darcek od priatela a nespokojnost?

Príspevok v téme: darcek od priatela a nespokojnost?
bystrica

nie som materialistka, ale pytam sa na vas nazor, chcem v tom mat jasno.
mala som okruhle 20 narodky. priatel je podstatne starsi, prijem ma dobry. darcek mi kupil v hodnote 5,-€ a k tomu kvet zo zahrady. nepotrpim si na darceky, ale pravdupovediac som cakala nieco viac, ked viem ze na to ma. ked pocuvam ze ine dievcata dostavaju aj pocas roka darceky, hoci len malickosti od svojich priatelov tak mam otvorenu sanku. nehovorim o zaplateni kavy, alebo koly, to ej ine, ale ako je to u vas a s vecnymi vecami??
zeny, obdaruvavaju vas vase muznejsie polovicky darcekami aj pocas roka?
muzi, kupujete svojim partnerkam malickosti aj pocas roka?

AdamKrt

bystrica: co bolo volakedy s muzmi by som moc nepreferoval. Ked zeny nemali ani volebne pravo, casto mohli byt len doma. Este pri vydaju musela rodina davat veno. Teraz je proste emancipacia, rovnopravnost. Ked muzom proste na darckoch nemusi tak zalezat. Niektori ludia si nepotrpia na materializmus a tak, ci tak bud rada, darcek si dostala.
Ako sa zda, jedina nespokojna si sama. Ako sa hovori, kto si mala nevazi, vela si nezasluzi :)

slnecno

A este nieco, odkial vies, ze ten darcek mal hodnotu 5 eur? Asi si na tie prachy velmi potrpis, ked si si hned zistila, co to stalo.
Mas pravdu, mal ti radsej kupit nieco drahe, total zbytocne, hlavne aby to bolo DRAHE!

slnecno

bystrica, ty by si si v hlave ale mala polozit aj rovnaku otazku opacne, ako si polozila nam.
Kupujes mu malickosti aj pocas roka?!
Neviem, preco dievcata zvyknute, ze oni maju byt maznane darcekmi a opacne to neplati. Ste ubohe materialistky, aj ked si to nepriznate (nie konkretne ty, pretoze tvoju otazku chapem, ale hentie niektore, co sme prispievali, ze ak to s tebou nemysli vazne, nic drahe ti nekupi). Akoze preco by s nou potom chodil? Lebo je dobra v posteli?! Prosim vas...

bystrica

mam by uz drza? vies preco? asi preto lebo chlapi nevedia co je slusnost! asi preto... a tvoj nazor nezdielam, prepac.
nechcem byt ani starodavna, ani nic, ale ked niekedy mamca hovori, ako sa im chlapi dvorili, aj teraz su taki, co by zeny na rukach nosili, a viem ze to nei je len o financiach. ja by som sa na priatelovom mieste hanbila asi tak.

bystrica

alzbee: a ako ti bolo? urcite strasne, a bolo tito luto, preto sa to aj ja pytam. ja nie som materialistka. som da sa povedat z dobej rodiny, co potrebujemm kupim si, ale ide o tom ze som mu dala tip lebo nevedel, a aj ked mal tip, tak mi to kupil za par €.

alzbee

Ja som na 20.narodky od priatela nedostala absolutne nic...ani ten debilny kvet zo zahrady! A to sme spolu boli vtedy dva a pol roka...

swistica

AdamKrt: samozrejme ze setri na lepsi svadbu a lepsi dom a lepsie vsetko, ale otazka je ktora zena to dostane :-)

AdamKrt

Iste, ak to nevypestoval a ak ten privesok nieco neznamena /nejake dedicstvo, ci nema to nejaky symbol, znak, alebo ze by tam bolo nieco pre co si ho ceni viac/, tak je mozno zgrlo a mozno len menej rozhadzuje, ze mu na tom nezalezi.

Napr. na prvom rande som dal priatelke taky darcek, alebo skor pozornost. Bolo to nieco co stalo cca 120 SKK, ale pre mna to bolo cenne, pretoze to znamenalo urcitu symboliku a presiel som 5 obchodov a i tak som to nakoniec nekupil a dal som jej tu vec, ktoru som mal pre seba kupenu, dal som jej svoju. Neskor dostala, alebo dostane podstatne drahsie darceky, ale k nim uz taky citovy vztah nema i ked su to velmi dobre darceky.

Priatelka mi neskor tiez dala darcek, taku prkotinu - figurku. Tiez to bola symbolika a dostal som aj podstatne drahsie darceky, ale ta figurka je pre mna ten najcennejsi darcek, co som dostal.

Chcem tym len povedat, ze cena nevystihuje hodnotu daru, co pre cloveka znamena. Ked som mal pred par rokmi okruhle vyrocie, tak som ten den presiel s malickou gratulaciu a vobec som to nejak neoslavoval, lebo si na to vobec nepotrpim. Proste niekto berie napr. narodeniny tak, ze naco oslavovat o rok blizsie k hrobu :)

Tazko povedat, ci niekto kupi nieco na poslednu chvilu za par korun, aby useril, pretoze je zgrlo, alebo to nieco znamena, napr. ze setri na nieco lepsie pre spolocnu buducnost, alebo darcek mal predstavovat urcitu symboliku.