RNG prosim porad ak mas cas - dakujem

Príspevok v téme: RNG prosim porad ak mas cas - dakujem
wiwienka

Moja otazka sa tyka ohladne vitaminov - v rodine mame anemiu, u mna sa nepotvrdila, no napriek tomu sa citim stale vycerpana, unavena, padaju mi vlasy, nevladzem bezne aktivity, niektore dni je to lepsie, niektore horsie.
zelezo som skusala uz brat, ale kedze mam chronicku gastritidu, robi mi velmi zle.su nejake vitaminy, ktore by si odporucil? nejake lahke na zaludok, s co najlepsimi ucinkami?

ps: bola som uz na piatich rozboroch krvi vsetkeho mozneho, a nikde mi nic nezistili, vraj vsetky vysledky ok + depresiami netrpim, potvrdene psychiatrom
okrem toho mam sinusovu tachykardiu, a som silny alergik (ak by trebalo vediet)

candy7

ahoj moja ja by som ti na to odporučila výživové doplnky stravy z OKG sú to bylinky ktoré ti možu pomoct ked chceš ozvy sa moj e meil "narnija@post.sk

RNG

ranital je ranitidin HCl, tj zdroj kyseliny, na ktory pisu ze "znizuje vyrobu kyselin" ako histamin H-2 receptor antagonist, tj znizuje vyrobu kyselin v zaludku.
predava sa najma pod menom Zantac.
300 mg pilulka obsahuje 36 mg HCl, tj v 4% koncentracii, ako sa vyraba v zaludku(parietalne bunky) to predstavuje 15 kvapiek HCl, podobne ma tiez betain HCl v 400 mg pilulkach....
No comment.

wiwienka

kaciatko 7 - ja som brala RANITAL, a to preto, ze som mala celkovo prekysleny organizmus, hlavne v zaludku nadmerne kyseliny. nastastie ani vredy ani helicobakter ani podobne veci sa nenasli, a uz je to OK, len lieky mi vedia velmi podrazdit zaludok, preto som aj pisala ze zelezo uz neberiem lebo mi je z neho zle
no a anemiu nemam zistenu, ako som povedala, nezistili mi nikde nic
karioll - som pravidelne sledovana kardiologom a beriem na tu tachykardiu lieky
ivka 1 - napisem maila

dakujem vsetkym za rady

Ivka 1

Wivienka na vycerpanost a unavu,tazkosti s travenim je velmi dobra kombinacia : aloe + vceli pel + traviace enzymy. Co sa tyka alergie nemusis sa obavat vcelieho pelu lebo je vo forme draze a nedostane sa do kontaktu so sliznicami.Dokaze cloveka nabit energiou za dvoch. Napis mi na mail, viem Ti pomoct ak budes chciet.

kaciatko7

wiwienka, sorry, ze sa pripajam k debate, ale moja sestra mala vredy na zaludku, predpisali helicid, ktory zal. kyselinu znizuje a teraz sa jej nevstrebavaju dostatocne ziviny a tiez to musi napravat. a tiez ma z toho nabeh na anemiu.

wiwienka

ja som tie lieky na kyselinu brala dva tyzdne, ale nevadi
a moj problem o ktorom sa snazim pisat sa nema tykat zaludka , ale tej vycerpanosti a unavy
jem pravidelne a nemam s tym problem
dakujem za rady, dobru noc

RNG

takze si brala dlho prostriedky proti kyselinam, az mas totalne znicene travenie a absorbciu. Bez kyselin sa neda travit a samozrejme zaludok nevie znicit bakterie, ktore sa do neho dostanu so surovym jedlom
Potom sa nediv, ze mas zdravotne problemy, od vnutornej podvyzivenosti na niektore ziviny, po mnoztvo inych, ktore postupne vzniknu v tele , ked travenie poriadne nevytazi vsetky potrebne ziviny.