Nadmerná tvorba hlienov a chronická nádcha

Príspevok v téme: Nadmerná tvorba hlienov a chronická nádcha
Livinka1

Dobrý deň, prosím Vás o radu týkajúcu sa liečby chronickej nádchy a nadmernej tvorby hlienov. Od bábätka mám problém s nádchou a hlienami, mám slabšiu imunitu, dennodenne upchatý nos a zväčša dýcham ústami (aj v spánku). Pokiaľ ma chytí choroba ťažko sa mi dýcha aj ústami, nakoľko mi hlieny stekajú do ústnej dutiny a často ich musím vykašliavať aj keď nie som chorá. Už ako dieťa som vyskúšala mnoho nosových sprejov, no nič nezaberalo. Mala som 3x vyberané nosné mandle, čistenú sliznicu a mnohokrát prepychovaný nos, to zabralo max. na mesiac. Potom ma moja obvodná lekárka poslala na alergiológiu, kde som zbytočne chodila 5 rokov a brala kopu liekov,napr. Xyzal, Aerius, ... nezabralo. Ďalej ma poslali na vyšetrenia soli v pote - Cystická fybróza kde bola hodnota na hranici s nábehom na túto chorobu. Momentálne užívam prírodný prostriedok - Sinusan, ale výrazné zmeny nieje vidieť. Viete mi prosím Vás poradiť akú liečbu mám zvoliť? Ďakujem :)

zuzic

livinka: prepac ze som sa aj ja zapojila do tej hadky, mna zase iba nastvalo ked niekto zacal urazat kariolla ktory sa ti snazil pomoct. uz nebudem reagovat, fakt sorry. inac mne ta sprcha moc nepomohla ale celkom ma zaujal prispevok od arminonly...co to vlastne je: aloe vera? nejaky sprej?

arminonly

Mam 35 rokov a chronicka nadcha patri k mojim radovankam od detstva. Prvykrat som zazil naozajstne uvolnenie, ked som bol v chorvatsku pri mori.Tri mesiace som mal pokoj. Bol som pri viacerych moriach, ale jedine tam mi bolo lepsie. Pred rokom a pol som sa dopocul o aloe vera a zacal som to pravidelne uzivat......do roka sa to zlepsilo tak, ze s tym mam uplny pokoj.Akurat v auguste mam problem, ale to uz je ina alergia. Odporucam aloe od firmy LR, - v lekarnach to nekupujte, je to slabe a drahe

jajkafr

inak miesto tej nosnej sprchy niekedy používam aj slané roztoky v sprejoch, ktoré dostať v lekárni napr. Mar, Sterimar... tiež to zaberá, ale nieje to také účinné.

jajkafr

Livinka ja tiež používam ten výplach slanou vodou odporučili mi to keď som bola na liečení a fakt to zaberá chronická nádcha sa zmierni a ak dostanem akútnu hnisavú nádchu s bolesťami uší pomocou týchto výplachov sa jej rýchlo zbavím.
Ako tu bolo písané tiež si robím roztok, že dám prevariť 1 liter vody s 9 gramami soli. Nos vyplachujem roztokom, ktorý má izbovú teplotu. Ak je roztok inej koncentrácie ak tam je menej soli štípe v nose.
Tú nádobku dostať kúpiť aj v lekárni je to taká sklenená nádobka okrúhleho tvaru s takým dlhým zobáčikom :).
Keď si dáš do vyhľadávača džala netti dozvieš sa o tejto metóde aj viac.
zopár článkov o nosnej sprche :)
korzar.sme.sk
www.magazinluna.sk

kaciatko7

Livinka, inac ten vyplach solou je fakt dobry...len lepsie je asi pouzit morsku sol, inac pomaha, aby sliznice boli odolnejsie proti virusom

julianna0000

ahoj Livinka1,zdielam tvoj nazor..je tu plno pubertakov,ktory si len kratie dlhy cas..mojej dcere pomohlo ked som jej vyplachovala nos nosnou sprchou-dostat na nete..a urobila som jej solny vyplach..1 liter prevarenej vody a 9 gramov soli..vyskusaj,snad ti to pomoze

Livinka1

Teraz ste ma riadne naštvali!! Tak človek tu príde po dvoch dňoch a to preto, aby si prečítal rady k danej téme a musíííí tu medzi hádkami soplavých deciek čítať bludy o tom kto chodí do pomocnej?!!! Chodte si na POKEC a tam si môžte dopisovať a dohadovať sa koľko len chcete, ale nie v MOJEJ téme založenej pre pomoc a nie preto, aby som strácala čas čítaním hlúpostí. A ADMIN, TY SI TU NAČO?! Keď si nevieš dať takéto veci doporiadku.

zuzic

kosa, ja snivam na roziel od teba realny sen, ty snivas o slobode prejavu ci byliniek ci coho...vies na rozdiel od teba mam povinnosti tak sem pridem len niekedy a vacsinou vecer, a nie som tu cely den a nekecam take blbosti ako poniektori bylinkari...inac co ta drzi v tejto teme ked sme vsetci proti tebe? ved ty si tu najmudrejsia tak by si mohla ustupit a vypadnut z tejto temy aby sa tu dalo cisto dychat.
ojka: uz som sa par krat o to pokusila ale je to marne:D tak som sa aj ja zapojila do hladania pravdy:DDD