Zdravo a chutne - co jete ?

AdamKrt

Tak krtkova vecera - Krtizotko /Krtkove rizotko/

Zlozenie:
- ryza dlhozrnna
- kurkuma,
- azijske kari
- chilli
- cervena paprika
- cervena repa
- trochu oleja
- velka cibula
- na rychlo oprazena slaninka a oprazena klobaska
- sol
- solcanka alias vegeta

Ozdobene kolieskami zelenej papriky a rajcinou. Posypane trochou petrzlenovej vnate.

Pri ilustraciu foto:
img169.imageshack.us

AdamKrt

Samozrejme s drozdim. Ten chlieb ma skoro 1.5kg. Pekaren od pekarne to moze byt trosicku ine.

Zacnem od toho, ako sa to pridava do pekarne.

-2PL slnecnicoveho oleja /zaujimavejsi by mohol byt, keby sa miesto oleja dala bravcova, alebo husacia mast/
-430-450mll vody /asi bude zavisiet od pekarne, aku kto ma/,
-1CL praskoveho cukru,
-2CL soli,
-200g raznej celozrnnej muky,
-200 - 230g uvarenych zemiakov, roztlacene na kasu,
-1/2 pohara ovsennych vlociek do ktorych dam cca 7-8 PL vody. Nechat napucat, nech to vsiakne /prazdny pohar ma cca 250mll objem/.
-500g hladkej polosvetlej psenicnej muky T-650,
-2/3 CL mleteho cierneho korenia,
-2 CL rasce,
-2 PL lanovych semienok /tie tam davam ale rozdrvene, lebo cele nemaju chut/. Moze tam ist ale kludne miesto toho aj sezamove semienka...
- 3 PL celych lupanych slnecnicovych semienok /ale mozu tam ist trebar aj tekvicove/. Viac nedavat, kleslo by to.
- 1 a 1/4 malej odmerky suseneho drozia modry vtak. Ta mala odmerka je asi ako cajova lyzicka.

Na vrchu musi ostat iba hladka muka, semiacka su niekde v strede. Do muky sa urobi niekolko jamiek a rozsype sa do nich rovnomerne to drozdie.

Pecenie: program celozrnny, farba na najtmavsie.

Slo by kludne pouzit aj cerstve drozdie, ale musi si clovek vysledovat spravne pomer.

karioll

vegeta,sojova omacka,bylinkova sol,gyros vsade je sol a kedze norma pre dospeleho zdraveho je 3g na den a myslel som si ze jej mas urcite viac v tom jedle,preto som si dovolil ta upozornit na mozne zdravotne komplikacie

fit

karioll
a Ty odkial vies, kolko ja zjem soli? resp., kolko tej soli do jedla pridam. ja som gramaz nikde neuviedla. Ty zijes bez soli?

karioll

fit
kvoli tomu mnozstvu soli co zjes
libertta
vyjadrujem sa k tomu v com sa vyznam, co sa rozhodne o tebe povedat neda

liberrta

karioll / teba je vsade vela! ty nie aby si sa vyjadril k teme, ale robis sa odbornikom na vsetko. ty si taky, co vsade bol, vsetko videl a vsetko vie. ked citam tie tvoje prispevky na fore, tak neviem ci sa z teba smiat, ci ta lutovat. proste niektorym ludom sa nedostava dostatok pozornosti od okolia, tak aspon anonymne sa odbavia a tym si poriesia svoj mindrak menejcennosti. netrapos!
fit / karioll by ti urcite doporucil napchavat sa hamburgermi a hranolkami.