Jorkshirsky terier a astma?

katy 1107

Máme jorkshirského teriéra už 5 rokov, syn je alergik a ja astmatička. Havinko nám nespôsobuje najmenšie problémy, neplzne, je čistotný, máme ho ostrihaného na krátko. Keď sa k Vám pritúli zabudnete na celý svet, doslova z Vás odburáva stres. Zaujímavé je že aj jemu vadí prostredie, kt . spôsobuje problémy nám:prašné prostredie, pele,...

karioll

moja svokra a aj ja som musel dat psa prec kvoli dcere,jej "zivotnost"v byte bola asi 10 minut a aj ked nebol pes tak ho "citila"vo vzduchu a ked ju oblizol,hned sa jej vyhodil ekzem.vonku mohla s nim byt hocijako dlho,ale kedze sa spolu hravali tak tie alergeny mala na odeve
a niox mala tak zly,ze jej strojnasobili davky flixotidu

jajkafr

astmaa
čítala som viacero článkov a všade sa píše, že alergiu nespôsobuje srsť zvieraťa, ale enzýmy ktoré vylučuje slinami, kožou... Takže aj keď si vezmeš do bytu psíka, ktorý nebude mať srsť vôbec, alebo ktorému srsť padať nebude a máš alergiu na psíkov tvoja alergia sa bude prejavovať. Preto ak chceš psíka pouvažovala by som skôr o rase ktorá sa chová von. Mnohí alergológovia zastavajú názor, že k astmatikom a alergikom nepatrí do domu zviera, ale ja som toho názoru, že ak máš rada zvieratká tak si ich zaobstaraj, ale rozumne :)

jajkafr

karioll
nie u každého sa musia objaviť ťažké astmatické záchvaty. Napríklad moja sesternica je astmatička a od mala žije v trojizbovom byte so psom a v pohode. U niektorých ľudí to skôr pôsobí ako desenzibilizácia a postupom času nereagujú alergicky na psíka, ale určite by som si psíka hneď nenasťahovala do bytu najprv by som to skúsila vonku a keď nič tak potom možno do bytu, ale ja zastávam aj tak názor že psík patrí na dvor, aby strážil.

jajkafr

ak ho chceš chovať vo vnútri v dome a pri kontakte so psom tvojej mami ťa šteklí v nose asi by som to veľmi neriskovala. Je iné byť so psom chvíľu von a je iné ak ti chodí po byte. Ja som tiež astmatička a párkrát sa mi stalo, že som musela spať u sesternici, ktorá chová v byte psa. Na druhý deň ráno som sa zobudila so sťaženým dýchaní, opuchnutými očami, zhoršenou nádchou a prepuklo to väčšinou až do zápalu priedušiek. Na tvojom mieste by som sa bála. Ale ak by si chovala nejakého psíka na dvore tak v pohode po kontakte s ním by si si umyla ruky, prezliekla sa, aby si nebola s alergénmi.