Neprijemny problem - nafukovanie

Príspevok v téme: Neprijemny problem - nafukovanie
martina23

Ahojte, uz cca 1-2 mesiace ma trapi neprijemne nafukovanie, najma rano. Mam pocit, ze mi prasknu creva... Je to velmi neprijemne, neda sa to zadrziavat. Teraz som zatial doma, ale o par tyzdnov nastupujem do prace, kde budem aj spavat s kolegynkami na izbe... Tak si hadam domyslite zvysok. Skusala som Espumisan, vela tekutin, pravidelnu stravu... nic
:(( Mate nejake rady, je cas ist k lekarovi? dakujem

sade8

Jenoznačne probiotiká odporúčam.

Problém s trávením zmizli po asi mesiaci užívania...ale lepšie som sa začala cítiť aj skôr ale úplne po mesiac...a užívam ich stále.....už asi tretí mesiac.....ja som skúšala aj chlorelu aj jačmen aj kadeco a nic...PROBIOTIKÁ - Dakujem im :))))

jajka001_

ked sa vyhybas takym potravinam, este skus acidko, mne to zabera vzdy, daj si kazdy den jedno , za styri dni by to malo byt ok, a potom preventivne minimalne raz tyzdenne

kaciatko7

martina23, mozno to mas z toho, ze ti dobre netravi potrava. moze to byt aj sposobene nedostatkom zaludocnej kyseliny.
dobry clanocek -odkaz odstránený-
dalej by som asi zacala uzivat probiotika na upravu crevnej flory, vlakniny (psylium...)
skusala si caje? (mata, harmancek, fenikel...)

martina23

no ved to je to, ze bublinkove napoje nepijem, strukoviny vobec, mucne jedla - len sem-tam cestoviny, pecivo - len rano 2 kusky vacsinou cierneho chleba... Snazim sa stravovat zdravo, aj mliecne vyrobky, ovocie radsej uz len malokedy, zo zeleniny mrkva a paradajky :( Neviete o nejakych bylinkach, cajoch, potravin. doplnkoch a mozno aj pripadne chorobach, ktore by s tym suviseli?

RNG

traviace problemy su z nedostatku kyselin, enzymov, vlaknin a probiotik. Doplnkom spomenutych sa to da skoro vzdy napravit.