6 ROCNIK VS

Príspevok v téme: 6 ROCNIK VS
kajka01

ahojte, idem do 6 rocnika na vysokej skole ale s tym ze uz len jednu statnicu na rok idem robit a potrebujem poradit ci mam teda moja mamina pravo este na pridavky a ci mam narok na socialne stipendium,kazdy vravi ze ano ale v maminej robote povedali ze nie tak ako to je?? dakujem za odpovede
ps: 26 rokov som este nemala

asl

ale to nie je nic vynimocne, vacsina vysokoskolakov brigaduje. Poznam zopar takych, co uz dokonca popri skole na pol úvazku robia.

dd

kajka, ja Ta v tomto urcitym sposobom chapem, moj manzel ide do medzirocnika a tiez bude teda, ak to uz pojde vsetko podla planu, studovat 6rokov, namiesto 5..a to on teda ze nie je ziadny lajdak a ani hlupy nie je..neviem Ti presne poradit v tejto oblasti, ale ja ked som davala este pred 2rokmi potvrdenie o navsteve skoly, aby som si mohla brat na seba pridavky, tak vtedy to bolo nejak rozlisene, ze ci si bola na skolu prijata podla nejakeho starsieho zakona, alebo podla novsieho..ak podla starsieho, mala by som narok na pridavok aj v pripade, ze by som opakovala rocnik..ak podla novsieho, tak by som na pridavok mala narok len pocas standardnej dlzky studia..a socialne stipendium vobec netusim..manzel si podaval ziadost o socialne stipko, tak uvidime, ci z toho nieco bude..

kajka01

pretoze su to brigadnicke prace..musim sa obracat ako sa da aby sme aj s maminou vysli a ja som mohla aj studovat...to je vse...

kajka01

ano aj ja si budem uz platit..len som si chcela ujasnit par veci pretoze z roznych stran som pocula rozne nazory na to som dostala odpoved...takze neviem co sa tu z toho vyrobila hotova kovbojka.

asl

inak niektore skoly to uz maju tak zariadene, ze nielenze student uz nema narok na stipko, ale si ten rok navyse zacvaka pekne sam (napriklad v Nitre na SPU je to 650 euro za ten rok). takze ja na tvojom mieste by som si radsej zistila, ci to nebude aj tvoj pripad.

asl

ale v konecnom dosledku ma swistica pravdu, nie? Preco by sme mali platit rok skoly navyse pre niekoho, kto ju nevie dokoncit v normalnej dlzke? Ak si mala nejake vazne problemy, preco si studium neprerusila? To by potom mohol robit kazdy student, ze si poroby vsetky skusky az na statnice a bude si za peniaze tych co pracuju rok navyse uzivat studentsky zivot. A to nie je urazka, to je proste fakt. Az raz budes pracovat, tiez ti nebude jedno, ze niekto sa bude na tvojich daniach prizivovat o rok dlhsie ako je bezna dlzka studia.

kajka01

nie nie ...to je reakcia na tvoje slovne utoky...kebyze ti tu rozpisem vsetko co k tomu patri tak by si sa nedocitala a samozrejme nemienim na fore rozpisat kazducicku zalezitost..preto neposkytujem dalsie argumenty co som uz aj naznacila v predchadzajucich prispevkoch..
takze na zaver:D bola to reakcia na tvoje hustejsie slova..hlavne naozaj ked netusis pozadie danych situacii tak trochu odvazne zovseobecnovat a kydat na ludi.a svojim sposobom urazit.