Syn sa iba fláka...

Príspevok v téme: Syn sa iba fláka...
Ivana3984

s Manželom mám jedného syna. Má 20 rokov, nikde nepracuje, po nociach sa fláka s kamarátmi. Bývame v rodinnom dome. Doma ani v záhrade nič nepomoze. Spí do 12--tej
ide von príde o tretej ráno a zase to iste. Nepomozu vyhrazky ani dobre slovo.!
Ja sa už 5 rokov liečim na depky s Citalecom je to z mojej strany lepšie v tom, že nemávam stavy uzkosti. Preto sa co najmenej rozculujem. S manzelom podnikame tam mame starosti dost... Manžel tiez vo výchove rezignoval. Boli časy ked nam mizli peniaze, teraz nie lebo su popzamykané. Nie je syn zlý človek, len sa dostal do zlej partie. Hoci jeho kamoši pracujú. Ako mu mam vysvetlit, že my mu chceme len dobre aby sa zaradil do života a nebol z neho povalač???!!!!

jajka001_

ok ale ako to chcete riesit? chapem ze ste nanho makkí, ale vy dvaja sa dohodnite, urcite pravidla a dajte mu ultimatum, ze bud -alebo. pripadne, navstiv psychologicku nech ti pomoze s postupom, vlastne chodis k psychiatrovi, nie? ked beries lieky ,preco sa neopytat tam?

lipka33

zrejme su v takom veku, ze chcu ukazat, ze to zvaldnu lepsie, ako ten druhy. mozno. neviem, nejak to neriesim. len dufam, ze im to co najdlhsie vydrzi:)

Ivana3984

všetkým dakujem za odpovede, v každej je kus pravdy. Beriem to na seba. Ked bol mensi a mal sme ho ohybat, tak sme boli stale v praci, vychovavala ho babka. A teraz sa nam to vratilo. Z domu som ho uz vyhodila nie raz, ale je to syn a neda mi to. Ja som tým viac trpela ako on. Som z neho strasne sklamaná.

lipka33

jajka, my mame pekny vztah, rozpravame sa o vsetkom a proste su tak vychovavani. pre nich je to normalne. a motivacia je asi ten dobry pocit, ze pomohli a vyborny obed. inak ked spolu varime, tak je pri tom kopec srandy s nimi. nikdy im za to nedavam odmenu, ci peniaze, za to, ze vyniesli smeti alebo sli do obchodu.

KDI

A vo vašom podnikaní vám nemá možnosť pomáhať? Asi mu vyhovujú naše zákony, na základe ktorých má rodič svoje dieťa živiť do dvadsiatich šiestich rokov. Lenže dieťa ak si to váži, by malo z vďaky samo pomáhať aspoň v rámci svojich možností...

lipka33

ohybaj ma mamko, pokym som ja Janko! stare, ale pravdive. myslim, ze na vine ste vy, rodicia. väcsina rodicov robi velku chybu, ak da svojim detom vsetko na co si len zmyslia. prehnane ich obskakuju a podriaduju sa im vo vsetkom. ja zijem sama s 2 detmi. su to chlapci a maju 8 a 10 rokov. rano starsi siel nakupit do obchodu, mladsi vyniesol smeti a upratal detsku izbu. to je len zlomok. ked som chystala obed, tak sa hadali, ktorí z nich bude pomahat v kuchyni. deti treba od malicka viest k tomu, aby pomahali, prilozili ruku k dielu, nielen sa povalovali a cumeli do telky. jasne, ze idu von s kamaratmi, ale v prvom rade musia minimalne za sebou upratat, ci inak pomoct v domacnosti, lebo z nich vyrastu nesamostatni, lenivi darmozraci!!