Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nadmerná tvorba hlienov a chronická nádcha

Príspevok v téme: Nadmerná tvorba hlienov a chronická nádcha
Livinka1

Dobrý deň, prosím Vás o radu týkajúcu sa liečby chronickej nádchy a nadmernej tvorby hlienov. Od bábätka mám problém s nádchou a hlienami, mám slabšiu imunitu, dennodenne upchatý nos a zväčša dýcham ústami (aj v spánku). Pokiaľ ma chytí choroba ťažko sa mi dýcha aj ústami, nakoľko mi hlieny stekajú do ústnej dutiny a často ich musím vykašliavať aj keď nie som chorá. Už ako dieťa som vyskúšala mnoho nosových sprejov, no nič nezaberalo. Mala som 3x vyberané nosné mandle, čistenú sliznicu a mnohokrát prepychovaný nos, to zabralo max. na mesiac. Potom ma moja obvodná lekárka poslala na alergiológiu, kde som zbytočne chodila 5 rokov a brala kopu liekov,napr. Xyzal, Aerius, ... nezabralo. Ďalej ma poslali na vyšetrenia soli v pote - Cystická fybróza kde bola hodnota na hranici s nábehom na túto chorobu. Momentálne užívam prírodný prostriedok - Sinusan, ale výrazné zmeny nieje vidieť. Viete mi prosím Vás poradiť akú liečbu mám zvoliť? Ďakujem :)

bingham

liberrta:

Tak naposledy ja mam svoj vlastny nick

Karioll ma svoj vlastny nick

Ojka ma svoj vlastny nick

ak to nechapes zajdi do kategorie psychicke a osobne problemy a urcite ti poradia

zuzic

liberrta velmi pekne ta prosim uz s tym prestante. livinka nas prosila aby sme jej poradili, mna sa tiez tento problem velmi dotyka a neprospeje nam ked sa tu zase zacneme hadat. ja som tiez rozhadana s kosou no ustupila som a kaslem na nu prosim ta skus to aj ty. nech tato tema konecne nie je o hadani

liberrta

sa mi velmi paci, ako si karioll pise sam zo sebou. S bingham :DDD na par dni sa odmlcal pod karioll, ked ho admin polozil do smutku a vystupoval pod inym nickom . ŠIKULKA:DDD

Ivka 1

Do nosa,usi ,hrdla je velmi dobre a ucinne striekat prefiltrovanu stavu z aloe s propolisom a extraktom liecivych bylin.
Pri prechladnutiach, virózach, angínach a ťažkostiach dýchacích ciest aplikovať súčasne do uší, nosa, do úst na mandle, prípadne striekať na celý bolestivý povrch tela vrátane ľadvín každú hodinu.
Pri astmatických záchvatoch striekať na celý bolestivý povrch tela vrátane ľadvín každú hodinu, ako prvú pomoc vstrieknuť systémom „stream“ do nosa.
Popáleniny – okamžite nastriekať , potom natrieť ďalšími prípravkami z Aloe rady.
Pri alergii na slnko postriekať pred slnením a počas slnenia opakovať. Neobsahuje UV filter, preto odporúčame používať pri slnení Aloe Sunscreen (opaľ.krém s UV faktorom) vhodný pre alergikov na slnko, pre svetlé pokožky a ľudí s problémami s pigmentáciou pokožky.
Po depilácii - pre upokojenie a dezinfekciu pokožky aplikovať na všetky depilované miesta.
V Pri vypadávaní vlasov aspoň 2 krát týždenne nastriekať na vlasy, vmasírovať do pokožky hlavy a zabaliť aspoň na pol hodiny (Vlas je veľmi citlivý na prítomnosť minerálnych látok, aminokyselín, vitamínov a ďalších látok, preto je dôležitá starostlivosť o vlasy zvonku ako i zvnútra)
Včasné použitie môže odstrániť a minimalizovať veľa začínajúcich chorôb. V prípade nešťastia či nehody zväčšuje nádej na prežitie a zlepšuje podmienky pre nadväznú prácu lekárov.
Keďže pri niektorých prípadoch je vhodné použiť aj ďalšie prípravky z Aloe rady, využite možnosť konzultácie.
Zloženie a účinky jednotlivých bylín. – antiseptické /antibakteriálne/ vlastnosti, podporuje hojenie pokožky
Včelí propolis
Nechtík – účinný na hrče, opuchy, kŕče a vonkajšie vredy
Myší chvost – ako účinná prvá pomoc na podporu zrážanlivosti krvi pri malých poraneniach
Materina dúška - účinné antiseptikum, ničí plesne (napr. z topánok u atlétov) a kožné parzity.
Rumanček – výťažok z kvetu má protizápalové ukľudňujúce vlastnosti. Pomáha pri opuchoch, bolestiach kĺbov, pri pokožke spálenej slnkom, pri rezných ranách a odreninách, kŕčových žilách a hemoroidoch.
Púpava – schopnosť očistiť pokožku. Aplikuje sa na ekzémy a fľaky na pokožke.
Eukalyptus – účinný pri popáleninách ako prevencia infekcie
Mučenka – popínavý vinič rastúci v severnej Amerike, určený na vonkajšie použitie na zápaly
Šalvia – názov šalvie pochádza z latinského slova „to save“ (ochrániť). Šalvia má (antiseptické) dezinfekčné vlastnosti, použitie na zapálené rany a poštípania hmyzom.
Zázvor (Ďumbier) – je veľmi účinný „čistič“; je výborný na kombinovanie s inými liečivými bylinami na zvýšenie ich účinkov; zmierňuje bolesť
Borákový extrakt – používa sa na vyrážky a citlivé miesta na pokožke; pomáha zastaviť krvácanie z malých poranení.
Extrakt zo santalového dreva – má mierne dezinfekčné vlastnosti. Aplikuje sa všeobecne pre starostlivosť o pokožku

kaciatko7

myslim, ze mal na mysli stava z aloe vera na pitie, precistuje organizmus. da sa kupit vytazok, zda sa mi, ze aj 100%. ten od LR nepoznam, kupujem v lekarni alebo na nete a je rovnako dobry. ide o obsah, aby bolo aloe vera vo vyrobku co najviac. myslim, ze nie je rozdiel medzi 100% aloe vera z lekarne ako 100% z LR. mozno dostat aj spreje, to vsak naozaj neviem.