MATERSKÁ...

janka24

ak si pracovala v zahraniči matersku nebudeš dostavat -na sk si nič neodvadzala a teraz kedže robiš dva mesiace-mala by si mat odpracovanych 360 dni.To nebudeš mta a inak ked porodiš dostaneš prispevok a pridavok na dieta riadne už.

Baska8521

Dobry den neviem ci mi vie niekto poradit pracujem 2 mesiace a otehotnela som problem je v tom ze predtym som nepracovala na slovensku vobec v zahranici pol roka vo february 2009 by som mala nastupit na matersku dovolenku a chcela by som vediet aku vysku materskej budem mat ak by mi vedel niekto poradit bola by som rada lebo neviem kde to vyhladat

fafada

zuzana: matersku nedostanes, kedze si nebola min. 270 dni nemocensky poistena - dostanes vsak rodicovsky prispevok (do 3 rokov dietata) - nieco okolo 160 eur mesacne + podla tvojej situacie mozno este nejake socialne davky, ak vsak zijes s rodicmi tak skor asi nie ..

eňňa

Dobrý deň! Chcela by som sa Vás spítať čo mám spraviť preto, aby som dostávala väčšiu materskú mesačný zarobok v hrubom mám zhruba 500,-€. Ďakujem všetkým za odpoveď

zuzana 1d1

mam 18 a chodim na strednu dozvedela som sa ze som tehotna vydavat sa vsak nejdem budem mat nejaky narok na matersku prispevok alebo nieco ? dakujem za odpovede

jajka001_

rodicovsky prispevok beries kym si na materskej cize do troch rokov, ak nejdes skor pracovat. ked zacnes pracovat, stracas narok na rodicovsky prispevok. hoci su tusim nejake vynimky, boli, menilo sa to...

jajka001_

najprv poberas matersku, ta sa rata z tvojho platu, a poberas ju asi sest mesiacov. potom poberas rodicovsky prispevok, ten bol okolo 5000, asi sa to mierne zvysilo. okrem toho poberas prispevok na dieta, kym je nezaopatrene, cize kym dostuduje, okolo 500 Sk.
sorry, este som si nezvykla na euro :)

neviemmmm

prosim poradte mi, nerozumiem tomu presne, aky je rozdiel medzi prispevkom na dieta, rodicovskym prispevkom a materskou? Mam v tom chaos. Som tehotna, studujem na VS, budem este dalsie 2 roky, budem dostavat nejake peniaze kazdy mesiac a hned po narodeni prveho dietata? ako to vlastne je? vdaka