Kasel po jedle - zahlienenie krku po najedeni

Príspevok v téme: Kasel po jedle - zahlienenie krku po najedeni
Princesska

Chcem sa opýtat ci ma niekto taký problem, uz to trva asi cca rok, vzdy ked sa najem po jedle mam zahlienene hrdlo je jedno co jem, vzdy ma nuti si odkaslat a citim plno hlienov v krku, mandle mam vybrate, cez den ma hlieny netrapia same od seba len vzdy po jedle sa mi krkr akokeby cisti od nahromadenych hlienov, neviem si to fyzicky vysvetlit z coho.

Alica60

Pozrite si histamínovú intoleranciu. Ja momentálne skúšam diétu pri histamínovej intolerancii a DAOSIN (enzím diaminooxidáza). Príznaky zahlienenia sa zmierňujú, budem pokračovať.

matozet

zdravim, ja mam podobny problem, po jedle mam akoby nieco v krku nemam pocit ze sa to da vykaslat ale mam pocit ze je to hlien, ja sice nekaslem len stale hmkam a snazim sa to dostat z krku takym chrcanim ako ked ste chory, kasel u mna nie je a nie je toho ani plne hrdlo.. bol som na gastro hadici, tam mi zdistil iba reflux a zapal pazeraka po dlhom uzivani nolpazy necitim ulavu takisto aj po uzivani antihistaminik necitim ziadnu zmenu, mam pocit ze to bude nieco ine...mam aj nachylne hrdlo na anginy ale hnis v mandliach nemam nejaky vyrazny... proste sa nieco stym hdrlom deje...ked mam ten problem meni mi to na hlasivkach hlas...uz to trva dost dlho 3-4 roky..ako ste vyriesili vase problemy, podarilo sa vam to?

pato77

zdravim,chcel som sa opytat mam taky problem že každe jedlo čo zjem mi ostava v hrdle,nemožem si pomoct,ostane mi zasekle,potahujem do seba,pomaham si prehltanym tvrdej korky z chleba,sem tam mi to pomože sem tam aj to mi ostane zasekle,diki za radu

Princesskaa

ono to so zahlienenim organizmu nema nic spolocne, mne zistili nakoniec na rtg divertikul pazeraka, takze preto :(

Gabča

Na odhlieňovanie používam do čaju orechové listy.Trochu znižujú tlak, tak ľudia s nízkym tlakom Pozor!
Nepijem studené nápoje a najmä nie bublinkové, ktoré napomáhajú zahlieňovať organizmus. Dobrá je tiež materiná dúška v čaji, rozpúšťa aj zastaralé hlieny.

Princesskaa

mille - ak tu este chodis poriesil/a si to? ja to mam stale, sa mi zda, ze trosku menej ako kedysi, ale staci, ze zjem vacsiu porciu na obed a normalne sa az nenadychnem, zacnem sa dusit az kým nevykaslem vsetok hlien, co sa mi tam pri jedeni nazhrozdil, je to desive, asi si zacnem odkasliat po sustach, lebo je hrozne

RNG

Studene pocasie drazdim viac na vylucovanie hlienu. Ale je to kombinovana vec s nejakymi mikrobami a ked potlacis mikroby, malo by to zlepsit aj to zahlienovanie pri chlade.
Inac ked mas alergie a s toho zahlienovanie, musis to adresovat protialergenickymi prostiedkami. Na vzdusne alergie je to Quercitin(2x500 mg) bromelain (2x1000 GDU) a vitamin C(3 gramy)

RNG

skus carvacrol, 3x200 mg. Najdes ho v oreganovych olejoch. Kupuj len tie, ktore uvadzaju mnozstvo carvacrolu, aby si mohol zobrat ucinnu davku z neho.
Dobry vyrobok je napr od firmy NOW pod menom Oregano oil softgels, kde mas 100 mg carvacrolu garantovane v kazdej kapsuli a naviac kapsule nedrazdia zaludok, lebo sa rozpustaju az v crevach.