biopsia slinnej zlazy

joni_

hej poznam to, je to tazke, ja mam napr. oci uplne hotove, Schirmerov test na nule, 5xdenne davam gel do oci aj tak ma stale palia jak plne piesku, a to sucho v krku je najhorsie vecer pri zaspavani alebo aj v noci, mam stale pri posteli flasku s vodou, aj do nosa som uz vyskusala vsetko mozne aj nemozne, momentalne mam od alergologa Livostin, nie je to idealne ale trochu pomaha, a tiez ma bolia klby a niekedy aj svaly, suche vlasy, svrbi ma koza a najhorsia je u mna vyrazna unava - ta ma uplne nici

nevedomy

Pouzivam biotene gel a do nosa vincentku. Do oci optive. To je hrozna choroba bolia ma klby som unaveny mam suchu kozu palia ma usta atd. Ale Ty to asi poznas. Rano ked sa zobudim som uplne suchy aj krk. Vysledky krvi naznacuju tuto chorobu Ana Ena a rozne protilatky.

joni_

aha, tak to sa musis zaregistrovat a potom mozes prispievat
ja som ani tak nepocitovala palenie, ale skor som si uz davno vsimala, ze musim jedlo zapijat, a casto som mala zapalene hrdlo, zapalovali sa mi dasna stale, a teraz v poslednom case citim aj sucho v ustach, alebo mam stale neprijemnu chut v ustach, ked dlhsie rozpravam tak som zachripnuta a tak... mne celkom dobre pomahaju tabletky SST, daju sa kupit v lekarni
www.sst-medac.cz
a treba dostatocne pit, ale nie je dobre pit kazdu chvilku trochu, ale skor menej casto vacsie mnozstvo, lebo ked pijes stale tak sa aj ta trocha slin co mas zmyje... to som sa docitala na nemeckom fore, a este pomahaju na tvorbu slin zuvacky, akurat ze mna z toho zutia zuvaciek boli huba :) tak si radsej davam SST

nevedomy

Joni strasne ma palia dasna okolo zubov akokeby som mal piesok v ustach davam si sprej na zvlhcovanie ale nepomaha.Do vasej temy nemozem prispievat je zamknuta!

joni_

aha, ja som bola tiez kvoli tomu, ja mam aj dost problemy s ocami (suche oci a zapaly) a tiez sucho v ustach a este dalsie problemy, preto ma tam poslali a zial u mna sa Sjogrenov potvrdil
tak sa drz a snad to bude dobre, keby si potreboval, tak tu mame aj zalozenu temu o tom

www.zdravie.sk

joni_

ja som bola dvakrat a da sa to prezit, pichnu ti injekciu do dolnej pery na umrtvenie a potom uz vobec nic necitis, ja som mala pocas celeho zakroku zatvorene oci aby som tadsej ani nic nevidela :) boli to az potom, ked prestane ucinkovat injekcia ale da sa vydrzat alebo si das tabletku od bolesti, a potom treba dbat na ustnu hygienu, vyplachovat aby sa to nezapalilo, ja som cmulala preventivne Septofort a vyplachovala kamilkami, a prve tri dni mi odporucili radsej tekutu alebo makku stravu a este mi odporucali hned po zakroku zmrzlinu aby to moc neopuchlo, ale ja nemozem mlieko takze zmrzka nebola... tak vela zdaru, to zvladnes :)