Keď už prepukne vaginálna mykóza

lalinka12

ivankabell10 ale vieš prečo to všetko je? pretože to neprelieči ten problém, to len potlačí na čas príznaky, tie prejavy, ale to je akurát tak všetko! ten liek, čo si písala je dobrý najmä ako prevencia aby potom po preliečení neprišla ďalšia a ďalšia mykóza

ivankabell10

gingerova, z vlasten skusenosti ti viem urcite povedat, aby si sa nba nejake babske rady a domace masticky a recepty vykaslala, ak aj pomozu tak len na chvilku a o par dni, tyzdnov bude mykoza spat. urcite bez radsej k lekarivi a porad sa pripadne aj ohladom uzivania wobenzymu, ten je super, ak sa zvyknu opakovat.

Annaj

Ahoj, fakt veľmi dobre je to spísané tu: zdravovek.eu Je tam všetko - tipy, lieky ktoré sa používajú, aké opatrenia treba urobiť, aby sa ti nevracala... Držím palce!
Ja som s mykózou mávala problémy dlhé roky, teraz už dúfam je to za mnou... neliečila si sa náhodou antibiotikami? mne vždy keď dal doktor atb som mala potom mykózy... aj preto je dobré užívať probiotiká, ako prevencia narušenia mikroflóry v pošve. Skús nejesť sladkosti, nenos spodné prádlo z umelých vláken a určite sa neumývaj v intímnej oblasti parfumovanými mydlami. Ako tu už bolo spomenuté, dosť pomáha aj wobenzym :)

akinom007

My ktore mame castejsie problemy s mykozou musime dodrzovat mnozstvo veci, bohuzial staci mala chybicka a je to tu zas.
Prve najdolezitejsie co musim povedat je ze PARTNER sa musi liecit VZDY sucastne aj ked nema priznaky.
Ja dodrzujem toto:
spodne rpadlo nosim len bavlnene, periem ho len detskom prasku bez avivaze, plus pridavam do prania www.drmax.sk
uteraky periem rovnako.
umyvam sa Lactacydom (nie kazdy den niekedy len voda), holim sa VZDY novou ziletkou, len nasucho pripadne lactacydom, nasledne pouzijem detsky puder.
Pouzivam menstruacny kalisok a anionove intimky. Ked obcas pouzijem klasicku vlozku alebo tampon len neparfemovane.
Kalisok dost pomohol myslim, nakolko pri vlozkach som sa vzdy citila po tyzdni menstruacie "sparena" a zacalo mi svrbenie zvonka, tampony su zasa bielene chlorom, to je to iste akoby som sa isla kupat do chlor.vody v podstate)
Milujem kuepele a plavanie co si neviem odopriet obcas ale samozrejme obmadzujem a taktiez uz v okoli viem kde mi po kupani nastane niekedy problem a kde uplne vzdy...
Ked sa idem kupat pouzivat kupaci tampon Senta, den predtym aj den potom pouzijem vag cipok na obnovenie posv.prostredia + sa prezliekam do suchych plaviek ihned.
Raz tyzdenne si davam do posvy cipok na obnovu streidam Idelyn, Lactofeel, Multigyn atd....a taktiez po menstruacii.
pecivo nejem vobec, sladkosti obmadzujem.
Uzivam probiotika robim si "kury" 3 mesiace probiotika, pauza mesiaca znova (neviem moj nazor je ze ziaden vyzivovy doplnok by sa nemal uzivat tak dlhodobo ze roky.
Uzivam oreganovy olej v kapsulach denne 1ks tiez si robim pauzy pri tychto kapsulach citim zlepsenie davam ich aj partnerovi jednu denne.
Ked zacitim co i len male zasvrbenie aj ked este neprepukne mykoza dokym sa neodpozorujem ci prichazda vyrok a mykoza pouzivam kondom.

Damianka

Ja ju mam prave teraz a pred tym som nic nevedela o mykoze a preto som robila par chyb ktore ma priviedli az k slzam. Takze nie je dobry napad kombinovat antibiotika na mocovy mechur s vyplachom Rosalgin lebo to sa spolu nesmie. A vo vseobecnosti antibiotika zhorsuju vaginalnu mikozu . Takziez po sladkostiach to bolo na toalete utrpenie, neodporucam ani jest plesnive syry. Co odporucam je acydko, biely jogurt (bez cukru! ). Ak sa chcete zbavit bolesti jedine co mi pomohlo dlhy kupel vo vani kde som prisipala sodu bikarbonu. Velmi dobre je pit jablcny ocot asi tri lyzice v pohare vody. Neutralizuje to kyseliny. Tiez je dobre brat B-komplex ma to aj ukludnujuci ucinok a tiez dva krat denne probiotika. Najlepsie ziadnu spodnu bielizen nech sa to vetra. Ja momentalne beriem vag. tablety macmiror a ak si myslite ze po jednej tablete bude bolest prec tak omyl . ani po jednej ani po druhej ani po tretej ak nebudete dodriavat zasady spravneho stravovania ako som uviedla vyssie. Mna to uz neboli vtedy viem ze robim vsetko spravne.

Slavuska_8

Dievčatá, ja vám veľmi rada pomôžem a podelím sa s vami o skúsenosti, ktoré mi pomohli.
S týmto problémom som bojovala zhruba rok po tom, čo som začala byť sexuálne aktívna. Keď som sa s týmto problémom stretla 1. krát vyľakala som sa, a hneď som navštívila gynekologičku. Tá mi síce pomohla, ale len dočasne, predpísala mi 12 vag. tabliet, ktoré naozaj pomohli. No zhruba o mesiac som sa s týmto ochorením stretla znovu. Musím povedať, že je to nepríjemné pre oboch partnerov, keďže neskôr s nepríjemným svrbením musel bojovať aj môj priateľ. Opäť som zašla k lekárke, no tá mi opäť predpísala to isté. Nezobrala mi žiadny výter, ktorý by mal byť po takomto opakovanom probléme v krátkej dobe samozrejmosťou. Takto sa to opakovalo ešte niekoľkokrát. Počas roka som týmto ochorením trpela takmer stále, s kratšími prestávkami, kedy som si kupovala napríklad Canesten Combi, gynekologičke som už v tomto smere vôbec nedôverovala.
Teraz vám poviem, čo mi pomohlo. Preštudovala som si nejaké fóra, články, odborné rady gynekológov a sama som si naordinvoala liečbu, ktorá odo mňa drží túto pliagu na míle ďaleko už asi pol roka :) Pravidelne, aspoň 2x do týždňa si doprajem genitálny kúpeľ v sóde bikarbóne (20 min. s vlažnou vodou). Snažím sa často piť acidofilné mlieko, samozrejme bez príchute a podobne. Vylúčila som biele pečivo, a vzdala som sa aj sladkého. Tieto dve veci boli pre mňa neskutočne ťažké. Veľmi dôležité je jesť veľa kapusty, citrusové ovocie :) Začala som sa trošku starať o svoje zdravie a začala som behať, trošku cvičiť, a prinieslo to aj úbytok na mojej hmotnosti :)Pravidelne, 2x do dňa užívam probiotiká. Zhruba týždeň pred menštruáciou používam Canesten vag. tabletku a dva dni po konci menštruácie používam Lactofeel. Je to príjemný gélik, ktorý vyrovná hodnotu pH v pošve. Každý deň používam Lactacyd mydielko proti páleniu a svrbeniu (je to ten fialový).
Musím povedať, že toto ochorenie je naozaj nepríjemné a som rada, že s ním už nemusím bojovať. Sú baby, ktoré sa s ním nestretnú nikdy, a potom tie, ku ktorým sa radím aj ja... že nás začnú svrbieť len čo privoniame ku koláčiku :(