Keď už prepukne vaginálna mykóza

katka44

ak sa mykoza opakuje, urcite treba k liecbe od lekara zacat uzivat aj wobenzym, lebo imunita je oslabena a aj preto sa kvasinky mnozia

lalinka12

prečo si myslíš, že to je z pečene? moja skúsenosť je taká, že keď prepukne mykóza tak sme niečo s imunitou zanedbali ;)

lalinka12

babské recepty to je taká útecha pre našu psychiku asi tak by som to nazvala, neviem jak inak to pomenovať, že proste snažíme sa veriť tomu žeby to mohlo pomôcť, ale realita je často úplne iná

oliverblack

usetrim ti cas - tieto recepty nepomahaju, nech skusas cokolvek, z mojich skusenoti to pomohlo nachvilku a potom sa to vratilo este ovela horsie... jedine, co mi zabralo bola liecba od gyn. a k tomu som si davala wobenzym, odvztedy mam pokoj, ale mozes mi verit, ze sa to oplati nenechavat to na nejake babske recepty

miriarka

katarina mne praveze lieky pri mykoze pomohli, kadejake rady som pocuvala, aj vyskusala, ale nic mi nepomohli, akurat co som bola nervozna, ze ziadna zmena k lepsiemu, az ked ozaj liecbu mi gyn nasadila, vtedy som zacala pocitovat zmeny k lepsiemu ;)

katarina22

Takže na lieky sa spoliehať netreba? Po pravde mám v tom trošku chaos, lebo čítam rôzne názory, skúsenosti a najmä neviem čo si počať s tým, že aj si myslím, že je dobre a potom zrazu sa mi mykóza vráti a v takej sile, že dovidenia.

lalinka12

adulinda toto podľa mňa ale len potláča prejavy nie? neviem, ja sa pri mykóze spolieham na lieky, mne pomohla kombinácia čípok od gynekológa a k tomu som užívala Wobenzym, vtedy som sa z toho definitívne dostala a musím zaklopať, ale už sa nevrátila našťastie späť :)

Adulinda

Ahojky, s mykózou som sa trápila asi rok. Dr. do mňa pchal lieky a vždy sa to na chvíľu zlepšilo, ale po pár týždňoch to prišlo znova a znova. Čítala som aj veľa diskusií a veľa ľudí si vychvaľovalo produkty z tejto stránky www.gynella.com, ktoré mi nakoniec najviac pomohli a už mám prevažne pokoj. Máte tiež niekto skúsenosť? Majú tam intímnu hygienu aj produkty na podporu liečby infekcií tam dole. Zároveň som obmedzila cukry v jedálničku, nosila bavlnenú spodnú bielizeň, prestala som sa kúpať vo vani, takže len sprcha, a používala som intímny umývací gél.

miriarka

kmina ono zvyknu castejsie sa objavit najma v zime aspon teda podla mojej skusenosti, mna to tak zvyklo prepadnut, ale zase ani v lete po navsteve kupaliska to nebola rarita, to je asi dost individualne :/