euba-externe studium

Príspevok v téme: euba-externe studium
exx

prosim vas, nastupujem teraz do prveho rocnika na fhi na externe studium, len neviem ako tobezi, na uzapise nam nepovedali nic dokopy...tak prosim tych ktori tam chodia,alebo chodili ze ako to bezi na externom, vyucuje sa len v sobotu, alebo aj cez ine dni? rozvrh este nezverejnili,ale co som kukala tento semester co bol tak vyucovanie bolo kazdu sobotu, je to naozaj tak?lebo vela ludi mi hovorilo niektori aj co boli na euba ze sice na nete je zverejneny rozvrh ale ze nechodia kazdy vikend...a este by som chcela vediet,ako to na tych prednaskach chodi, robite si poznamky,alebo ako? lebo ja som nebola zvyknuta pocuvat a z toho si robit koncept,chodi sa tam aj s notebookmi ze si to tam pisu studenti alebo nejake diktafony alebo co?budem rada ak mi odpoviete,aj popripade aki su tam profaci a tak...diky moc:)

exx

akurat teraz som zistila ze si mi napisala aj v teme ze hladam ubytko, to som tiez ja pisala len pod inym menom:D no dufam ze to zvladnem externe, ja sa bojim hlavne tej matiky, lebo na strednej som bola vzdy priemer, takze z toho mam strach.a ozaj uctovnictvo na obchodnej ti pomohlo v niecom na vyske ci tam to je uplne inak? no a k tym profesorom, k rozvrhu nam dali aj mena ale tu ich asi nebudem zverejnovat tak ak by sa ti chcelo môzes na stranke kuknut na rozvrhu aki su profaci:D no ved ja este nemam tu kartu pretoze v den zapisu este neboli hotove takze si ju vyzdvihnem teraz v sobotu, a podla toho ze sa aj na skusky prihlasuje.no neviem ako s tymi volitelnymi predmetmi ja by som si to dala najradsej teraz, len ked neviem ze ako to treba oznamit a vybrat si ich musim to este pozistovat vsetko:D

ojka

hej, hej, my sme tiež podpisovali tie papiere, že to už nie je UHI ale HIU, inak to je to iste, nič sa nemení (: Jasné, tak si ich teda odložím pre teba, potom ale ked vam na prednaške budu hovorit literaturu, tak si presne poznamenaj, aj autora aj nazor publikacie, niektorí si na to potrpia a hlavne vyučujúceho ((-:. Jeeeeeeej, ty máš presne také isté predmety ako ja.... Niektoré su poriadne somarinky, Informatika v prvom semestri, nooo, na teorii su to žvasty doslova, historia, využitie PC, net a také vecičky a na cvičeniach sa preberá excell(: takže to nie je až také katastrofálne. Ja som tiež z obchodnej,ale podla mna, už aj ked si niekoho na to doučovanie najdeš, tak to pôjde ako po masle(:No radšej si veru teraz urobiť tie volitelné =)
my sme si ich mali tiež už prostredníctvom netu nahlasovať, ale akosi im blbne systém, tak to vidím zasa tak, že to budeme písať ručne stručne v škole (:

exx

no ja mam tiez uctovnictov a hospodarska informatika, no teraz po novom to je hospodarska informatika a uctovnictvo, lebo vraj tam cosi bolo s akreditaciou, neviem nevysvetlovali nam to ale ze je to uplne to iste...no ja som z obchodnej, a matikou som sa nikdy nezaoberala kedze som chcela ist na pravo, pre uctovnictvo som sa rozhodla az pri podavani prihlasok a to uz bolo zaoberat sa matikou neskoro, ale planujem chodit na doucko...tak s tymi knihami potom mysli na mna:) no neviem ze ake budem potrebovat lebo prvu prednasku mam az v sobotu, rozvrh uz mame zverejneny, a mam matematiku, informatiku, informacnu ekonomiu, vseobecnu ekonomicku teoriu a podnikove hospodarstvo...ved prave ze ja by som tie predmety povinne a dobrovolne volitelne chcela teraz, nech sa mi to nekopi na dalsie roky, len vtedy na zapise nam to tak povedali ze si ich nemusime davat teraz ze staci v druhom roku, ale nic viac k tomu nepovedali ze ak chcem ze zapiste si neviem ci si to budeme nejako dodatocne dopisovat alebo co neviem ....a na tej informatike sa prebera co?

ojka

exx teraz som už tretiačka (: ty študuješ odbor učtovníctvo? Takže teraz prvý ročník? Aké máš vlastne predmety? Teda ak už máš rozvrh... jasné, nejaké knihy aj zbierky s príkladmi mám a aj sa ich chystám predať, tak ak by si chcela, tak nie je problém (; Len napíš, že ktoré by si potrebovala, že či ich mám. A nejaké poznámky mám aj v PC, keby si nahodou potrebovala, rada pomožem (: Ja nelutujem, že som tam išla, tiež chcem byť audítorkou, a ono sa hovorí, že učtovníctvo je o praxi, ale predsa k nej potrebuješ aj teoriu, tak človek si musí preskakať aj nejaké tie predmety, aj ked ho nebavia. Matiku má samizda v prváku na škole každý, ja osobne som ju nemala rada, ale dala sa zvladnuť, ale tí čo boli z gymnazia, tak pre nich to bolo lážo plážo (: aku si mala strednu školu?
No v tých kreditoch nemáš ešte započítané povinne volitelné predmety, neviem ako externisti ale my sme mali v zimnom aj letnom semestri povinný nejaký jazyk a každý bol za 3 kredity, a potom v letom sme si vyberali nejaký povinný volitelný predmet, ten bol za nejakých 5 alebo 6 kreditov, tak to v pohode vychádzalo.Ono je to tak, že nemusíš ich absolvovať v prvaku, ale je to dobré ich mať vtedy, lebo v dalších ročníkoch ti prídu dalšie čo musíš absolvovať a nakopí sa to a potom su s tym problémy a človek nestíha. Je lepšie si to teda urobiť hned. Nepoznam síce nikoho kto tu študuje externe ale podla mna to zavisí aj od toho ako sa k tej škole staviaš, ked ideš za svojim cielom, tak by nemal byť problém (:

exx

ahoj ojka diky moc, som rada ze sa mi tu ozval niekto kto studeje ten isty odbor ako ja.a v ktorom si rocniku? no ja neviem na akych som natrafila, ale tak dufam ze budu aspon trochu v pohode. a prosim ta nemas nejake materialy knihy z prveho rocnika? ja by som si ich odkupila, lebo vôbec neviem odkial to budem zhanat. a este jedna otazka? nelutujes ze si sla prave na uctovnictvo? vela ludi mi vravi ze je to zbytocne studovat, ze uctovnictvo je o praxi a ze tam tlacia len teoriu.nerozmyslam daleko dobuducna ale sla som na tu skolu s tym ze chcem byt auditorka a na to môzem mat praxe kolko chcem tam treba skolu.a mohla by si mi napisat aj ze ako to bezi v provom rocniku? teraz v zimnom semestri mam len 5 predmetov, v druhom tiez aspon tak sme si ich zapisovali na zapise, ale ked to spocitam tak to je 50 kreditov cize 10 mi chyba, ale oni nam vtedy vraveli ze v prvom rocniku si nemusime davat volitelne,a ani jazyk a hovorili to strasne nezrozumitelne tak som nechapala nejako tomu...a este matika je tazka?a myslis ze sa to da zvladnut externe?

ojka

exx ja študujem tiež účtovníctvo a hospodarsku informatiku ale denne. Takže ako to je s tymi sobotnajšími vyučovaniami, to neviem, ale čo sa týka profesorov, ja sa sťažovať nemôžem, ja osm mala "šťastie"na tých lepších a ako sa hovorí, na škole su kapacitou (: určite sa najdu aj takí, ktorých viacerí nemajú v laske, ale tak každému padne iná povaha. Na prednaškach si niektorí ťúkaju poznamky bud rovno do notebookov alebo na papier,alebo niektorí vobec a spoliehaju sa na ostatných.Ale niektorí profesori su zasa takí, že ako keby len odslova do slova čítaju z literatury, ktoru sami napísali, tak stačilo by si kupit tu knihu a len si podčiarkovať nejaké veci (:
ja mám väčšinu poznámok, teda niektoré prednášky uložené v PC,a ked sa učím na skúšky, tak si ich len vytlačím a učím (:
Ak by si chcela niečo ešte konkretne vediet na nejakého profesora alebo literaturu a budem vedieť, tak rada pomôžem, dufam,že sa ti na škole bude pačiť a dariť (:

exx

viem ze nie je to bohvieco studovat 2 naraz, ale tak niekto zvladne naraz 2 vysky, ja to mam pomaturitne studium na 2 roky, a je to skola kde som bola 4 na strednej, takze poznaju ma tam.tak uz to mam dohodnute ak by som to nejako zdravotne nezvladala, umoznia mi aj individualne studium.a je to vlastne studium podobne tomu co mam na vyske, na vyske mam uctovnictvo a hospodarska informatika a tu danovnictvo, a je tam vela hodin uctovnictva,matematiky, ekonomiky a jazyku takze nevyjdem aspon z cviku a nezleniviem a budem aspon 2 roky student.a chcela by som si dokoncit aj toto, pretoze je to specializacia na uctovnictvo-danovnictvo takze obidve skoly su vlastne podobneho charakteru.k tomu rozvrhu, uz ma ide z nich slahnut,najprv mal byt prvy tyzden septembrovy, potom ze najneskôr do 10 potom zase ze v piatok po 13:00 bude urcite tak vcera uz bol celkom mi aj vyhovoval a dnes ked som to kukala tak zase nebol ze aktualizovany bude az dnes.a ty si bola na externom celych 5 rokov?je to dost narocne? vôbec neviem ako ja budem fungovat hlavne to cestovanie ma zabija uz teraz:D

tinulik25

ja už teraz nemám rozvrh - ja už som ukončila 5.ročník, už len diplomovku musím napísať...takže ti neviem povedať kedy začne vyučko,ale sleduj na nete to určite bude. No to inak nemáš bohviečo 2 školy, ale ak by som ti mohla poradiť tak to vyskúšaj a uvidíš ako ti to pôjde.Keď to nebudeš zvládať tak sa jednoducho na jednu školu vykašli..Materiály nie je problém pozháňať (ja som mala skôr opačný problém, že som mala toľko materiálov že som nevedela čo mám vytriediť:))A na aký odbor nastupuješ?

exx

ako ti dobre ze uz koncis, ja ked si predstavim ze kolko rokov este pred sebou....vela ludi mi vravi ze externe je tazke ze sa uci vlastne kazdy sam, ze na prednaskach sa to neda vsetko...teraz choditm na pomaturitne studium dvojrocne,takze vlastne studujem na 2 skolach a skoro kazdy ucitel mi vravi ze to sa neda zvladnut a ze budem mat hekticky zivot a to ucenie a jedno s druhym, tak mam normalne obavy z toho ci som vôbec urobila dobre,a este som ani nezacala a uz mam obavy ze to nedokoncim...preto som sa chcela spytat ze ako to bezi...a s tymi materialmy na ucenie nebude problem pozohanat? a nevies mi povedat ze ci sa zacne ucit externe uz teraz 19? lebo nam povedali ze mozno aj o tyzden neskôr co by mi vyhovovalo viac.

tinulik25

ja už končím - som na Obchodnej fakulte, odbor Medzinárodný obchod. My sme mali prednášky LEN v sobotu - profáci si to len tak meniť nemôžu. To na ktoré prednášky treba chodiť sa asi dozvieš najskôr od spolužiakov - podaktorí budú mať známych vo vyšších ročníkoch, neboj. Aj ja som sa to takto podozvedala - tiež som nikoho nepoznala. Tí ktorí si potrpia na dochádzku to radšej neriskuj že by si neprišla na prednášku - sú schopní ti nedať skúšku len preto že máš absencie - ale takých nebýva veľa..našťastie...:)