Co si myslite o pomoci inym? Pomahate niekomu vo svojom okoli?....

Príspevok v téme: Co si myslite o pomoci inym? Pomahate niekomu vo svojom okoli?....
dobra vila

Ahojte,
velmi by ste ma potesili, keby ste mi napisali vase nazory a skusenosti na tuto temu. Mojou "domacou ulohou" je pripravit nieco ako anketu/projekt na otazky kladene rozlicnym ludom o pomahani si a pomoci vseobecne.

Vymyslela som napriklad, ci pomahate niekomu vo svojom okoli a akou formou (napr.ci je to pomoc fyzicka, materialna, penazna, ci napriklad nejaka rada) a co si ludia myslia vo vseobecnosti o pomoci inym.
Dostala sa vam uz od niekoho pomoc a ked ano, v akej situacii?
Ako vselijako by ste pomohli, keby to bolo vsetko vo vasich silach?

Popytala som sa na toto aj svojich kamaratov, ale vacsina mi iba "mékala" a "békala", to nikto nikdy nikomu nepomohol a nedostal ziadnu pomoc? :-O. Dost ma to prekvapilo. To pomahanie tak vyslo z mody? Asi odovzdam pracu o tom, ako boli ludia zaskoceni tymito otazkami, hehe :-P. Ci to mam postavit cele na vymysloch? To by uz bola seriozita :-/. Prave preto by som sa chcela spytat vas a naozaj, by som velmi ocenila, keby ste prispeli vasimi skusenostami. Fakt ma to zaujima. Tak ma nesklamte a podiskutujme o vzajomnej pomoci :).

uznic

dobra vila
kazda skusenost (aj negativna), je dobra skusenost, pokial sa clovek z toho pouci.
paradoxne, mne ta negativna pomohla prestat byt naivna. viem prekuknut ludi a urobit si vlastny usudok. ale to je rokmi, skusenostami, zivotom...
pekny den prajem:-)

AdamKrt

32, sprava, servis pocitacov a pocitacovych sieti.

Financne - rodine bezurocne pozicky, alebo financna vypomoc na neurcitu dobu s neistou moznostou vratenia.

Inak, prave mam na telefonate priatelku a telefonujeme skoro hodinu. V piatok a i dnes som jej radil, aby neprisla o data /nejake 3-4 hodiny/ a aby jej fungovalo to co ma, lebo v jej praci jej nema kto pomoct.

dobra vila

uznic, dakujem ti, presne takyto prispevok aky si napisala som mala na mysli - detailne, citove, blizsie charakterizovane. Thanks!
Iba mi je luto tvojich negativnych skusenosti, ze tej pomoci sa ti nikdy dostatocne nevratilo, preto aj suhlasim s tvojim zaverom... este raz diky!!

[zruseny12]

...tiez sa snazim pomahat...
a aj som to par krat urobila...a aj robim,ak je to potrebne,ale nie je to pre okolie...

uznic

ja som pomohla financne, materialne, aj radou. kedykolvek som nemala problem sadnut do auta a ist s niekym, kto to potreboval. aj co sa tyka penazi, stale som pozicala, niekedy len dala, kedze mi ich nevratili. susedkam som pomohla povarovat deti, dala som im osatenie po mpjich detoch, atd.
ale ako sa hovori: za dobrotu, na zobrotu.
ked som sa dostala do zlej zivotnej situacie, tak nikto z tych, ktorym som pomohla ja, o mna ani nezakopol. jednoducho som uz nebola pre nich zaujimava, kedze zo mna nemali prospech. vsetko zle, je na nieco dobre...
postupne sa mi zacalo darit a som znova "zaujimava" pre tych ludi, stale nieco cakaju. no ja som pochopila, ze len zneuzivali moju dobrotu. a uz sa nedam! nikomu uz nepomozem, maximalne im dam radu, ale financie a vozenie autom zdarma sa odo mna uz nedockaju.

dobra vila

Vaaa, diky, ze si prispel!! Akoze vazne svietim ako julove slniecko!! :D
Adam, a aky job mas inac, ze tu pomoc poskytujes kazdodenne?
A ak to nie je tajomstvo, napis ako financne, ci proste si vypomohas znamych, rucis im a pod, alebo prispievas na nejake charity ako dobry anjel a podobne.
Adam a kolko mas inac rokov? Uviedla by som :D. Aj tak ta nik nepozna, je to iba projekt, ide mi o to, nech to nemusim CELE skladat na vymyslenom pribehu, ked uz sa jedna o to pomahanie :-/

AdamKrt

- pomoc poskytujem ludom kazdodenne - profesionalnu pracovnu, ale aj sukromnu, tak isto aj rady. Taktiez som pomahal rozne fyzickz i financne.