selest na srdci

modjto238

ja mám šelest na srdci už pár rokov..., po čase sa ti môže šelest upraviť sám, môže zostať tak ako je alebo sa zhoršiť. Ale ja by som bol v kľude, môžeš robiť všetko na čo máš chuť, len si trošku uprav stravu, zníž príjem soli v jedlách a menej cholesterolu, no a športuj (len neprepínaj sily). No a ešte taká menšia rada : zábava=práca=oddych (snaž sa mať všetko vyvážené )
Ak počula slabý šelest, nemalo by to byť nič vážne :)
No, ale presne ti to povie kardiológ, ktorý ti bude robiť ekg.

luculiiik

Ahoj matuska. V detstve som mala aj ja šelesť. Chodila som na EKG, dosť srandovné vyšetrenie. :D Ja som na sebe nebadala žiadne náznaky tejto "choroby". Robila som všetko, čo aj ostatné deti, nič mi nebolo, nič ma nebolelo, ani som sa nijako neliečila, len som chodila na EKG. Po niekoľkých rokoch mi to samé od seba zmizlo. :) Na nete sa toho o šelesti píše dosť, pozri si napr. toto: www.choredieta.sk

melon

Ja chodim na pravidelne kontroly kazde 2 roky. Niekedy som tam bola tusim aj po roku. Uz je to takych 12 rokov :D Robia mi EKG, raz som bola na ultrazvuku, vsetko je v poriadku. Nemam zakazany sport, ani zvysenu namahu. Raz sa ma lekarka pytala ci aktivne sportujem, alebo som taky vyrovnany clovek, pretoze mam velmi spokojne srdce :) klop klop

odpovedam

mne napr.selest spontanne zmizol po 4 rokoch, naozaj to nie je taka vazna vec. Neboj sa, vysetrenie je v pohode, pekne si na nom polezis, boliet nic nebude :-)

pjosa

Nemusis sa bat. Aj ja mam selest na srdci. Nie je mi pocut bit srdce ked lezim. Nemala by si sa namahat, ako napr. beh, atd... To zalezi od lekara. Ale som tu do dnes a nic zle. Odvtedy je to uz 20 rokov... takze je to bezna vec. Nestrachuj sa zbytocne.

matuska))

no je to take cudne premna pretoze doteraz som bola zdrava ako rybicka a zrazu toto... tk som mala 120/85 co je ok...ale strach mam z toho a poriadny, mozno to nieje nic take vazne ale predsa...