biopsia slinnej zlazy

nevedomy

Uz som si precital vsetko mozne aj a anglictine. Viem ze to nedokazu liecit. Vedia iba potlacit symptomy a davat cloveku tazke lieky. Mne uz napisali Plaquenil.Zatial som si ho nenasadil ma hrozne vela neziaducich ucinkov.Nebrala si ho nahodou? Budem ho brat, ked budem mat kompetne vysledky inac nie.Na imunologii mi brali krv vysledky o 5 tyzdnov,to je nenormalne.

joni_

zvladas anglictinu alebo nemcinu? na fore o sjogrenovom su uvedene odkazy na anglicke a nemecke stranky ked si to tam pohladas, mozno tam sa nieco dozvies
ja mavam sucho a palenie skor vzdau v hrdle, z toho ma niekedy poraza, hlavne v noci...

joni_

no neviem poradit, ja to nemam az tak zle v ustach, nejake sliny este mam, mna po obycajnej paste a ustnej vode hned pali cela huba, ale po Biotene je to dobre, vtedy ma nepali... tak neviem, este som pocule ze su dobre vyrobky aj od Bioxtra, ale neskusala som, inak zapaly dasien mam stale, akurat uz nie vsade a nie tak casto, asi by si nemal moc odkladat tu biopsiu, lebo podla vysledku ti mozu dat nejaku liecbu, snad by ti mohli pomoct, neviem, skus sa poradit s reumatologom
ja mam taky desny problem s ocami, nemam vobec slzy a stale ma nsekutocne palia akoby plne piesku, potom ma z toho boli hlava, tiez uz neviem co s tym, ani ocna mi uz nevie poradit, niekedy fakt nemozem ani riadne citat

nevedomy

ahoj joni: zatial nie snazim sa to odialit.Mam problemy zo zubami konkretne dasna mam ich zapalene a neviem uz co na nich dat.Vyskusal som skoro vsetko nevies poradit? Este aj ponebie ma pali co s tym? Rano nemam vobec sliny v ustach.

joni_

presne, ludia nevedia a tazko sa to vysvetluje, dost co ma clovek problem sam so sebou este musi pracne vysvetlovat a aj tak to vacsina nepochopi, najhorsie ked lekari nechapu.... ja vacsinou ludom poviem ze mam poruchu imunity, lebo nazov Sjogrenov sy. ludom moc nepovie, pripadne este dodam ze ma nici moja vlastna imunita, to zabera vtedy uz ludia zvazneju...
ja som u psychologa skoncila, ale to je dlhy pribeh, ja mam problemy od 1993 a stale nemohli zistit co mi je, mne bolo stale horsie a lekari stale tvrdili ze mi nic nie je, ze to mam zo stresu v praci, uz som z toho blbla a nakoniec som aj chodila psychologovi a dost mi to pomohlo, lebo som mala psychiku uplne rozbitu, az minuly rok zacali vysetrovat okolo Sjogrena lebo som mala uz dost velke problemy s ocami aj klby ma zacali uz moc boliet a od unavy som uz nemohla ustat na nohach.... lenze to je tak, ze reumaticke choroby, ako je aj Sjogren, prebiehaju niekedy velmi skryto ze sa dlho nedaju odhalit v krvi, to je zrejme aj moj pripad

nevedomy

Joni ako keby si my citala moje problemy. Zle to znasam bol som plny aktivity a teraz sa bojim ze skoncim u psychologa. Moja imunita sa zblaznila.Som v strese cele dni.Ludia nevedia co to obnasa a tazko sa to vysvetluje.