Kurz sanitára.

Príspevok v téme: Kurz sanitára.
Lola11

Ahojte chcela by som si robiť dialkovo kurz sanitárky. Mal by to byť jeden rok.
Chcem sa spýtať ak už máte takýto kurz za sebou, ako to vlastne prebieha. Treba mať aj nejaké hodiny, alebo môžem sama študovať doma a potom sa už len na skúške ukázať? Je to tak možné? A je to aj náročné?Díky.

[zruseny12]

JAJKAFR
este nie je nic stratene...ja mozem pomahat ludom aj bez tejto skoly,ako som zistila...ale nie v nemocnici...
ale ak si si dobre nevsimla ja mam problem aj financny...
lebo to nie je zadarmo,tu skolu si musim sama zaplatit....
tak a ked nemas s coho,tak ako ju zaplatim...
ta kriza,ktora nas zasiahla...atd.nechcem tu rozpisovat taketo veci,lebo nie som na to zvykla sa stazovat na peniaze,nikdy som si nemyslela,ze budeme tak zle na tom ako sme a to je aj vdaka ludom, ktory s clovekom manipuluju/ako su zmestnavatelia/
takze asi tak...
ked som si podavala prihlasku,bola uplne ina situacia...
je to jedno z druhym...

jajkafr

mariaa
ja mám tiež oslabenú imunitu a vyštudovala som zdravotku a teraz študujem na fakulte zdravotníctva. Bála som sa, že čo všetko nachytám. Som chorá rovnako ako som bola aj pred nástupom na prax v nemocnici. Ak sa chcem chrániť použijem rúšku, aj napriek svojej slabej imunite a alergii na rukavice by som sa nevzdala svojho sna pomáhať ľuďom :)

Lola11

Tak to je jasné, to chápem. Ak sa môžem spýtať, na akú školu si mala ísť. Pretože aj ja by som si chcela urobiť dialkovo kurz sanitárky.

[zruseny12]

....koli financiam a dalsia vec mam oslabenu imunitu tak sa bojim aby som nieco nenachytala v nemocnici....
ale chcela som ist,tak ma to trochu mrzi,ale ZDRVAVIE JE MI PREDNEJSIE...

ja som si prihlasku podavala este v aprili,a vtedy som este nevedela,co ma caka v lete,infikoval ma aj kliest a neviem,ci nemam imunitu este viac oslabenu ako som mala...tak som sa radsej rozhodla,ze nepojdem do skoly,lebo ja som chcela aj v nemocnici pracovat...
proste mam strach aby som tam nieco nechytila...

[zruseny12]

...ja som dnes mala nastupit na dialkove studium odbor SANITAR...na 1rok...
a ,co viem tak nie je to narocne...podla toho,co mi hovorili ludia,co uz takto studovali,ze sa to da zvladnut...
zalezi asi na skole,kde by si to studovala...
a aspon oni tak studovali,ze najprv teoria a potom prax...

modrucka

Nemam osobnu skusenost, ale kedze som sestricka, mam to z 1.ruky od nasich sanitariek. Externe studium trvalo naozaj rok, do skoly chodili neviem presne ako casto, ale chodit tam museli a dost vela casu stravili aj na povinnej praxi na roznych oddeleniach, hoci kazda bola zamestnana(na tom svojom odd).
Co som citala tie ich skripta, zdalo sa mi to ako bezne, nie prilis tazke stredoskolske ucivo.