Nadmerná tvorba hlienov a chronická nádcha

Príspevok v téme: Nadmerná tvorba hlienov a chronická nádcha
Livinka1

Dobrý deň, prosím Vás o radu týkajúcu sa liečby chronickej nádchy a nadmernej tvorby hlienov. Od bábätka mám problém s nádchou a hlienami, mám slabšiu imunitu, dennodenne upchatý nos a zväčša dýcham ústami (aj v spánku). Pokiaľ ma chytí choroba ťažko sa mi dýcha aj ústami, nakoľko mi hlieny stekajú do ústnej dutiny a často ich musím vykašliavať aj keď nie som chorá. Už ako dieťa som vyskúšala mnoho nosových sprejov, no nič nezaberalo. Mala som 3x vyberané nosné mandle, čistenú sliznicu a mnohokrát prepychovaný nos, to zabralo max. na mesiac. Potom ma moja obvodná lekárka poslala na alergiológiu, kde som zbytočne chodila 5 rokov a brala kopu liekov,napr. Xyzal, Aerius, ... nezabralo. Ďalej ma poslali na vyšetrenia soli v pote - Cystická fybróza kde bola hodnota na hranici s nábehom na túto chorobu. Momentálne užívam prírodný prostriedok - Sinusan, ale výrazné zmeny nieje vidieť. Viete mi prosím Vás poradiť akú liečbu mám zvoliť? Ďakujem :)

Peto T

Ešte k vitamínu C, u zdravých ľudí s vysokou citlivosťou sa pri vyšších dávkach môže objaviť mierny laxatívny účinok, vtedy stačí znížiť dávky.

Peto T

Okrem toto všeobecné rady pre podporu imunity:

* dostatok kvalitného spánku
* časté umývanie rúk, a hygiena celého tel
* dostatok tekutín, dospelí aspoň 2,5 litra vody denne (nie chemicky upravovaných nápojov)
* pravidelný denný režim
* pravidelná, kvalitná a pestrá strava (najdôležitejšie sú raňajky, potom obed), aspoň 5 rozdelených dávok ovocia alebo zeleniny
* dostatok vitamínov, či už v prírodnej forme, alebo aspoň pomocou výživových doplnkov
* znížiť prísun cukru a umelých sladidiel
* psychická pohoda, eliminovať stres, usporiadať myšlienky
* láskyplné rodinné a spoločenské zázemie
* každodenný pohyb, cvičenie

Peto T

K otázka: posilňovať imunitu. Mne sa osvedčilo dlhodobo 2-4g vitamínu C denne, postupne sa mi úplne prestali objavovať kútiky a nádchy boli čoraz zriedkavejšie. Dobré je pridať B-komplex (napr. pangamín), zinok, selén.

Takéto dávky vitamínu C sú nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi. Treba voliť prípravky bez umelých farbív, príchutí a sladidiel. Užíva sa rozdelené na viac dávok počas dňa, s jedlom, a treba veľa piť.

kosa

livinka1,

ospravedlnujem sa ze tema sa trosku ''zvrtla''.

skus ten vit C, bez mljeka, snaha o vetsje zastupenje ovocja a zeleniny.

kosa

otaaaazocka,

ja som ti tjez napisala ze akeho je kto odtjena NEZALEZI.

vidis nepochopila si. pricinov ze si nepochopila je to ze zijes v UZSOM a UZAVRETOM SOCIJOEKONOMICKOM PRJESTORE, preto vidis veci ktore su pred kopcom, ale NEVIDIS veci za kopcom.

preto ti to vysvetlime na priklade Z PREDKOPCA.

tzv CIGANI.

pre mna su to BJELI LUDJA. ktomu este MNOHI PARAZITI.

ale pre takeho obcana Kotlebu, ktory je pred tym kopcom, tito ludja su ''cigani''.

preco su ''cigani''? (teda pre obcana Kotlebu).

Lebo obcan Kotleba NEPOZNA HISTORIJU tychto ludi.

NEVJE ze tito ludja maju bjelu mentalitu este z pred 100 rokov tak ako ich rodicja.

ak by sa na tychto PARAZITOCH pouzilo KOMPLEKSNE RJESENJE( ano bingham, toto nepopularne slovko sa da pouzit vsade), tak do roka by bolo mnoho veci ak nje porjesenych tak na ceste rjesenja.

samozrejme, tych njekolkostovak ludi nemaju zaujem na rjeseni problemu PARAZITI nakolko MNOHE VECI BY SA DALI RJESIT DO ROKA ( ktore nevyrjesili za poslednych dvacat rokoch...)

otaaazocka

mna asi klepne mne je jedno akej je niekto farby, ide o to, ako si mohla niečo také napísať, vidno ze sa nechapeme co uz ,mozno to bude tou nocnou pokrocilou hodinou
ja tu z vas uz nevladzem, idem, dobru ....
a uz sa neskriepte prosím ved to tu bude cele zaspamované