6 ROCNIK VS

Príspevok v téme: 6 ROCNIK VS
kajka01

ahojte, idem do 6 rocnika na vysokej skole ale s tym ze uz len jednu statnicu na rok idem robit a potrebujem poradit ci mam teda moja mamina pravo este na pridavky a ci mam narok na socialne stipendium,kazdy vravi ze ano ale v maminej robote povedali ze nie tak ako to je?? dakujem za odpovede
ps: 26 rokov som este nemala

kajka01

no ja netvrdim ze v danej problematike nie si v obraze..ale handrkovat sa tu s tebou nebudem a nebudem ani do podrobna rozpisovat vsetko ako to bolo v mojom pripade ale vzdaluje sa to tomu tvojmu nazoru..

swistica

no predstav si ze v tejto problematike som dost v obraze. Takze pokial si robila dva rocniky naraz tak by si mala byt teraz v stvrtom rocniku a statnicu robit v piatom, kedze vsak pises ze statnicu mas v sietom, tak ta zrejme z nejakeho odboru vyhodili, alebo si z nejakych dovodov prestupila na iny odbor, niektore skusky ti uznali, ine nie, a jednoducho si to nestihla na cas, a pretahujes studium, cize umelo studujes. Takze ako ti uz bolo povedane, najst si pracu, alebo urad prace :-)

kajka01

no preto ze som robila dva rocniky naraz a tych skusok bolo vela a prave preto som takto makala aby som sa vyhla tomu byt na skole dlhsie ako je standardna dlzka studia.to ze to aj tak nakoniec nevyslo-nie koli vymyslom uz nemozem
nejaka si mudra velmi, a vies nie kazda vyska sa da porovnavat.

swistica

hm, tak ked tvrdis ze je to inak ako pisem ja tak vysvetli preco si nerobila statnice v riadnom termine? lebo dovody mozu byt: nespravene statnice, alebo si na poslednu chvilu robila skusky, cize umelo studujes dalsi rok dalej a chces aj stipko aj pridavky za to.

kajka01

no tak dik..ale tu nikto umelo nenatahuje studium..to by som asi z toho nebola taka sklamana ze musim opakovat statnicu
trochu blby nazor ale dik toto by bolo to posledne na com by mi zalezalo ale uz ked som donutena ich mat az o rok tak ked ma tak drzia,ci aspon mam pravo na nieco..

balea

Nárok na prídavky je iba počas štandartnej dlžky štúdia. Ak teda predlžuješ, mamine už prídavky nepatria.

swistica

tak ale zase ja chapem ze vdaka ficovi sme extremne socialny stat, ale davat pridavky a stipko niekomu kto si presuva statnice a umelo studuje dalsi rok by bolo silne kafe :-)

ja som tiez mala spoluziakov co takto umelo dalej studovali a riesili to tak ze ten rok si nasli nejaku pracu, (kedze nechceli byt na urade prace) a potom v maji spravili statnice a hotovo. A samozrejme ze skola ta musi evidovat aby ta vobec na tie statnice pozvali :-)