po 40tke

Moireal

Jedina vec, co by sa dala vnimat ako trosku nevyhoda pri tom mat starsich rodicov,, ze az tak nerozumeju decku, ked je v puberte. Ale teraz v dospelosti by som takych rodicov nedala za nic na svete. Ono, starsie generacie boli zdravsie ako generacie dnesnych "mladsich" matiek. Moji rodicia zili v dobe ked sa nejedla antikoncepcia ako cukriky, nebol tak kontaminovany vzduch. Ale je jasne, ze hocikto moze mat problemy. Ale nieje to pravidlom, ako sa snazis kazdemu vnucovat ovecka.

Moireal

Ovecka, komplexy mas ty, lebo na vsetko reagujes ako male jesitne decko, ked ti tu ktokolvek daco napise. :)
Moja reakcia bola uplne v pohode, mozno trosku nasrata, ze sa vsetci hadzu do jedneho vreca. Ale to je celkovo pristup ludi, ze maju zastarale nazory, nikto sa nechce menit, je to prilis pohodlne a my ludia sme lenivi.
Takze porozmyslaj, ci nahodou ty nemas nejaky problem, lebo tu stale vypisujes, kto ako na teba utoci, pritom nik take veci nerobi, skor ty sa oduvas a zakladas temy preco hento a tamto. Fakt, kasli na forum a venuj sa sam sebe. :)

0vecka

Moireal akoze nechapem o com bola ta tvoja reakcia... to je ako kebyze niekoho strelia do hlavy a prezije to alebo niekoho zasiahne blesk a prezije tak z toho usudis ze strilanie do hlavy a udery blesku niesu smrtelne???

nechapem preco sa oduvas len preto ze si nahodou v rizikovej skupine na postihnutia a defekty... to akoze si clovek nemoze dovolit napisat pravdu ... nemas nahodou nejake komplexy??

Moireal

Zaprdene stereotypne nazory su vskutku smiesne, kedze KAZDY clovek je iny a u kazdeho sa veci vyvinu inak. Hoci mame vsetci rovnako zlozene tela, kazdemu reaguju na veci a podmienky inak. Ak by mali vsetci ludia rovnake zdravotne problemy, kazdy by sa liecil ako cez kopirak a mozno by uz ani chory nik nebol. Co by bolo mozno fajn ale ako vidite, vsetko funguje inak. Najviac robi a aj bude robit psychicke nastavenie a dostatok prostriedkov. Preco maju celebrity v 50ke decka?

Moireal

No takze, ovecka alias odbornik na vsetko, ja som narodila mame v 38 a moj priatel svojej mame v 40. Postihnuti niesme. Pekny den. :)

0vecka

451silvia su na to statistiky toto fakt nemozes mysliet vazne... v telke su mlade lebo ak sa 50tnicke narodi postihnute dieta tak nikto nepovie ze aka smola ale ze ta matka je drbnuta...navyse sa tam robia invazivne screeningy odber plodovej vody atd..a ta sa to dieta vcasen odstranit..