Bolesti, už je to 11 rokov v pravom boku

Príspevok v téme: Bolesti, už je to 11 rokov v pravom boku
Princesska

Pochodila som plno lekarov, chirurgia, gynekologia, urologia, slepé crevo vylucene, cysta ziadna, strasne ma boli v pravom podbrusku v mieste kde je vajecnik, niektore dni su lepsie, niektore horsie, ale stale to boli v case ovulacie si niekedy musim zobrat tabletku proti bolesti, bolesti mam aj mimo ovulacie, zacalo to vsetko ked som mala 16 rokov a narazila som na bobovej drahe + silny namahavy kasel po chripke, tak teraz neviem ci som si tam natrhla nejake vazivo uz navzdy, alebo co, pruh nemam, resp. moze byt nejaky vnutorny pruh? ak ma niekto podobny problem nech napise, lekar i odporuca laparoskopiu, ze jedine tak s ana to príde, ked lekari netusia co to je, pod narkozu s ami velmi nechce, ale je to velmi obmedzujuce

simonka:D

Ahojte baby,
Mala som niekolko rokov rovnaky problem, vylucili zapaly vajecnikov, slepe crevo... Zistili mi parazity, po ich odstraneni to bolo omnoho lepsie no nie uplne. Nakoniec este zistili ze mam v mandliach masivny nalez nejakych kokov co sa dostali aj do zaludka...nemam mandle...A nastastie ani ziadne bolesti....
Mam 23 a uz asi 3 roky pokoj, predtym ma to bolievalo asi od 14 rokov...kazdy den, niektory bol lepsi, niektory strasny...
Dali ste sa vysetrit na parazity a koky v mandliach ?

Princesska

jajkafr - nap.r dnes už tretí den taký des, že mam z toho depku, potom pride viacmenej kludne obdobie ked to len tak mierne pobolieva ani neviem co ma na to vplyv, vzdy je to z nicoho nic :( musim s aodhodlat na tu laparoskopiu asi ked je tamnieco natrhnute, zle zahojene, alebo neviem co mali by to vediet odstranit ked si predstavim, ze uz s tým 11 rokov zijem tak si normalne gratulujem :))

usg - lenze ja mam slepak v strede nie naboku ako bezne zvykne byt a sledovali ma 48 hodin s kontrasnou latkou je to vylucene

jajkafr

USG
pokiaľ viem tak slepé črevo nieje viditeľné ultrazvukom takže je aj zbytočné robiť ho, hoci mne pred operáciou apendixu tiež robili ultrazvuk brucha
zápal slepého čreva sa vraj dá zistiť kontrastným vyšetrením čriev

USG

Inac podla odbornikov USG ukaze asi tak 30% problemu ,Je mozne, ze mas ten isty problem ako ja. Vsetky mozne sposoby zistenia slepaku u mna zlyhali. Dobre ze som sa tak rozhodol a rozhodnut sa musis aj ty lebo psychika ta znici.

USG

princceska: Ja som chlap a mal som tie iste problemy. pol roka som chodil po lekaroch pohotovostiach a stale som udaval bolest v pravo. 3x som bol Usg a nic slepak vylucili. Povedali mi ze to je neuroza. Tak som si nasiel lekara ktory mi vybral slepak bol velmi zle ulozeny a prirasteny k niecomu . Povedal mi, ze sa mu do toho velmi nechcelo, ale dobre, ze som ho presvedcil. Stale ked som sa najedol alebo trosku viac zjedol hlavne k veceru problem bol tu. Uz som myslel ze s toho zosaliem.

jajkafr

Princesska
ja mám tie bolesti tiež stále každý deň niekedy horšie inokedy miernejšie.
Na tvojom mieste by som možno zvážila tú laparoskopiu možno ti nájdu nejaký problém, ktorý odstránia a bolesti ustúpia alebo úplne zmiznú. Ale ak ťa to veľmi neobmedzuje tak neviem či by som sa dala rezať :)

Princesska

modrooká - ja tak chodim spavat ;) som este na rodicovskej dovolenke, tak noci mam tiez rada ;)Dobru noc aj Tebe

modrooká

Princesska momochodom tak neskoro sedíš aj ty pri počítači?Ja už hodinu sľubujem treba isť spať,ráno deti treba do školy atd.začína sa druhý den.No stále natrafím na niečo čo ma baví a nie a nie to nechať.Aspon v noci ma nik nevyrušuje ked niečo hľadám alebo čítam.Dobru noc.

Princesska

modroka - nie preto :) ale presne tieto problemy aj opisovanie ma jedna moja znama resp. rodina tak preto s apýtam ci este nesadla za net a nenasla to nahodou ;)