Tichí ľudia/Samotári

Príspevok v téme: Tichí ľudia/Samotári
KoralínaK

Vždy som bola taká tichšia, hanblivá, radšej niekoho počúvam ako rozprávam a mám problém zapojiť sa do rozhovoru. Hlavne pri ľuďoch, ktorých nepoznám alebo ktorí mi veľmi nesedia. Neviem ani nič vybaviť, niekam zatelefonovať, opýtať sa...keď už fakt musím, tak to urobím, ale radšej to prenechávam iným. Aj v škole sa cítim dosť hlúpo, keď som stále ticho. S niektorými spolužiakmi si fakt nemám čo povedať, lebo oni kecajú len o diskotékach a alkohole. Mňa také veci nebavia, radšej si doma prečítam dobrú knihu alebo pozriem film. Vlastne som rada sama, nevadí mi to až tak veľmi, ale niekedy mi chýbajú ľudia, s ktorými by som sa mohla porozprávať aj o hlbších témach. V škole ma majú celkom radi, aj keď asi len preto, že sa s nikým nehádam, neohováram a každému pomôžem. Nie až tak extrémne tichá, normálne sa bavím so spolužiakmi, len sa pritom cítim nesvoja a nervózna. Keď som s niekým koho nepoznám tak je to ťažšie. Pokiaľ je to len jeden človek, tak v pohode, ale baviť sa s úplne neznámou skupinkou je moja nočná mora. Aj keď asi to závisí aj od tých ľudí.

Čo s tým? Veľa energie vynakladám na to, aby som nebola stále ticho, snažím sa zapájať do rozhovorov, prídem ku skupinke spolužiačok a počúvam ich, pôjdem aj na kofolu alebo na kávu. Len sa pri tom necítim dobre, lebo s tými ľuďmi si nemám čo povedať...

Možno trochu zamotané, ale neviem čo s tým. Nájde sa niekto podobný, kto je radšej sám ako v spoločnosti? Inak mám 19.

theoleander

zaujimave a v com mas problem tak sa nebav ani mna vobec ale vobec nezaujimali tie temy,asi nie si typ zdielaci, nemas potrebu hned vsetko vyrozpravat, ja som tiez presne ten typ a potom zahram ok divadlo ale vobec ma to nezaujima, proste si zamerana na vlastne a na vnutorne veci proste to je osobnostna konstelacia,.Nikdy som nemala problem hovorit s druhymi, len ja nemam potrebu zdielat svoje sukromie, a to nie je vedome ale je to dane ,proste si introvert.Lebo ako hovoris treba nieco vybavit vtedy sa vykecas, ja tiez , proste si zahlbena do seba a ak treba otvoris hubu,to je ok. hm Si ticha a priebojna.

dionee

max2 :DDDDDD
No ja si myslim ze knihy veeelmi mozu pomoct. Su i take knihy podla ktorych sa ucis, ako napr.knihy od psychiatra a psychoterapeuta Jána Praška.
A to potom nieje o tom raz precitat a hotovo.
Dalej knihy ako Coele, to staci raz precitat a hned sa na svoje problemy pozeras aj inak.. a tak.
"Bez knihy ani na krok!"

Orihime

Ja mám 18. A môžem ti povedať, že to čo si napísala, je ako keby som to písala ja. Úplne do bodky. A ja že som jediná. Je fajn vedieť, že existujú podobní ľudia :)

max2

Janka, myslis, ze knihy pomahaju? Asi len ojedinele, lebo zvacsa si knihu sice precitas, ale nic nezmenis. Par knih je dobrych, to verim, len stoji to velke usilie, aby si sa zmenila. Ake mas skusenosti so zdokonalovanim sa vdaka knihe?

janka24

max2..nemusi to suvisiet s nedostatkom sebavedomia aj sebavedomy človek niekedy zavahy a ešte pred publikom. Zajdi do knižnici, čitala som super knihy o komunikacii, o prednesoch pred publikom a podobne. Sú tam skvelé návody. Treba sa len posmelit a postrčit.-)A pritom ja som skor introvert, ale da sa to.

max2

Ahojte samotari,
ani neviem, ako som sem zabludil, ale chcem sem napisat asi tolko, ze aj ked ja som vcelku extrovertny typ, tak vas chapem. Vacsinou nemam problem sa rozpravat s hocikym, ale poznam tie pocity, ked sedim s partiou chalanov a akosi si s nimi nemam co povedat, mozno je to aj pre to, ze uz netravimne spolu skoro ziaden cas a nevieme o sebe tolko ako davnejsie. Zaujimave vsak je, ze ovela lepsie sa mi rozprava so zenami ako s chlapmi. Len s velmi malo chalanmi sa viem rozpravat otvorene a dlho. A mam aj ja taky problem, ze ked niekedy musim robit skolenie, tak mam tremu, zakokcem sa a myslienky sa mi zamotaju. Je to scasti aj pre to, ze v danej problematike nie som uplne 100 percentny, nie som si tak isty, ale neviem si predstavit vystupit pred 100 ludmi nedajboze pred kamerami, to by som asi nezvladol. Uz v skole som sa vyhybal divadelnym scenkam na imatrikulaciach a pod. Takze mam aj ja taky nejaky problem. Neviete z coho to prameni? Moz&no z nedostatku sebavedomia?

demm

a neznášam označenie že som tichá..a keď sa ma opýtajú prečo som tichá tak poviem, že je to preto, aby sa mohli čudovať :) veľmi si z toho nič nerobím, nemám problém zaujať človeka ktorého chcem zaujať ale myslím, že by bolo lepšie keby som bola trochu ukecanejšia..pre moju budúcnosť:)