VŠ v ČR

ivi_ka87

Ahojte, vobec sa nemate coho bat, ja budem v CR studovat uz stvrty rok a je to tu super. Z tych vybavovaciek odporucam hlavne ten europsky preukaz, ale je treba ho este zaregistrovat vo VZP v Cechach, inak vam ho neuznaju, ucet je najvyhodnejsia CSOB ( ja mam jeden na slovensku a jeden v cechach, takze si peniaze prevadzam, aby som nemusela nosit zo sebou vacsie sumy, oni to neuctuju ako zahranicny prevod, tak tam nie su vysoke poplatky), urcite cesku telefonnu kartu, budes ju potrebovat aj ked budes davat na seba kontakt. Co sa tyka dopravy, tak skus: jizdnirady.idnes.cz , najdes tam mhd aj dopravu na slovensko. A este odporucam mat po ruke foto na preukazky (kolejenka, elektricenka), ale oni chcu vacsi format ako sme zvyknuti my, tusim zodpovedaju nasim na pas.
Tak snad som aspon trocha pomohla.

poliewoocka

Ahoj Andrejka, aj ja idem teraz na VS v CR..vybav si europske poistenie, dalej nezabudni na ucet-ja idem cez CSOB, neskor si kup nejaku cesku kartu-O2 alebo vodafone? a ubytko... spolubydlici.cz je fajn server..mam sice uz vybavenu kolej, ale popritom si zhanam nejaky ten privat..maju sa mi ozvat,len neviem este,ci nebudem potrebovat so sebou nejaku spolubyvajucu...:)