Stazene dychanie

Príspevok v téme: Stazene dychanie
milady12

chcela by som sa opytat - druhy den mam stazene dychanie, tazsie sa mi dycha a mam pocit skriabania v hrdle. najhorsie je to v noci, lebo casto sa z nicoho nic prebudim na to ako sa nemozem nadychnut. citim akoby som mala napuchnute nosove a krcne mandle, len taky zvlastny pocit (tiez nie stale, len obcas), inak okrem toho skrabania v hrdle a stazeneho dychania sa citim fajn. neviete co by to mohlo byt a co mam robit?
este chcem pripomenut, ze mala som dost stresov a pri strese mavam tiez obcas pocit stazeneho dychania /ako pri panickom ataku/. + mam vyraznejsiu skoliozu chrbtice, chodim zhrbena a z toho ma obcas aj picha pri srdci. neviete ako nieco taketo riesit? nejake dobre cviky, masaze, neviem. poradite?
dakujem vsetkym za odpoved

milady12

dakujem za odpoved.
ja ako viem, len ked moj lekar ma nikam neposlal, ja som mu povedala co ma trapi, ake mam priznaky a on hned na to, ze je to jasne, ze to bude psychika a poslal ma k psychologovi, nikam inam.

karioll

musi sa urobit,bavme sa o srdci,ekg,holter ekg,tlakovy holter,echo srdca,zatazove ekg,odber krvi na mineraly,hemokoagulacne vysetrenia,krvny obraz.ked je vsetko negativne,vtedy sa uvazuje nad psychickymi poruchami.
kto iny ako krcny zisti priechodnost dychacim ciest a vsetkych dutin a hrdla?
kto iny ako pneumolog,minimalne spirometriou a rtg zisti stav tvojich pluc?
iste ze je najlahsie to zvalit na psychiku a viacej sa nestarat

milady12

len mne bolo vysvetlene, ze je to psychickeho povodu.
+ to zahlienenie
ci myslis, ze by moj lekar nieco podcenil?

karioll

rehabilitacia trva tyzden,to je cas dokedy sa musis naucit cviky aby si ich cvicila doma
a medzi nami, rehabilitacia je posledne,co by som riesil

milady12

dakujem.
mne sa zda, ze ta chrbtica mi vyvolava mnoho zdravotnych problemov, viackrat mi tak bolo povedane.
ked m tu nablizku nemame ziadne rehabilitacne centrum a nakolko studujem, musela by som dochadzat pomerne daleko za rehabilitacnym, a tak neviem ako to sklbit. viem, ze zdravie je prvorade, preto sa snazim po vsetkych strankach problemy vzdy riesit, ale preda len, auto nemam a mat dobre daleko rehabilitacneho je tiez tak na pol dna aj viac mozno.
mozno keby boli aj nejake cviky na doma, len aspon niekto by mi mohol vysvetlit spravnu techniku. a sport mam aspon aky taky, lebo tancujem.
a keby som skusila nejake pomocky na vyrovnanie? mozno nejaky stahovaci pas alebo tak, to by nebolo dobre riesenie?

karioll

vymenit lekara
na skoliozu najlepsie plavanie,ale nie hlava nad vodou,urcite by ta mal vysetrit ortoped a najdolezitejsie su rehabilitacie,aby ta naucili cviky a spravne drzat telo.neviem kolko mas rokov,ale po 40 budes mat strasne problemy,ak to nebudes riesit teraz.
lexaurin je fajn,maximalny ucinok je za par tyzdnov,nebrat dlhsie ako 3 mesiace,vznika dost nechutna zavislost.
tie bolesti na hrudi,najlepsi je neurolog aby vylucil alebo potvrdil chrbticu,no a kardiolog samozrejme.taky laicky sposob je ze ked ta picha srdce,zhlboka sa nadychnes a nedychas.ked to trva stale,zmen polohu a stale nedychaj.ked to prejde,je to chrbtica pripadne medzirebrove svaly.
urcite by som to nepodcenoval.k tomu ostatnemu,iba krcny a pneumolog

milady12

bola som u lekara. vtedy som mala to stresove obdobie a silno mi bijavalo srdce a tazsie sa mi dychalo z tychto dovodov. povedal, ze su to jasne priznaky sposbene psychikou, poslal ma za psychologom. brala som 2 tyzdne vtedy lexaurin a uz je to lepsie. nehovorim, ze dobre, ale lepsie.
vtedy som ale nemala to skriabanie v hrdle, len akysi opuch mmandli, ktory som citila. na to mi bolo povedana, ze som zahlienena a mam na nejaky cas vylucit mliecne vyrobky - snazila som sa.
a este mi sam povedal, ze mam vyraznejsiu skoliozu chrbtice (preto aj to pichanie pri srdci), ze by som mala viac cvicit, ale nic viac. neposlal ma na rehabilitacie, neodporucil mi konkretne cviky, nic.
lenze to stazene dychanie stale pretrvava a teraz citim aj to stale skriabanie v hrdle, tlak na hrudi.
tak teraz neviem - obcas sa citim, ze som na zdravotne problemy sama. tak co mam robit?