Stazene dychanie

Príspevok v téme: Stazene dychanie
milady12

chcela by som sa opytat - druhy den mam stazene dychanie, tazsie sa mi dycha a mam pocit skriabania v hrdle. najhorsie je to v noci, lebo casto sa z nicoho nic prebudim na to ako sa nemozem nadychnut. citim akoby som mala napuchnute nosove a krcne mandle, len taky zvlastny pocit (tiez nie stale, len obcas), inak okrem toho skrabania v hrdle a stazeneho dychania sa citim fajn. neviete co by to mohlo byt a co mam robit?
este chcem pripomenut, ze mala som dost stresov a pri strese mavam tiez obcas pocit stazeneho dychania /ako pri panickom ataku/. + mam vyraznejsiu skoliozu chrbtice, chodim zhrbena a z toho ma obcas aj picha pri srdci. neviete ako nieco taketo riesit? nejake dobre cviky, masaze, neviem. poradite?
dakujem vsetkym za odpoved

:katarína:

stazene dychanie, pichanie pri srdci, tlak na hrudniku - casto to byva sposobene prave chrbticou (napr. aj skoliozou), zaseknutym nevom. asi by bolo najlepsie zacat navstevovat nejake rehabilitacie.

Hmmmm

Uf, tak toto su dost vazne problemy. A myslim, ze pricin moze byt hned niekolko. V prvom rade vsak zaklop lekarovi ;-). Moze to byt stres, zablokovany stavec alebo aj alergia. Jednoznacne sa daj vysetrit :-)